200 millió forintot fizetett az állami tulajdonban lévő Atev Zrt. egy internetről letöltött és plagizált tanulmányért egy gyanús hátterű, Szlovákiában bejegyzett cégnek. Az ügylethez egy idős férfit használtak fel, aki papíron a szlovák cég tulajdonosa, de valójában azt sem tudja, miket írt alá, és csak pár százezer forintot látott a pénzből. Az Atev működését vizsgáló Kehi feljelentést tett.
Újabb 800 millió forintos vagyoni hátrányt állapított meg a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal (Kehi) egy állami cégnél, az Atevnél. Csalás és hűtlen kezelés miatt tettek feljelentést a rendőrségen. Az érintett ügyleteket már az Orbán-kormány alatt kötötte a vállalat – értesült a Népszabadság.
Újabb 800 millió forint vagyoni hátrányt állapított meg a kormány ellenőrzési szerve egy állami cégnél. A hivatal csalás és hűtlen kezelés gyanújával fordult a rendőrséghez. Az ügyleteket már az Orbán-kormány alatt kötötte a vállalat.
Elrendelte a nyomozást a rendőrség abban az ügyben, amit a hvg.hu két részes sorozatban tárt fel. Az állami cég vezetőjét tavaly rúgták ki, majd a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal is vizsgálódott, és hűtlen kezelés gyanújával feljelentést tett.
Hűtlen kezelés gyanújával tett feljelentést a rendőrségen a kormány hivatala egy állami cég, az Atev Zrt. 2010 és 2014 közötti gazdálkodásával kapcsolatban.
Ritkán fordul elő mostanság, hogy egy botrányos ügynek következményei lesznek. A hvg.hu most rábukkant egyre: tavaly kirúgták az egyik, Romániában terjeszkedő állami vállalat igazgatóját, vizsgálatot rendeltek el, majd a Miniszterelnökség hivatala hűtlen kezelés gyanújával feljelentést tett.