A bíróság első fokú döntése szerint befolyással üzérkedett Maci és Izrael, avagy három év fogházra ítélték Busch Béla sztárügyvédet, míg a szökésben lévő vállalkozó, Keserű Sándor Izrael öt év börtönt kapott. A szintén vádlott színészt, Oszter Sándort felmentették.
K. S. I. ellen csütörtökön adott ki elfogatóparancsot a Budapest Környéki Törvényszék. A vesztegetés vádjával folyó elsőfokú büntetőperben egy ismert színész és két további ügyvéd is a vádlottak padjára került, mert az ügyészség szerint egy másik büntetőeljárás felfüggesztését és előzetes letartóztatás megszüntetését vállalták több tízmillió forintért.
Két héttel ezelőtt történt, hogy ismeretlenek egy Oszter Sándorra emlékeztető személy társaságában elzárták az Oszter Sándor birtokán engedély nélkül kialakított mesterséges tó kifolyóját, minek következtében másnapra veszélyhelyzet alakult ki. A gátszakadás elmaradt, viszont a hozzánk eljutott dokumentumok alapján a hatóság mintha nem az illegális tó illegális feltöltőivel foglalkozna, hanem az Oszterrel hadakozó horgászegyesületet csuklóztatná.
Gyanús módon kapott engedélyt, illegálisan kezdték feltölteni, és kis híján katasztrófát okozott: tegnap délután alámosódott Oszter Sándor mesterséges tavának gátja, nem sokon múlott, hogy át is szakadjon. A veszélyt elhárították, nyomozás indult.
Minden korábbi vallomását visszavonta az úgynevezett Oszter-perben hétfőn a soha el nem készült ÁVH-s film producere, K. Sándor Izrael, aki új vallomást is tett.
Busch Béla először mutatkozott a nyilvánosság előtt február 6. óta, amikor – egyebek között – mintegy félmilliárdos csalással gyanúsították meg. Az „Oszter-perben” volt jelenése, vádlottként.
Lassan másfél éve tart Oszter Sándor ügye, amelyben másik hat vádlottal együtt befolyással üzérkedéssel vádolják. A szerdai tárgyalási napon elhangzott az ügyészi perbeszéd, amelyben az összes vádlottra letöltendő börtönbüntetést kértek, a színészre az ügyész által számított középértéknél, azaz 4 év 3 hónapnál kevesebb büntetést indítványoz.
A Nógrád Megyei Főügyészség közjogi szakága vízügyi hatósági eljárást és büntetőeljárást is kezdeményezett a Diósjenőn engedély nélkül létesített mesterséges tórendszer ügyében, áll Dr. Bóna Gyula balassagyarmati főügyész sajtóközleményében.
Bírókat hallgatott ki tanúként tegnap a Budapest Környéki Törvényszék a többek között Oszter Sándor színész és Busch Béla ismert ügyvéd ellen befolyással üzérkedés vádjával folyó büntetőperben; név szerint Vaskuti Andrást, a Kúria bíróját és Cserni János egykori törvényszéki bírót, aki jelenleg az Országos Bírósági Hivatal tisztviselője, és aki egyébként 2006-ban nyílt levélben állt ki Gyurcsány Ferenc mellett.
A Jenői-patak időjárásfüggő. Ilyenkor, nyár végén, rekkenő hőségben gyéren csorog a meder alján a víz. De mindig van benne valami, ez négyezer éves hagyomány. A Börzsöny legnagyobb tavát (a diósjenői víztározót) mégis az a veszély fenyegeti, hogy a tradíció megszakad. Az „új földesúr”, Oszter (Rózsa) Sándor állami papírokkal, hét Kamazzal, két lánctalpas markolóval (és pénzzel) felfegyverkezve arra készül, hogy vadászkastélya előtt blokkolja a patakot. A meredek lejtőn két műtavat ásna, amelyet a helyiek szerint a tavat tápláló erecske tölt majd fel. Oszter a „szépségre megy”: kócsagot akar, tarajos gőtét, vörös hasú unkabékát. Pedig ha a vízbázis elapad vagy a hozam vészesen csökken, a huszonhét hektáros tóban visszafordíthatatlan algásodás indul el, és a helyén egy bűzölgő pocsolya marad. A helyi ellenállás bázisa, a tavat kezelő Diósjenői Sporthorgász Egyesület felülvizsgálatot, birtokvédelmet, hatástanulmányokat kér. De a zászló Oszter Sándornak áll.