language

Intézmények:

Budapest Bank Zrt. highlight_off

Budapest Bank Zrt.

A Budapest Bank a nyolc magyarországi nagybank egyike volt. 2015-ben 700 millió dollárért – akkori áron  körülbelül 200 milliárd forintért – vásárolta meg a Magyar Állam a General Electric-csoporttól.  2019-ben eleget téve az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Banknak tett ígéretének a kormány a bank privatizációja mellett döntött, így került végül – az MKB Bank és a Takarékbank mellett – a kormányközeli szuperbankhoz, Magyar Bankholding Zrt-hez.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [70]  Oldalak:   1 2 3 4 5 6 7   >  >>

Hadházy: Az állam csendben 40 üdülőjét hirdette meg

Miközben a genderőrületről, az algériai bokszolóról ordibál a propaganda, az állam meghirdette 40 különleges helyen levő üdülőjét, amelyeket a csókosok veszik meg potom pénzekért, és aztán állami pénzeket kapnak felújításukra – mondta Hadházy Ákos.

NEREDETI TŐKEFELHALMOZÁS - HOGYAN LETTEK MILLIÁRDOSOK FIDESZES KÉPVISELŐK ÉS A ROKONAIK?

Ahol a magyar állam és a magyar álom összeért: 2010 után néhány év alatt gigantikus cégbirodalmak nőttek ki a semmiből, elképesztő vagyonok halmozódtak fel, és pártbürokraták váltak nagytőkésekké.

Enyém, tiéd, de mégis az övék

Adott egy állami cég a Corvinus Befektetési Zrt. Ez a cég intézte az elmúlt évek a legfontosabb állami cégvásárlásait a kormány utasításra és a NER épülésére. A Corvinus vásárolta meg a minap ezer milliárd forintért a Budapest Airport Zrt. részvényeinek 80 százalékát – azt, hogy minek, arra nincs érvényes válasz.

Megszűnt az adókedvezmény, amely 10 éven át az Orbán-oligarchák százmilliárdos vagyonait hizlalta

Intézményes adócsalás zajlott az elmúlt tíz évben, hogy a kormányhoz közel álló nemzeti tőkések kevesebb közterhet fizetve tudják felhalmozni vagyonukat. A jelenségre az hívta fel a figyelmet, hogy a kormány szeptember 12-étől megszüntette a bizalmi vagyonkezelés legfőbb adóelőnyét.

Tőkeátcsoportosítást hajtott végre Mészáros Lőrinc

Az Eirene Magántőkealap az egyike volt azoknak a titokzatos képződményeknek, amelyek az MKB Bankot privatizálták még 2016 tavaszán, ám tulajdonosuk kiléte egy ideig titokban maradt, élve azzal a lehetőséggel, hogy a magántőkealapok gazdái a nyilvánosság elől rejtve maradhatnak.

Komoly állami segítséggel született meg a bank, ami Mészáros Lőrincék alá rakta a vadonatúj szuperjachtot

Az adófizetők már azt is közös sikernek érezhették, hogy idén nyáron Mészáros Lőrincnek és Várkonyi Andreának sikerült 20 méterrel hosszabb jachtra cserélnie a legendás Lady Mrd-ot, és ezt a büszkeségélményt csak fokozza a tény, hogy a Rose d’Or végső tulajdonosa az MBH Bank, aminek a létrejöttét Orbán Viktor minősítette nemzetstratégiai jelentőségűnek.

Így rakta össze a magyar állam Mészáros Lőrincnek a NER szuperbankját

Az MKB megvásárlása, szanálása és reprivatizációja, a takarékok államosítása, integrálása és fű alatti privatizálása, a Budapest Bank megvásárlása és beadása a Bankholdingba: bő tíz év, sok-sok kacskaringó és pár elhullott káder után mostanra összeállt a szuperbank, amelynek fő tulajdonosa a fő NER-vállalkozó, kisebbik szelete pedig a NER-lovagok új generációjának emblematikus Matolcsy-árnyékáé.

Versenytorzító hagyományt folytat a kormány a nemzetstratégiai jelentőségű Vodafone-felvásárlással

Közel egy évtizede teremtette meg magának a lehetőséget az Orbán-kabinet arra, hogy közérdekre hivatkozva nemzetstratégiai jelentőségűvé minősítsen át sok milliárd forint értékű céges tranzakciókat, kizárva így az ügyletek vizsgálatából a Gazdasági Versenyhivatalt.

Mészáros Lőrinc már majdnem hófehér, de azért még él a régi, jól bevált módszerrel

Magyarország papíron leggazdagabb embere megint egy újabb cég birtokosa lett. Ez egyáltalán nem szokatlan, az viszont érthetetlen, miért volt szükség arra, hogy a végső tulajdonoshoz több áttételen keresztül lehessen csak eljutni, amely nem más, mint Mészáros Lőrinc másik érdekeltsége által kezelt magántőkealap.
Találatok: [70]  Oldalak:   1 2 3 4 5 6 7   >  >>