Globálisan kimagaslók a klímaváltozás korrupciós kockázatai, mivel új, egyelőre ellenőrizetlen pénzügyi piacokon és mechanizmusokon áramolnak keresztül az annak leküzdésére szánt összegek – derül ki a Transparency International hazánkban tegnap nyilvánosságra hozott Globális korrupciós jelentéséből.
A klímaváltozás korrupciós kockázataira figyelmeztet a Transparency International legújabb jelentése, mely szerint évente 50 000 milliárd forintnyi befektetés áramlik ellenőrizetlen piacokon keresztül az éghajlatváltozás enyhítésére világszerte. A szervezet szerint gondot jelent a lobbierők megosztottsága is.
A lehető legolcsóbb repülőjegyekkel utaztak és a legolcsóbb szállásokat választották a kínai és a mexikói klímakonferenciára utazó magyar delegáció tagjai - írta hétfői közleményében a feljesztési minisztérium. A tárca azokra az MSZP-s állításokra reagált, amely szerint a delegáció tagjai luxusutazásokon vettek részt.
A tavaszi botrány óta, mikor kibocsátási egységeink unión kívüli országhoz kerültek, Magyarország nem értékesített szén-dioxidkvótát.
A szén-dioxid-kibocsátás megfékezésére kezdett nagy nemzetközi programokról az emberek csupa jót gondolhatnak. Közéjük tartoznak azok a csalók is, akik hatalmas üzletet látnak a kvótakereskedelmi szabályok kijátszásában. A Föld Barátai (Friends of the Earth) környezetvédő szervezet összegyűjtötte a zöld köntösbe bújtatott legveszélyesebb csalárdságokat.
A nemzetközi botrány ellenére újabb szén-dioxid-kvótákat adna el a közeljövőben a környezetvédelmi tárca. Vételi ajánlat érkezett hatmillió tonnányi magyar hagyományos kiotói szén-dioxid- kvótára, amelyből hazánknak tizenkétmilliárd forint bevétele származhat – jelentette be Molnár József, a zöldtárca kabinetfőnöke.
Felszólította Magyarországot és Litvániát a Nemzetközi Kibocsátás-kereskedelmi Szervezet (IETA), hogy tartózkodjon az EU-ban korábban kiadott szén-dioxid-kvóták újraeladásától.
A világ legjobb üzlete vagy pitiáner ügyeskedés? A magyar szén-dioxid-kvóták nemzetközi botrányba fulladt eladásáról van szó.
A botrányos magyar kvótabiznisz története bejárta a világsajtót, több elemző is megszólalt a témában, a vélemények egybehangzóak voltak: bár mindenki elismerte, hogy a szén-dioxid-kvóták kereskedelmének szabályait Magyarország nem sértette meg, mégis elítélték a lépést.
Meglepő fordulat állt be a Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztérium (KVVM) kommunikációjában, mivel a tárca kabinetfőnöke nyíltan beszélt egy, a napokban létrejövő szén-dioxid-kvóta-eladási szerződésről.