Száztizenegy csalás és sikkasztás miatt emelt vádat a Tolna Vármegyei Főügyészség egy szekszárdi műtrágya-kereskedő ellen, aki ötmilliárd forintot meghaladó kárt okozott üzletfeleinek - közölte a főügyészség hétfőn.
A fideszes vezetés bukása után a kormány rendelettel elvonta a 19 milliárdos költségvetésből azt a 7 milliárdot, amit a város atomerőműtől kap iparűzési és ingatlanadóként.
Októbertől ellenzéki vezetésű lesz a város, a kormány nem hagy náluk sok pénzt: egy tollvonással különleges gazdasági övezetté nyilvánította a paksi atomerőmű területét. A leendő polgármester szerint az alapvető működéshez szükséges pénzt veszik el.
Paks II. körül forr a levegő. Ennek oka többek közt, hogy az egyik legnagyobb magyar beruházás építési területéről a veszélyes hulladék illegális helyre kerülhetett. A kormányhivatal az év elején úgy találta, hogy minden rendben, ám a rendőrség nyomoz.
Egy ötvenezer forintos, egy évvel a rajta szereplő dátum után vásárolt számlával bizonyítaná Süli János családi cége, hogy valódi munkára kapta az EU-pénzt, miközben a tehenészetben nem találtak a vizsgálat vezetői sem teheneket, sem mezőgazdasági munkára utaló jelet.
Használhatatlan napelemek, betemetett pöcegödörbe vezetett szennyvízcsatorna, balesetveszélyes statikai hanyagságok, konnektor nélküli fürdőszoba – néhány furcsaság, amellyel egy százmilliós, uniós forrásból megvalósított, roma felzárkóztatási pénzből támogatott program részeként találkoztunk Faddon. A település vezetése mégis a hibákat feltáró képviselőt szólította fel határozatban lemondásra.