Noha egy hónapja még úgy tűnt: semmi akadálya, hogy az energiahivatal elnöke automatikusan meghosszabbíthassa lejáró mandátumát, Dorkota Lajos alól most mégis kirúgták a széket. Nehéz volna másként értelmezni, hogy utódja az a Horváth Péter lett, akit anno Dorkota váltott - miután Horváth szakmailag zátonyra futtatta a hivatalt.
Nincs nagy meglepetés abban, hogy ki gyérítheti országszerte a szúnyogokat a következő években. A Belügyminisztérium alá tartozó katasztrófavédelem tavaly októberben írt ki pályázatot a 2020-2022 közötti irtásokra, a nyílt eljáráson pedig rutinos cégek– a hasonló tendereken rendszeresen jól szereplő Corax-Bioner Biotechnológiai Zrt., a Szemp Air Légiszolgáltató Kft. és a Rovért Kft. – futottak be.
Főiskolára nem járt ugyan a Szovjetunióban, de szaktanfolyamra igen Bakondi György miniszterelnöki főtanácsadó. Igaz, még sok más helyre is. Ez derült ki Dömötör Csaba államtitkár válaszából, amit Szél Bernadett (LMP) képviselő parlamenti írásbeli kérdésére adott.
Bakondi György Patrik egy állami tulajdonú vízmű vezérigazgatója lett.
Személye érdemes a figyelemre, és nem csak népszerűsége vagy a menekültekről vallott nézetei miatt. Magyaros történet következik, ultipartikkal spékelve.
Miután az önkormányzatoktól a katasztrófavédelemhez utalták a szúnyogirtást, máris az a cég nyerte el a 1,5 milliárdos tendert, amelyet Bakondi György korábban ügyvédként képviselt. De van itt még kormánypárti képviselő és kartellgyanú is.
A héten felmentették Dávid Ibolyát, Herényi Károlyt, Szilvásy Györgyöt és Tóth Károlyt UD-ügyben. A PKKB-nak az ügyben eljáró bírója élesen kritizálta az ügyészség munkáját. Tokfalvi Elek véleménye az UD-botrányról.
Izgalmas múltú káderre bízta a kormány a Fidesz-korszak első állami ellenőrzés alá vont cégének irányítását. A Mal Zrt. helytartója Bakondi György, az UD Zrt. ügyvédje, a katasztrófahelyzetek specialistája. Katasztrófák tették ismertté minden értelemben.