language

Intézmények:

Budapesti Gazdasági Egyetem highlight_off

Kapcsolódó szervezetek:
Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [8]  Oldalak:   1

Már az egyetemistákat is Mészáros Lőrincék őrzik

A Budapesti Gazdasági Egyetemen (BGE) is a Mészáros Lőrinc érdekeltségébe került Valton-Sec őrzi az intézmény épületeit, és az ott tanuló diákokat párszáz millió forintért.

Az egyetemek helyett a fideszesekkel feltöltött kuratóriumoknak lesz autonómiájuk

Orbán Viktor egyértelművé tette, mi vezette a közalapítványok kurátorainak kiválasztásakor: világnézeti elköteleződést várt el. Közben várhatóan újabb forrásokhoz juthatnak majd a kiszervezett intézmények.

Hamarosan a teljes felsőoktatásban kiépül a pártállami rendszer

Befejezéséhez közeledik az egyetemek kormánypárti magánosítása, azaz ezen a fronton is átveszi az uralmat a NER.

Jól kitöm néhány új egyetemi alapítványt, de többeket üres zsebbel indítana útnak a kormány

Az újonnan modellváltó egyetemeket fenntartó alapítványok között van olyan, amelyik semmilyen konkrét vagyonelemhez nem jut, de olyan is, amelyik csak üres telkeket kap. Két esetben a Corvinus Egyetemhez hasonlóan állami részvénypaketthez juttatják őket, sőt az egyik új fenntartó egy stadionos cég felét is megkapja.

Elkészültek a törvényjavaslatok 11 újabb egyetem modellváltásáról

Védelmi pénzt fizet, jogtalanul kér díjazást, fantomdiákoknak utal a BGE?

Havi másfél millió forintot fizet “kommunikációs tanácsadásért” a Budapesti Gazdasági Egyetem a Political Capital egyik alapító-tulajdonosának, a Somogyi Zoltán érdekeltségébe tartozó Splendidea Communications Kft-nek. A Pestisrácok.hu birtokába jutott dokumentumok alapján a néha valóban az ovis kifestők, mondókáskönyvek agyi színvonalát tükröző tanácsadásért mintegy 8000 forintos óradíjat számláznak 2009-től napjainkig. A BGE-nek egyébként saját Kommunikációs és Marketing Irodája van, így a külsős szerződés megtartása indokolatlan és nagy költséggel jár. Ezt egy belső ellenőri jelentés is megerősítette, mégsem bontották fel a vállalkozási szerződést Somogyiékkal, akik tevékenysége egy, a birtokunkban levő feljegyzés szerint a nullával egyenlő, a másfél milliót azonban simán bezsebelik.

Másfél hónapig nem fizetett a rászoruló hallgatóknak a BGE Külkereskedelmi Kara

Március tizedike volt az ösztöndíjak kifizetési határideje, mégis április végén utalta hallgatóinak a szociális támogatást, Bursa Hungarica-ösztöndíjat és tanulmányi ösztöndíjat a Budapesti Gazdasági Egyetem (korábban Budapesti Gazdasági Főiskola) Külkereskedelmi Kara. A szociális támogatás és a Bursa Hungarica rászorultaknak jár, így sok embert különösen érzékenyen érint az amúgy nem egyedi eset. BGE-s hallgatók elmondása szerint ritka az olyan utalás, ami nem késik legalább két hetet, miközben a jogszabályok nyolc napban maximálják a lehetséges csúszást például a rendkívüli szociális ösztöndíjnál, és havi rendszerességet írnak elő a többinél. Papíron már három hónapra előre kifizették a pénzeket, de a hallgatók ebből április utolsó hetéig semmit nem kaptak. Kerestük a kart, de érdemben nem válaszoltak.

A nagy kancellár-trükk – Uniós pénzek mentik a felsőoktatást

A minap kormányülésen kiemelt téma volt a felsőoktatás helyzete. A felelős államtitkár szerint az intézmények anyagi helyzete ma stabilabb, mint a három évvel ezelőtti drasztikus megszorítás után, és ez nagyrészt a kancellároknak köszönhető. Valójában jelentős mértékben Brüsszelnek, illetve azoknak a rektoroknak és oktatóknak, akik az uniós pénzeket megnyerik akadémiai feladatokra, melyből aztán az alapműködésre is költenek. Nem igazán szabályosan.
Találatok: [8]  Oldalak:   1