Bűnösök-e Terézváros mindazon MSZP–SZDSZ-es önkormányzati képviselői, akik 2004 és 2006 között a világörökség részét képező Andrássy úton paloták tucatjainak eladását szavazták meg? – ez a fő kérdése annak a büntetőpernek, amelyben a Fővárosi Törvényszéken kedden hirdetnek elsőfokú ítéletet.
Még az MSZP mindenkori pártvezetése sem bírt a fóti szocialisták elnökével, Fekete Zoltánnal, aki a mai napig a markában tartja az MSZP Pest megyei szervezetét és feltehetően a fóti baloldal polgármesterjelöltjét, Takács Istvánt is – értesült a PestiSrácok.hu. A portálunknak nyilatkozó Keller László a fóti elnökkel kapcsolatban elmondta, véleménye szerint Fekete a Pest megyei baloldal megrontója, aki mintegy „maffiahálózatként” működteti helyi sleppjét. Medgyessy Péter volt közpénzügyi államtitkára hozzátette azt is, Fekete kezében van a Pest megyei pártszervezet, melyet mára szinte az ő egyetértése nélkül nem lehet irányítani. Cikkünkben szót ejtünk az életveszélyes fenyegetések, pártpuccsok, és a fóti közgyűlés „befenyítése” mellett arról is, miért tartják többen a mai napig is érinthetetlennek a Szili Katalin és Szabó Imre egykori bizalmasaként számon tartott Fekete Zoltánt.
A '90-es évek olajügyeinek felderítése, illetve a maffia és a nagypolitika szimbiózisának bizonyítása áll a Portik Tamást és Vizoviczki Lászlót érintő nyomozás középpontjában - derül ki a holnap utcára kerülő Heti Válaszból. Noha a „szőkítési" cselekmények jórészt már elévültek, az ezeket kísérő korrupciós, drogkereskedelmi és emberölési esetek még bőven büntethetők.
Az 1990 és 1994 között lebonyolított privatizációs tranzakciók nemhogy csatornát, hanem a mai napig sűrű forgalmat lebonyolító, széles kommunikációs sugárutat teremtettek az MDF-es politikusok és a KISZ egykori vezetői között. Ez idő tájt közhelyszámba ment, hogy az ÁVÜ irodáinak ajtaján kifüggesztett névtáblákat nézegetve a látogató azt hihette, hogy a KISZ vagy az MSZMP központjában jár. Az MDF politikusai és klienseik alkotta igazgatóság döntései nyomán részben az egykori KISZ-es Csepi Lajos ügyvezető igazgató operatív irányításával óriási értékű vagyontárgyak kerültek állami tulajdonból bagóért magánkézbe.