Eljárás indult fémkereskedelmi törvénysértés miatt három ember és megbízóik ellen - közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).
„Ugye megvan mindekinek, hogy a szemét mekkora üzlet?" – teszi fel a kérdést.
a Keter Investments Zrt. közvetlen egyedüli irányítást szerez az Alput Vagyonkezelő Kft. felett, és ezáltal közvetett egyedüli irányítást szerez az Inotal Alumínium- és Salakfeldolgozó Zrt. felett. Az összefonódás az alumínium feldolgozás piacát érinti.
A következő hat hónapra az állam kifizeti a dolgozók bérét, ami több mint 16 milliárd forint.
Takács Sándort 7 évvel ezelőtt 5 év és 6 hónap letöltendő börtönbüntetésre ítélték jogerősen, Csehországban. Állítása szerint a bűne az volt, hogy a győri székhelyű Fémker Kft. színesfémszállítmányait - papíron - megvásárolta a nevén lévő cseh cég, majd azzal a lendülettel értékesítette is kostenicei, ostravai és prágai gazdasági társaságoknak. Takács számlázott, majd besétált a legközelebbi cseh bankba és a nettó eladási árat átutalta a Fémker ügyvezetője által megadott bankszámlára, míg az áfa összegét készpénzben felvette és nejlonszatyorban elvitte Győrbe, a rendszer kitalálójának és működtetőjének, Máthé Leventének. Így ment ez mintegy három éven keresztül. A most 54 éves, rendkívül szerény körülmények között élő férfi azt állítja, hogy összesen 2,5 milliárd forintnak megfelelő eurót adott át a győri elitbe tartozó Máthé-testvéreknek, akik az áfacsalás-sorozat valódi haszonélvezői voltak. A NAV bűnszervezetben elkövetett költségvetési csalás gyanújával nyomozást rendelt el az ügyben. A Máthé-fivérek tagadják, hogy közük lenne a súlyos bűncselekményekhez.
Mészáros Beatrix szerint egyenesen innovációs központ jött létre.
Több mint egy éve írtunk először arról a bűnszervezetről, amelyet rovott múltú nemesfémkereskedők és egykori rendőr főtisztek hoztak létre 2012 tájékán, majd működtetek éveken keresztül. Az aranycsinálók és az alezredesek szofisztikált áfacsalásra rendezkedtek be, két-három év alatt milliárdos hasznot szerezve a lengyel költségvetés kárára. Az Olaszországban nettó áron beszerzett nemesfémet ugyanis főleg egy lengyel nagykereskedő vette át tőlük bruttó áron, az áfát pedig az eladóknak kellett volna befizetniük – a bűnszervezet azonban nem a lengyel költségvetést akarta gyarapítani, hanem egy nagy dobásra, az afrikai „bányászott arany” európia importjára gyűjtöttek.
Mészáros Lőrincet az acélgyártás is érdekli, a Dunaferr azonban egyelőre nem eladó. Az orosz tulajdonosok viszont aligha a pénzügyi mutatók miatt ragaszkodnak a vállalathoz. A politikai játszma több ezer embert érint Dunaújvárosban és a környékén.
Milliárdokat elcsaló, nemesfémmel kereskedő bűnszervezet akart belügyminisztert csinálni a Jobbik frakcióvezető-helyetteséből, parlamenti képviselőjéből, Staudt Gáborból – többek között erről beszélt a PestiSrácok.hu-nak adott videóinterjújában a csapat egyik kiugrott tagja, ügyészségi feljelentését ismertetve. A családjával együtt halálosan megfenyegetett férfi a beszélgetés során hangsúlyozta, a több milliárdos áfacsalást végrehajtó bandát a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) egykori alezredese irányította, aki korábban évekig Staudt bizalmasa és tanácsadója volt. Forrásunk hozzátette: kettejüknek a bűnös úton megszerzett vagyonnal hosszú távú politikai céljaik voltak, többek között az, hogy Staudt “minimum belügyminiszter” legyen, az alezredes pedig legalább az államtitkára. Az interjúból kiderül az is, hogy a bűnbanda az áfacsalás után sem hagyott fel a bűncselekmények elkövetésével és egy Bálint nevű ismerősük közreműködésével komoly vállalkozókat károsítottak meg. Az ügyről már korábban írtunk, s megkerestük Staudt Gábort is, amint válaszol, frissítjük cikkünket. Ha kíváncsi a jobbikos áfacsalási botrány részleteire, nézze meg videónkat!
Fél éves késéssel, a minap tette közzé az orosz érdekeltségű Dunaferr központi cége a 2016-os mérlegét. Van miért aggódni, a könyvvizsgáló szerint például „lényeges bizonytalanság áll fenn”. Időközben a tulajdonos oligarchát letartóztatták Nizzában, ha egyáltalán ő a tulajdonos.