Kulcsszavak: |
|
Személyek: |
Találatok: [5] Oldalak: 1
BYD kínai elektromosautó-gyár: Csányin kívül még senki sem adta el a földjét Szegednek
Régészetre, műszaki tanácsadásra, talajvédelmi tervre már költött a város, földeladásra viszont eddig csak a Pick Szeged Zrt. állt rá. Ahogy megírtuk, Szeged közel 90 millió forintos hektáronkénti árat fizet Csányi Sándor OTP-vezér földjeiért, miközben szántókért sajtóhírek szerint mindössze 3-4 milliót kínál.
Csányi Sándor földjeiért hússzor többet fizetett Szeged, mint a gazdáknak
22,8 millió eurót, mintegy 8,6 milliárd forintot fizetett Szeged önkormányzata több olyan ingatlanért, ami a Csányi Sándorhoz tartozó Pick Szeged Szalámigyár Zrt.-é. A kínai BYD elektromos járműgyártó Szegedre települése kapcsán a város több területet is megvásárolt, információink és sajtóhírek szerint a gazdáknak átlagosan 3,8-4 millió forintot ajánlottak hektáronként. A Csányival kötött üzletét az önkormányzat kifelejtette közadatigénylésünkből, csak konkrét kérdésre fedték fel az árat. Panaszt tettük emiatt a NAIH-nál.
A betegeknek rossz, a csókosoknak jó lesz a CT- és MR-vizsgálatok államosítása
Egy nyári törvénymódosítás értelmében 2024 novemberétől már csak állami tulajdonú gépeken végezhetnek majd CT- és MR-vizsgálatokat az egészségbiztosítás terhére. Az elégtelen kórházi kapacitás miatt ugyanis jelenleg több magánszolgáltató is részt vesz a TB-alapú ellátásban, de nekik nem fog fizetni az állam a jövőben, hanem saját erőből kívánja megoldani a feladatot. A szakemberek attól tartanak, hogy emiatt tovább fognak nőni az egyébként is hosszú várólisták, és csak azok jutnak el majd időben CT-re és MR-re, akik ki tudják fizetni magánellátásban a vizsgálatok több tízezer forintos árát. A kormány szerint sok pénzt fogunk megspórolni azzal, hogy kiiktatják a közfinanszírozott ellátásból a magáncégek gépein végzett képalkotó eljárásokat, ugyanakkor Csányi Sándor magánkórházára és a vagyonkezelő alapítványok klinikáira nem vonatkozik az új törvény – nekik továbbra is fizeti majd a vizsgálatokat az állam közpénzből.
30 milliárd forint, egy rejtegetett kötvény és 8 év az életemből
Nyolc éve próbálom megtudni, tényleg az állam segítette-e ki titokban az Orbán Viktor szívének – akkor még – kedves FHB Bankot 2012-ben. Szívattak, hátráltattak, ahogy csak tudtak, de most kiderült, hogy végig nekem volt igazam. Számít? Dehogy számít.
Csányi Sándor
Czepek Gábor
Heinrich Pecina
Lázár János
Matolcsy György
Németh Lászlóné
Orbán Viktor
Spéder Zoltán
FHB Bank
Magyar Nemzeti Vagyonkezelő (MNV) Zrt.
Magyar Posta Zrt.
Miniszterelnöki Kormányiroda
Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság (NAIH)
Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM)
OTP Bank Nyrt.
Takarékbank Zrt.
VCP Finanz Beteiligungen AG (VCP AG)
adatigénylés
átláthatóság
bankok - pénzintézetek
gazdálkodás
háttér
hitelezés
klientúra
közadat
tiltott állami támogatás
Az MLSZ titkolná, mire költötték a taót a kedvezményezettek
A Transparency International Magyarország (TI) korrupcióellenes szervezet javára döntött a Kúria, miszerint a sportszövetségeknek ki kell adniuk a közadatokat a kérelmezőnek, ám a Csányi Sándor által vezetett szervezet csak 400 ezer forintért, illetve titoktartási nyilatkozat aláírása ellenében tenne eleget a jogerős ítéletnek.
TAO-pénzek
Csányi Sándor
Garancsi István
Kubatov Gábor
Mészáros Lőrinc
Seszták Miklós
Tállai András
Varga Károly
Duna Aszfalt Zrt.
FGSZ Földgázszállító Zrt.
GE Hungary Kft.
Hódút Hódmezővásáhelyi Útépítő Kft.
Magyar Külkereskedelmi Bank (MKB) Zrt.
Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ)
Magyar Olajipari (MOL) Nyrt.
Magyar Telekom Nyrt.
Market Építő Zrt.
Merkantil Bank
Mészáros és Mészáros Kft.
MOL Petrokémia Zrt.
ODEX Outdoor Expert Kft.
OTP Bank Nyrt.
OTP Jelzálogbank Zrt.
R-Kord Kft.
Spar
adatigénylés
átláthatóság
ítélet/döntés
klientúra
sport
támogatás
Találatok: [5] Oldalak: 1