Lapok: |
|
Kulcsszavak: |
Rétvári a KRÉTA feltöréséről: Dollárbaloldal!!4
A Belügyminisztérium államtitkára egyszerűen nem válaszolt arra a kérdésre, hogy a tárca indított-e bármilyen vizsgálatot a KRÉTA rendszer feltörésével kapcsolatban. November elején derült ki, hogy adathalászos módszerrel támadták meg a Köznevelési Regisztrációs és Tanulmányi Alaprendszer fejlesztőcégét, a behatolók így olyan belső adatbázisokhoz férhettek hozzá, amik a magyar közoktatásban dolgozók, tanulók, valamint a tanulók szüleinek személyes, érzékeny adatait tartalmazzák.
Az adatvédelmi hatóság hónapokig vizsgálta a Pegasus-botrányt, és mindent rendben talált
Augusztus óta közel száz pegasusos megfigyelést ellenőrzött a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság. Péterfalvi Attila, a NAIH elnöke most kiállt és azt mondta: mindent rendben találtak. Vagyis a hatóság szerint minden vizsgált esetben megalapozottan hivatkoztak nemzetbiztonsági érdekekre, amikor bevetették a kémszoftvert.
Péterfalvi Attila lassan fél éve képtelen végére jutni a Pegasus-ügy vizsgálatának
Előbb nyaralt, később november eleji határidőt ígért, aztán azt visszavonta, most pedig, hogy már decembert írtunk, az Amnesty Internationalre mutogat a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság elnöke, Péterfalvi Attila, aki szűk öt hónap alatt sem tudott elkészülni jelentésével a Pegasus-ügyben.
Kósa Lajos már nyíltan beszél arról, hogy a kormány használja a Pegasust
Mióta július közepén kiderült, hogy több száz magyar állampolgárt figyelhettek meg a Pegasus nevű, mobiltelefonra telepíthető izraeli kémprogrammal, a kormány nem ismerte el egyértelműen, hogy a magyar szolgálatok használják az izraeli kémszoftvert. Pedig a megfigyelések pont azután indultak, hogy Izraelben járt Czukor József, Orbán Viktor biztonsági és külpolitikai főtanácsadója, akit személyesen fogadott Benjamin Netanjahu miniszterelnök. Pintér Sándor belügyminiszter eddig csak annyit mondott: nem állítja, hogy nem használták a Pegasust.
Visszaélt egy férfi adataival a Fidesz, és a bíróságon sem tudták bizonyítani, hogy nem
Egy férfi pert indított a TASZ segítségével a Fidesz ellen, mert folyamatosan fideszes kampányanyagokat kapott az email címére anélkül, hogy megadta volna a pártnak az elérhetőségét. A másodfokú ítélet szerint a Fidesz nem tudta bizonyítani, hogy a férfi hozzájárult az adatai megadásához.
Rogánéknak tételes elszámolást kell adniuk a nemzeti konzultációkról
Az adatvédelmi hatóság elnöke felszólította a Miniszterelnöki Kabinetirodát, hogy adják ki a Jobbik elnökének, mikor, mennyit költött nemzeti konzultációk hirdetésére a kormány. Sneider Tamás ugyanis hiába fordult közérdekű adatigényléssel Rogán Antal minisztériumához, de onnan azt a választ kapta, hogy az elszámolások nagyrészt még zajlanak, az elkészült dokumentumokba pedig csak betekintést engedtek volna. Ezért a pártelnök az Adatvédelmi Hatósághoz fordult.
Kövér házelnök pont ma utasította el, hogy Bencsik képviselő kérdést tegyen fel, oligarchakézbe kerül-e a Telekom
Bencsik János, a Jobbik parlamenti képviselője június 25-én írásbeli választ igénylő kérdést nyújtott be Palkovics László innovációs és technológiai miniszternek.
Vádat emeltek két NAV-os ellen, akik adótitkokat használtak az autóvásárláshoz
A Csongrád Megyei Főügyészség vádat emelt két NAV-dolgozó ellen, akik idén januárban adótitoknak minősülő információt kezeltek jogosulatlanul, írja a Délmagyar.
Kúria: A kormány a külhoni magyaroknak küldött kampánylevelekkel megsértette a választás esélyegyenlőségét
„A Kúria a Nemzeti Választási Bizottság 77/2016. számú határozatát megváltoztatja és megállapítja, hogy a népszavazást szervező Kormány nevében a külhoni magyaroknak küldött kampánylevelek sértik a választás esélyegyenlőségre, valamint a jóhiszemű és rendeltetésszerű joggyakorlásra vonatkozó alapelveit, és a népszavazást szervező Kormányt eltiltja a további jogszabálysértéstől.”
Gigantikus bankkartellezést leplezett le a GVH
Egészen nagy bírságot jelentett be az imént a Gazdasági Versenyhivatal. A közlemény szerint a magyar bankok ernyőszervezete, a Bankszövetség a Nemzetközi Bankárképző Központ Zrt. részvételével egy olyan adatbázist működtetett – a BankAdatot –, amivel a bankok üzleti titkokat oszthattak meg egymással.