Lapok: |
|
Akták: |
BKV-Alstom metrókocsik
Találatok: [6] Oldalak: 1
Csúcskönyvvizsgáló köti össze a Strabag exlobbistája és a Hit Gyülekezete cégbirodalmait
Ugyanazon a könyvvizsgálón osztoznak az osztrák-magyar összekötő Aczél Zoltán tanácsadó-üzletembert környező, valamint a Németh Sándor vezető lelkészhez és egyházához tartozó cégcsoportok. Kérdés, hogy üzleti vagy politikai értelemben is van-e átjárás a Nemzeti Együttműködés Rendszerébe egyaránt betagozódott Strabag-világ és a Hit Gyülekezete között.
BKV-Alstom metrókocsik
Aczél Zoltán
Terner Géza
Zach Alexander
ATV Zrt.
AZH Holding Zrt.
Belfry-csoport
Euro:Contact Hungary Tanácsadó Kft.
H&H Procects Kft.
Hit Gyülekezete
Strabag
Strabag Szolnoki Aszfalt Kft.
TMH Hungary Invest Zrt.
Transzmasholding
X and A Kft.
egyház
építőipar
klientúra
könyvvizsgálás
üzleti titok
Az összes afrikai kereskedőházát bezárta a Magyar Nemzeti Kereskedőház Zrt.
Az Átlátszó értesülései szerint a Magyar Nemzeti Kereskedőház Zrt. (MNKH) szerződést bontott valamennyi afrikai partnerével. Azokkal is, akikkel mindössze pár hónapja szerződött. A hivatalos indokot egyelőre nem ismerjük, forrásaink a nem elég hatékony ügymenettel, az állami ráfordítást igazoló eredmények hiányával, és a zavaros kapcsolatrendszerrel magyarázzák az állami export-élénkítő cég lépését. Balogh Sándor, a vizes vb gazdasági igazgatója ugyanakkor “informális” kereskedőház-üzemeltető maradhatott Botswanában.
BKV-Alstom metrókocsik
Kereskedőházak csókosoknak
André C. Van Zyl
Balogh Sándor
Bozó Zoltán
Duma Boko
Hujber Ottó
Imre Gábor
Katona Imre
Medelényi Dániel
Semjén Emese
Seszták Miklós
Suha György
Terner Géza
Ayudate Holding
Dunai Repülőgépgyár Rt.
Fidesz
Hungbots Ltd.
IKO Holding Kft.
Loyal Bank
Magyar Ház HTCC Kft.
Magyar-Afrikai Fejlesztési Kft.
Mangusta Invest SA
Metalcom Zrt.
MNKH Magyar Nemzeti Kereskedőház Zrt.
diplomácia
gazdálkodás
kereskedelem
Afrika
Botswana
Az osztrák ügyészség megszüntette a nyomozást a Strabag lobbistái ellen az Alstom-ügyben
Az Alstom-ügyben az osztrák hatóságok nem tudták megállapítani a gyanúsítottak – köztük a magyar bíróság által körözött Terner Géza – felelősségét a pénzmosás, hűtlen kezelés és vesztegetés miatt folyt eljárásban – ez derül ki az Átlátszó birtokában lévő, az Európai Igazságügyi Együttműködési Egységnek, az Eurojustnak címzett osztrák ügyészségi anyagból. Ezért a büntetőeljárást megszüntették. A Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) szerkesztőségünket arról tájékoztatta, hogy jogsegélykérelmek útján valamennyi érintett országban folytatott nyomozás adatait beszerezték és értékelték, de azokról nem nyilatkoznak.
Több tucat büntetőeljárás indult Magyarországon az OLAF kezdeményezésére az elmúlt években
Az Európai Csalás Elleni Hivatal (OLAF) 2012 óta összesen 30 igazságügyi ajánlást tett a magyar Legfőbb Ügyészség felé, többségében olyan, az uniós támogatások magyarországi felhasználását érintő ügyekben, amelyekben a saját vizsgálatuk alapján bűncselekmény gyanúja merült fel. Ezen felül az OLAF 4 olyan jelzéssel is élt, ami bűncselekményre utaló adatok, iratok továbbítását jelentette a magyar vádhatóság felé, büntetőeljárás indítására vonatkozó ajánlás nélkül – közölte a Polt Péter vezette szervezet az Átlátszó megkeresésére. Míg a büntetőeljárás minden ilyen esetben megindult, vádemelésig csak 6 esetben jutott a nyomozás, jogerős ítélet pedig még csak 1 esetben született.
Terner Gézát körözik a négyes metró beruházás korrupciós ügyeivel összefüggésben
Nem a korábban nevesített projektigazgató, hanem a Strabag-ügyben az osztrák sajtó által is emlegetett Terner Géza szökött külföldre, hogy megússza az Alstom metrókocsi-beszerzés ügyében a felelősségre vonást.
Kétéves a négyes metró, az uniós finanszírozású projektek állatorvosi lova
A kétezres évek egyik legvitatottabb nagyberuházása volt a négyes metró építése. A projekt tíz évig húzódott, és végig botrányok kísérték. A metróvonal végül – szerelvények nélkül – 452,5 milliárd forintból készült el, ebből 181 milliárdot az Európai Unió adott rá támogatásként. A 7,4 kilométer hosszú vonal nem hozza a tervezett és elvárt utasszámot, így az ára 40 év alatt sem fog megtérülni, és lehet, hogy vissza kell majd fizetni az uniós pénz egy részét. Az építkezéssel kapcsolatban hűtlen kezelés, a metrószerelvények beszerzésével kapcsolatban vesztegetés gyanúja miatt ma is nyomoz a rendőrség.
Találatok: [6] Oldalak: 1