language

Helyek:

Békés megye highlight_off

Kulcsszavak:

csalás highlight_off
Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [49]  Oldalak:   1 2 3 4 5   >  >>

Magyar csoda: tojástermelő és adószakértő is jelentkezett a kerékpárút építésére

„Leleményes nép a magyar” – tartja a mondás, még akkor is, ha ez gyakran a kiskapuk megtalálásában és kihasználásában merül ki. Úgy tűnik, most épp a mikro-, kis- és középvállalkozásokat ösztönző, uniós forrásból biztosított támogatás lett az áldozat. A hírhedtté vált zsadányi bicikliút befejezésére ugyanis összesen több mint 30 ajánlattevő jelentkezett be, köztük sok olyan vállalkozó is – például állattenyésztő, adószakértő vagy informatikus –, akik vélhetően csak a kkv-nak járó uniós támogatást szerették volna lehívni. Ez sikerült is nekik: 29-en megkapták az igényelt 600 ezer forintot. Így a kerékpárút összesen 32 millió forintjába került az EU-nak, miután az építkezés 15 milliót, a támogatások viszont 17,4 millió forintot emésztettek fel.

A két K. elintézi. Szélhámosok ajánlottak „segítséget” bajba jutott vállalkozóknak

A nemzetbiztonsági szolgálat állományába tartozóknak hazudva magukat, egy bűnbanda tagjai olyan vállalkozóknak ígértek segítséget, akiknek a cégeivel szemben eljárások folytak. Büntetőperük nemrég kezdődött a Gyulai Törvényszéken. Minden ízében magyar történet következik.

„Kezdem utólag azt hinni, hogy csicska vagy stróman voltam” – folytatódott az orosházi Pilot-per

Előre lezsírozott közbeszerzések vádjával áll a Gyulai Járásbíróság előtt két vádlott. Csütörtökön tanúk sorát hallgatta meg a bíróság, akik összességében a kollektív amnézia tünetegyüttesét mutatták be.

Sokmilliárdos projektet ígért a gyulai önkormányzattal szerződő kamucég

Egy gyakorlatilag nem működő céggel, a First School Kft.-vel kötött szerződést a gyulai önkormányzat, hogy egyik volt iskolájából ötcsillagos szálloda legyen. A több milliárdos projekttel kapcsolatban eddig is világos volt, hogy légvárakra épített a fideszes városvezetés, de a cégadatok komolytalansága más távlatot ad a történetnek.

Az ügyészség szerint csekély a választási csalás társadalmi veszélyessége

Az ügy onnan indult, hogy több magánszemély és két akkori ellenzéki képviselőjelölt, Füvesi Sándor (MSZP) és Szabó Ervin (Jobbik) választási csalás alapos gyanúja miatt feljelentést tett a rendőrségen. Ennek előzménye, hogy több párt és szervezet aláírásgyűjtő ívén megtalálták az adataikat és hamis támogatói aláírásukat, holott ők nem is tudtak erről. Mindez a 2018-as tavaszi országgyűlési választást megelőző kampányban történt, a rendőrségnek és az ügyészségnek közel négy évébe került, hogy a tényállást, ha nem is teljes körűen, de tisztázza.

Megkezdődtek a tanúkihallgatások Simonka körzetében, ahol választási csalás miatt nyomoznak

A mezőhegyesi rendőrőrségen megkezdődtek azok a tanúkihallgatások, amelyek célja, hogy tisztázzák: történt-e választási csalás a legutóbbi országgyűlési választáson a Békés megyei 4. számú egyéni választókerületében, ahol jelenleg is a fideszes Simonka György a parlamenti képviselő. A Békés Megyei Rendőr-főkapitányság munkatársai a mezőhegyesi őrsre húsz perc eltéréssel hívják be azokat a választópolgárokat, akiknek aláírásával, pontosabban annak meghamisításával kapcsolatban fennállhat a bűncselekmény gyanúja. Így óránként három embert tudnak meghallgatni.

Választási csalás miatt nyomoznak Simonka választókerületében

A választás, népszavazás és európai polgári kezdeményezés rendje elleni bűncselekmény gyanúja miatt nyomoz a rendőrség a Dél-Békésben, erősítette meg a Narancs.hu információját a Békés Megyei Rendőr-főkapitányság. A járvány miatt azonban elhalasztották a tömeges tanúmeghallgatásokat.
Találatok: [49]  Oldalak:   1 2 3 4 5   >  >>