A nagyihoz való átjelentkezés a kezdők módszere. Aki leleményesebb, variálhat a gyógyszerköltségekkel, buszjegyekkel, az öneltartó státusszal, vagy igény szerint akár photoshopolhat is pár iratot. A rendszeres szociális ösztöndíjjal, ismertebb nevén szoctámmal való trükközésnek ugyanis látszólag csak a kreativitás szab határt.
Beperelt minket a Szegedi Tudományegyetem, mert egy cikk címében szerintük azt írtuk, hogy csaltak a szegedi HÖK-választáson. Aztán a perben olyan iratok kerültek elő, amik bizonyítják, hogy tényleg csaltak. Januárban maga Török Márk, a szegedi egyetemi HÖK-öt tíz éve vezető főfőnök fog tanúskodni, aztán lassan ítélet is születhet.
Az utóbbi hetek, gyanús körülmények között szerzett MBA és PhD diplomákról szóló cikkei az ÁO-n már jó mutattják milyen szinten jelenlévő és meglepően beágyazott probléma Magyarországon az ellenőrizetlen és tulajdonképpen ellenőrizhetetlen végzettségek és fokozatok használata, akár konkrét előnyszerzésre, akár önéletrajz- és társadalmi státuszjavító eszközként. Különösen súlyosak az olyan esetek, amikor egy széles körben elsimert állami- vagy magánegyetem vezetőjéről derül ki, viszonylag rugalmasan kezeli az általa másoktól elvárt tudományos követelményeket, ha saját magáról van szó. Minden jel szerint ilyen eset az IBS alapító-rektorának, Tamás Istvánnak az ügye is. Ő még az internetre is feltöltötte 1997-es, a Newport Egyetemen írt doktori disszertációját, legalábbis, egy dolgozatot a magyar privatizációról, amelyről azt állítja, doktori járt érte.
Törölték az adószámát és lecserélték az ügyvezetőjét annak a cégnek, ami a szegedi hallgatói önkormányzathoz kötődő Törpe kocsmát is üzemelteti. Tavaly hasonló körülmények közt szűnt meg a SZTEage nevű HÖK-ös szórakozóhely, hárommilliós tartozást hagyva hátra. Összegyűjtöttük a részleteket és megnéztük, milyen üzletekben érdekelt az SZTE hallgatói önkormányzata.