language

Lapok:

Átlátszó Oktatás highlight_off
Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [43]  Oldalak:   1 2 3 4 5   >  >>

Két állami céggel négy drága külföldi ingatlant adott egy alapítványnak a kormány

A közfigyelem főként az egyetemek miatt létrehozott alapítványokra irányult az elmúlt hónapokban, de közben külföldi ingatlanokat birtokló állami cégeket is egy alapítványba szervezett ki a kormány. A Comitatus-Energia Zrt. a tulajdonosa egy szlovéniai üdülőközpontnak, a Manevi Zrt. birtokában pedig két romániai szálloda és egy horvátországi műemlék épület van. A két céget – s velük az ingatlanjaikat – a Közép-európai Épített Örökség Megőrző Alapítványnak ajándékozta a kormány márciusban. A Manevi azóta vett egy romániai kastélyt is.

A Semmelweis ÁOK hallgatói önkormányzata nem válaszol, de a hallgatók előtt a dékánra mutogat

Megy az egymásra mutogatás a Semmelweis Egyetem tanulmányi ösztöndíjait illetően. A HÖK a dékánra mutogat és a hallgatóknak ír terjedelmes levelet, de nekünk nem válaszol, a dékán viszont a kari szabályzatok alapján magyarázza el a történteket és a HÖK-re utal vissza. Mutatjuk mindkettőt.

Megnéztük, hogy mi került közel félmilliárdba a “családkonferencián”, ahol csurrant Szijjártó barátjának is

Majdnem kereken ötszázmillió forintot tapsolt el egy napnyi konferenciára és az azt követő utcai rendezvényekre az Emberi Erőforrások Minisztériuma. A pénz jelentős része pedig nem akárkihez, hanem Kuna Tiborhoz került, aki amellett, hogy Szijjártó Péter jóbarátja, az elmúlt évek egyik legsikeresebb közbeszerzési pályázója is.

Közokirat-hamisítást követhetett el Semjén Zsolt a CEU-módosítóval?

Lattmann Tamás nemzetközi jogász szerint Semjén Zsolt akár közokirat-hamisítást is elkövethetett a lex CEU sürgősségének kérésekor. A miniszterelnök-helyettes ugyanis Teheránban tartózkodott a jogszabálytervezet sürgősségi indítványának benyújtásakor, miközben azt Budapesten szignózta.

Üdvözlünk a HöK Monitoron!

Oldalunkon megtalálod Magyarország 20 legnagyobb felsőoktatási intézményében működő Hallgatói Önkormányzatok személyi kifizetéseit, egészen 2010-ig visszamenőleg. Az adatbázis használata teljesen anonim, így bátran kereshetsz benne. Ha név szerint szeretnél egy képviselő zsebébe pillantani, használd a lenti keresőmezőt. Az egyetemek menüpont alatt kedvedre böngészhetsz több mint 50 ezer átutalás között.

A Debreceni Egyetem először pénzt kért, majd a NAIH-hoz fordult illegális adatgyűjtés miatt...

A Debreceni Egyetem csak közel félmillió forintért cserébe lenne hajlandó elárulni, hogy a Hallgatói Önkormányzatuk tisztségviselői mikor, mennyi pénzt kaptak az Egyetemtől. Miután bírósághoz fordultunk, az Egyetem azzal állt elő, hogy sok felsőoktatási intézménytől egyszerre közérdekű adatot kérni törvénysértő. A Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság (NAIH) szerint azonban az adatigényléseink teljesen rendben vannak.

Könyvében is plagizált a vezérőrnagy, aki már a doktoriját is összeollózta

Jelentős szöveghű egyezéseket találtunk Isaszegi János nyugalmazott vezérőrnagy tavaly megjelent könyve és a könyvben nem jelölt források között. Az átemelések a törzsszöveg negyedét teszik ki. Korábban már megírtuk, hogy Isaszegi a doktori disszertációjának felét is hivatkozás nélküli másolással írta meg, a doktori fokozatot adományozó Debreceni Egyetem ezt azonban nem találta problémásnak; döntésük szerint lehet doktori fokozatot szerezni mások kutatásának összeollózásával és összefoglalásával. A HM Zrínyi Kiadó vezetője könyvében még “személyes élményeit” is szinte szó szerint a Wikipédiáról másolta, a Gondolat Kiadó igazgatója szerint azonban a 25 százalékos átvétel egyáltalán nem sok.

A Debreceni Egyetem szerint rendben van, ha másolod a doktoridat

Nem vette el a doktori disszertációjának több, mint felét másoló Isaszegi János fokozatát a Debreceni Egyetem júniusban. A nyári felülvizsgálati eljárás után az egyetem Doktori Tanácsa 4-5 arányban nem fogadta el a fokozat visszavonásáról szóló határozati javaslatot. Az eljárás dokumentumaiért sikertelen adatigénylést nyújtottunk be, a Debreceni Egyetem titkolja azokat, az elérhető információk alapján azonban nem végeztek alapos munkát a felülvizsgálat során.

12 ezres órabérért akar nekünk adatot kiadni az EMET

Aprópénzért dolgoznak a tanárok a hátrányos helyzetű gyerekek felzárkóztatásán, de állítólag még ezt is elvették tőlük egy hiányos szerződési pont miatt. Az illetékes hatóság csak egy kisebb vagyonért hajlandó kiadni az erre vonatkozó adatokat.
Találatok: [43]  Oldalak:   1 2 3 4 5   >  >>