Személyek: |
Találatok: [5] Oldalak: 1
„Pápai áldással” turbózott bizsukkal kaszál az Ékszer TV
A GVH hangsúlyozta, hogy a versenyfelügyeleti eljárás megindítása nem jelenti egyúttal a jogsértés megállapítását is. A hatóságnak viszont nem először akadt dolga a műsorral: a tavaly a 24.hu írt róla, hogy a GVH ugyanilyen jogcímen vizsgálódott az Ékszer TV hasonló hirdetései miatt – részleteket akkor azonban nem árultak el a portálról, a folyamatban lévő ügyre hivatkozva. A műsort üzemeltető Emporia Style Kft. mindenesetre mesés bevételeket könyvelhet el, vélhetően nem csak az eladott ékszereknek köszönhetően: a cég 2017-es mérlege több mint 6 milliárdos nettó éves bevételt mutat, igaz, 1,3 milliárdos pénzügyi kötelezettségük is van az Opten cégnyilvántartása szerint.
Pápai áldás a nyakláncon és 9938 forintos smaragd kristálygyűrű – így árul bizsut a TV2
Érdekesség, hogy a cégtárban fellelhető információk szerint az Emporia Style Kft. komolyan szintet lépett, az elmúlt öt év 70-105 millió forintos éves árbevételről tavaly 3 milliárd forintra nőtt a bevételük. Az adózott eredmény ehhez képest vaskos mínuszban maradt, az elmúlt három évben 70-90 milliós mínuszról számoltak be. Az Emporia Style Kft. ügyvezetője, Groska Mihály Zoltán és két tulajdonosa, Törőcsik Jenő és Faragó Tibor a cégtár szerint számtalan egyéb vállalkozásban is feltűnt már az évek során. Groska számszerűen 17-ben, míg Törőcsik 25 -ben, Faragó pedig 22-ben. Törőcsik neve alatt beszédes cégnevek olvashatóak, például Találka-Internet, Money-Internet, Autó-Internet, Meta SMS, Telemedia Holding, Active Agent és így tovább. Faragó a Fradi körül is sertepertélt: benne volt tulajdonosként a két éve megszűnt FTC Labdarúgó Utánpótlás Sportszervezető Kft.-ben Lipcsei Péterrel és ifjabb Albert Flóriánnal közösen.
A Budapest 2024-től aláhulló morzsák furcsa helyekre is eljutottak
Mire költött a Budapest 2024 Zrt., amíg rájuk nem zuhant 266 ezer budapesti polgár aláírása? A kérdést helyesebb úgy feltenni: mire nem? Betekinthettünk a magyar olimpiáért versenyszerűen milliárdokat elköltő programiroda szerződéseibe, és újabb érdekes nevekre, cégekre, tételekre bukkantunk. A most bemutatott mozaikkockákkal egy minden mértéket vesztő vállalkozás képe rajzolódik ki.
Budapest 2024 olimpiai pályázat
Dénes Tamás
Faragó Tibor
Gyurkovics Tamás
Orosz Pál
Szalay-Berzeviczy András
Szalay-Berzeviczy Attila
Varga Lajos
Bp2017 Világbajnokság Szervező és Lebonyolító Nonprofit Kft.
Budapest 2024 Nonprofit Zrt.
Champions Consulting Kft.
Humán Telex Kft.
Kereskedelmi Szolgáltató Kft.
MediaPlusz Reklám és Marketing Kommunikációs Kft.
Óbuda-Újlak Zrt.
Onoff Magyarország Kft.
TranzPress Fordító
állami/önkormányzati szerződések
építőipar
klientúra
rokonok
tanácsadás
Mélyen a piaci ár alatt bérli egy Fidesz-közeli cégcsoport a XI. kerület legjobb vendéglátóhelyeit
A XI. kerület még Molnár Gyula idején kezdte el megvalósítani a „Kulturális Városközpont” néven futó tervet, melytől azt remélték, a kulturális-szabadidős funkcióváltás a minőségi vendéglátással kombinálva felértékeli majd a Bartók Béla út környékét. Ma már látszik, hogy a várt eredményekből alig valami valósult meg – viszont néhány vendéglátós nagyvállalkozó fillérekért jutott hozzá a terület legértékesebb ingatlanaihoz.
Villanypásztor-háború szakította ketté a falut
Azt, hogy micsoda sebeket képes felszakítani egyetlen földdarab elpályáztatása is, jól illusztrálja egy korábbi focipálya vitatott odaítélése a nemzeti parkos földpályázatokon keresztül, ami mára teljesen megmérgezte egy csongrádi település mindennapjait. A villanypásztor-háborún abszurditása miatt akár mosolyogni is lehetne, ha az érintettek nem lennének ennyire elkeseredettek.
Találatok: [5] Oldalak: 1