Személyek: |
Irdatlan tőkével megalakult a kínai BYD új magyar cége
A Szegeden elektromos autók gyártására készülő vállalatot január 8-án egyelőre komáromi székhellyel jegyezte be a tatabányai cégbíróság.
A Szegedre készülő kínai BYD-et érintő EU-vizsgálat indult az állami támogatások miatt
A kínai elektromos autókat jellemzően 20 százalékkal olcsóbban kínálják, mint az EU-ban gyártott modelleket.
A keleti nyitás legnagyobb durranása Botka László ellenzéki fellegvárának jutott
Nem akárhol épülhet meg a keleti nyitás eddig legnagyobb presztízst hozó beruházása, az ellenzék fellegvára adhat otthont a Teslát is előző kínai e-autó-gyártónak, a BYD-nek. Cserébe Botka László polgármester városa pont úgy viselkedik, ahogy a fideszes települések.
Botka László
Lázár János
BYD ElectricBus & Truck Hungary Kft
BYD Europe
Magyarország Kormánya
Pick Szeged Rt.
Szeged Megyei Jogú Város Önkormányzata
Szegedi Tudományegyetem (SZTE)
civilek
engedély
építőipar
háttér
infografika
ingatlan
ipari park
jármű / gépgyártás
jogalkotás
kiemelt beruházás
környezetkárosítás
környezetvédelem
önkormányzat
támogatás
túlárazás / pénznyelő
útépítés
választások - népszavazás
vasút
vízügy
Csongrád megye
Szeged
BYD kínai elektromosautó-gyár: Csányin kívül még senki sem adta el a földjét Szegednek
Régészetre, műszaki tanácsadásra, talajvédelmi tervre már költött a város, földeladásra viszont eddig csak a Pick Szeged Zrt. állt rá. Ahogy megírtuk, Szeged közel 90 millió forintos hektáronkénti árat fizet Csányi Sándor OTP-vezér földjeiért, miközben szántókért sajtóhírek szerint mindössze 3-4 milliót kínál.
Szijjártó bejelentette: tényleg Szegeden épít elektromosautó-gyárat a kínai BYD
Pénzt is ad a kínaiaknak a kormány, de a külügyminiszter azt még nem közölte, mennyit. Botka László polgármestere közölte: akkugyártást, vegyipari tevékenységet nem végez a BYD, de ebből a gyárból látja majd el autókkal egész Európát.
Csányi Sándor földjeiért hússzor többet fizetett Szeged, mint a gazdáknak
22,8 millió eurót, mintegy 8,6 milliárd forintot fizetett Szeged önkormányzata több olyan ingatlanért, ami a Csányi Sándorhoz tartozó Pick Szeged Szalámigyár Zrt.-é. A kínai BYD elektromos járműgyártó Szegedre települése kapcsán a város több területet is megvásárolt, információink és sajtóhírek szerint a gazdáknak átlagosan 3,8-4 millió forintot ajánlottak hektáronként. A Csányival kötött üzletét az önkormányzat kifelejtette közadatigénylésünkből, csak konkrét kérdésre fedték fel az árat. Panaszt tettük emiatt a NAIH-nál.
Novák Katalin is bekerülhet a Szegedi Egyetemet átvevő alapítvány kuratóriumába?
Botka László polgármester kihívója, illetve Rovó László rektor is kiválasztott lehet a tervezett testületben.
Baranyi: A Szeviép finanszírozta Ujhelyi házfelújítását, Botka visszatartott félmilliárd forintot a villamosprojektnél
Szeged - A Szeviép finanszírozta Ujhelyi István szőregi házának felújítását, több tízmillió forint értékben - állítja lapunknak adott interjúja második részében Baranyi Sándor, a csődbe ment cég egyik tulajdonosa. Az egykori vezérigazgató mesélt a Szeviép bedőléséhez vezető útról is.
Helyreigazítás:
,,A 2019. március 19. napján megjelent cikkben: ,,Baranyi: A Szeviép finanszírozta Ujhelyi házfelújítását, Botka visszatartott fél milliárd forintot a villamosprojekteknél" című cikkünkben Baranyi Sándor alapján valótlanul híreszteltük, hogy a Szeviép azzal hálálta meg dr. Ujhelyi István segítségét, hogy finanszírozta háza felújítását, ami kb. 30- 40 millió forintba kerülhetett."
,,A 2019. március 20. napján megjelent cikkben: ,,Kormánypártok: Ujhelyi István válaszoljon - a Szeviép pénzén újította fel a házát?" című cikkünkben Nacsa Lőrinc KDNP frakció szóvivő alapján valótlanul híreszteltük, hogy a Szeviép 30-40 millió forint értékben újította fel dr. Ujhelyi István házát."
,,A 2019. március 20. napján megjelent cikkben: ,,Eljött az elszámolás ideje! - Ujhelyi valljon színt a házfelújításának pénzügyéről, de Botkának is tisztázni kell magát" című cikkünkben a szegedi Fidesz közleménye alapján valótlanul híreszteltük, hogy dr.Újhelyi István házának felújítását a Szeviép finanszírozta egy közbeiktatott cégen keresztül."
A NAV szerint nincs köze Botkának a Szeviép-ügyhöz
Még tavaly novemberben járta körbe azzal a propagandamédiát Szabó Bálint, hogy szerinte Botka László és az MSZP hagyta a Szeviépet bedőlni, a pénzt pedig kampánycélokra vonják ki a társaságból. Szabó feljelentését most, három hónap után a NAV elutasította.
Szeviép-botrány: Gyurcsányék ebben a buliban is benne voltak
Ahogy arról korábban beszámoltunk, első fokon mindhárom Szeviép-vezért szabadságvesztésre ítélte a Szegedi Járásbíróság. Oltványi Józsefet és Pistrui Lászlót öt év, Baranyi Sándort hat év szabadságvesztésre ítélte el a Szegedi Járásbíróság első fokon. Botka László és a szegedi városvezetés kezdettől fogva igyekezett úgy beállítani, mintha nem a baloldal botránya lenne az Szeviép-ügy, nem sok sikerrel. Hiszen, ahogy korábban írtunk, mind a szegedi önkormányzattól, mind pedig a baloldali kormányok idején számos más költségvetési szervtől is kapott megbízásokat a cég. A botrányban nyakig benne volt Oláh Lajos, a Gyurcsány-párt országgyűlési képviselője, aki a 2007-ben átadott 4000 négyzetméteres Szeviép-székházat az általa felügyelt Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatallal rögtön bérbe is vette havi ötmillió forintért.
Szeviép-ügy
Baranyi Sándor
Botka László
Gyurcsány Ferenc
Oláh Alekszandr László
Oláh Lajos
Oltványi József
Pistrui László
Valentik Csaba
Cheeragon Ltd.
Demokratikus Koalíció (DK)
Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal
MSZP
állami/önkormányzati szerződések
hitelezés
offshore
önkormányzat
rokonok
strómanok
Csongrád megye
Szeged