Túlzó árat kötöttek ki a balliberális kormányok idején aláírt PPP-s, azaz magántőke bevonásával megvalósuló felsőoktatási nagyépítkezések szerződéseiben.
Az első magyarországi uniós intézmény, az Európai Technológiai Intézet hétfői ünnepélyes megnyitását botrány árnyékolja be: Magyar Bálint igazgatósági tag lesz, bár a kiírás szerint erre a posztra aktív politikus nem jelölhető.
A Tocsik-ügyről mindenki tudta, hogy az nem Tocsik Márta és partnerei ügye, hanem a szocialista és a szabad demokrata vezetőké. Azt is tudta mindenki, de talán máig nem írták le, hogy az SZDSZ részéről a főszereplő nem lehetett más, mint Magyar Bálint.
A politika után a tudományos életben is vitát kavart a döntés, amelynek alapján Magyar Bálint bekerült az Európai Innovációs és Technológiai Intézet (EITI) irányító testületének tagjai közé.
A társadalomlélektan oktatójaként hálásnak kell lennem a Népszabadságnak: a 2008. június 28-i számban Magyar Bálintról közölt cikk iskolapéldát szolgáltatott arra, hogy miként működik az újságírókban a politikusokkal szembeni előítélet, mely sajnálatosan visszacsapva felerősíti a politikusoknak az újságírókra vonatkozó előítéleteit.
Magyar és európai uniós (párt)politikai dimenziókban is vihart kavart, hogy - az ügy jelen állása szerint - Magyar Bálint exminiszter a budapesti székhelyű Európai Innovációs és Technológiai Intézet (EITI) irányító testületének tagja lesz.
Valahogy mindig az erkölcscsősz politikus bukik le szado-mazochista orgiákon, és valahogy mindig, a piac és a szabad verseny híveiről derül ki, hogy könyékig vannak benne a mutyiban. Bizony, ne a liberális párttól várjuk „a minden piaci szereplő tehetsége szerint boldogul” elvének érvényesítését.
A liberálisok igazi kibertechnokraták. Nagyon szeretnek - minden kezük közé került tárca élén - számítástechnikai eszközöket, internetelérést közbeszerezni. Sulinet, kakaóbiztos számítógép, wellnesshétvége Elenderéknél. Csak pár közismert eset a közelmúltból.