language

Lapok:

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [3]  Oldalak:   1

Lezárult három nemzeti park igazgatóság utóellenőrzése

Az Állami Számvevőszék befejezte a Hortobágyi Nemzeti Park Igazgatóság, a Duna-Ipoly Nemzeti Park Igazgatóság és a Körös-Maros Nemzeti Park Igazgatóság feladatellátásának és vagyonkezelésének utóellenőrzését. Az ÁSZ megállapította, hogy a debreceni székhelyű Hortobágyi Nemzeti Park Igazgatóságnál és az esztergomi székhelyű Duna-Ipoly Nemzeti Park Igazgatóságnál az Állami Számvevőszék által korábban azonosított szabálytalanságok továbbra is fennállnak, így nem biztosított a nemzeti vagyonnal történő felelős gazdálkodás. A szarvasi székhelyű Körös-Maros Nemzeti Park Igazgatóság az intézkedési tervében vállalt feladatait nem hajtotta végre, így nem volt biztosított a nemzeti vagyonnal való átlátható és felelős gazdálkodás.

ÁSZ-elemzés a pártok gazdálkodásának tipikus hiányosságairól

Összegezte a költségvetési támogatásban részesült pártok ellenőrzési tapasztalatait az Állami Számvevőszék. A 2015-2018. között nyilvánosságra hozott, 10 különböző pártot érintő 19 számvevőszéki jelentés megállapításait összegző elemzés következtéseit ismertetve Holman Magdolna, az ÁSZ főtitkára elmondta: „visszatérő és jellemző szabálytalanságokat, hiányosságokat azonosított az ÁSZ, ezek összegzésével pedig hozzá kíván járulni a döntő mértékben közpénzekből működő pártok törvényes gazdálkodásához.” Az elemzés alapját képező ellenőrzések összesen több mint 10 milliárd forint összegű költségvetési támogatás felhasználására terjedtek ki. Az ÁSZ az elemzésében arra is felhívja a figyelmet, hogy a jelentések kézhezvételétől számított 30 napon belül – ahogy minden ellenőrzött szervezetnek – a pártoknak is intézkedési tervet készíteniük, amelyet a törvényi előírás szerint meg kell küldeniük az ÁSZ részére. Az intézkedési tervek összeállítása és végrehajtása a törvényes, példamutató gazdálkodáshoz járul hozzá.

Észrevételezésen a Jobbik ellenőrzésének jelentéstervezete

Az Állami Számvevőszék észrevételezésre megküldte az ellenőrzéséről szóló jelentéstervezetet a Jobbik Magyarországért Mozgalom részére. Az ÁSZ 2017. október 3-án közölte, hogy a párt akadályozta a számvevőszéki ellenőrzés program szerinti lefolytatását, ezért az Ügyészséghez fordult, amely elrendelte a nyomozást az ügyben. Mindemellett az ÁSZ értékelte a Jobbik gazdálkodására vonatkozó, hatósági kockázatjelzés alapján birtokába jutott dokumentumokat és tájékoztatta a pártot, hogy a Jobbik 2017. első félévében 331 millió 660 ezer forint összegben tiltott támogatást fogadott el.
Találatok: [3]  Oldalak:   1