Hivatali vesztegetés elfogadásával gyanúsítják Óbuda polgármesterét – tudta meg a Magyar Nemzet Zamecsnik Pétertől, a politikus védőjétől. Az ügyvéd elmondta azt is, hogy az ügyészség kezdeményezte Kiss letartóztatását, aki abszurdnak tartja a gyanúsítást.
Megszólalt az önkormányzat az úgynevezett óbudai korrupciós ügy legújabb fejleményével kapcsolatban. Azt írták, náluk is ismét házkutatást tartottak és mindenben együttműködnek a nyomozókkal. Megjegyezték, hogy az üggyel kapcsolatos szivárogtatások miatt Kiss László korábban feljelentést tett és feljeneltőként éppen a múlt héten hallgatta meg a polgármestert a rendőrség.
Közel 50 hivatalos személy vesz részt az összehangolt akcióban, többek között az önkormányzatnál is házkutatást tartanak a Czeglédy Gergő alpolgármestert érintő ügyben.
Rózsa András elmondta: kiválasztották azokat az önkormányzati szerződéseket és cégeket, amelyek a revizori vizsgálat fókuszában lesznek. A kerület jegyzője pedig máshol folytathatja.
Nem túl rózsás Budapest anyagi helyzete, a baloldali városvezető mégis több, vezetőállású munkavállaló prémiumkifizetését hagyta jóvá. 200 millió forintról döntött Karácsony, a listán pedig szerepel a járatritkításért, a fővárosi utasokat vágásérett pulykához hasonlító Walter Katalin, a Városháza-ügyben feltűnő Barts J. Balázs, és Mártha Imre is.
2022 novemberében merült fel először, hogy probléma lehet a fővárosi közműszolgáltatónál zsinórban közbeszerzésnyertes Szin-Ker Kft-vel, valamint az általa elvégzett munkával. Belső vizsgálatok indultak, amelyek ki is mutatták, hogy több szerződés esetében a leigazolt és kifizetett munkák eredménye jelentős részben nem található meg, vagy annak teljesülése bizonytalan. A PestiSrácok.hu birtokába került, több mint 2000 oldalas dokumentumköteg […]
A NAV szerint gyanús lehet, hogy a ferencvárosi parkolóbotrányban is érintett tulajdonos a 3,15 milliárdos állami Covid-teszt beszerzést elnyerő cégét egy 19 éves borsodi fiatalnak adta el, majd miután az osztalékot is megkapta belőle, felszámolták a vállalkozást.
Már mindkét, a Fidesz korábbi politikusaihoz köthető, és a Covid-időszakban közbeszerzés nélkül milliárdos állami megrendelésekkel megtolt cég felszámolása zajlik. Így hamarosan ugyanúgy eltűnnek, mint a túlárazott lélegeztetőgép-biznisz egykori szereplői. A szerződésekből kiderül az is, hogy a később megvásárolt gyorstesztek “nagykerárát” már előlegként átutalták a cégeknek.