Csepi Lajos parlamenti bizottsági meghallgatásán Csepi Lajos azt mondta, hogy a törvényeknek megfelelően járt el az ÁVÜ a cukorgyárak privatizációja során.
Százmillió forintos nagyságrendben kötött különös szerződéseket a közlekedési minisztérium egyik háttérintézménye, a Közlekedésfejlesztési Koordinációs Központ (KKK). Több mint negyvenmilliót kapott egy cég, amit Csepi Lajos közlekedési szakállamtitkár asszisztense vezet – és feltehetően résztulajdonos is benne.
A Kordax Rt. nevéhez fűződik a magyar gazdaságtörténet egyik legnagyobb adócsalása. A cég vezetőjének jó politikai kapcsolatai voltak, és ahogy a többi olajos cég is, egy jogi kiskaput kihasználva kerülte ki az adó- és vámfizetést.
Az OTP Banknál dolgozik augusztus elsejétől Szász Károly, a pénzügyi felügyelet korábbi elnöke - jelentette be tegnap a hitelintézet, megerősítve a Magyar Hírlap értesülését.
Az 1990 és 1994 között lebonyolított privatizációs tranzakciók nemhogy csatornát, hanem a mai napig sűrű forgalmat lebonyolító, széles kommunikációs sugárutat teremtettek az MDF-es politikusok és a KISZ egykori vezetői között. Ez idő tájt közhelyszámba ment, hogy az ÁVÜ irodáinak ajtaján kifüggesztett névtáblákat nézegetve a látogató azt hihette, hogy a KISZ vagy az MSZMP központjában jár. Az MDF politikusai és klienseik alkotta igazgatóság döntései nyomán részben az egykori KISZ-es Csepi Lajos ügyvezető igazgató operatív irányításával óriási értékű vagyontárgyak kerültek állami tulajdonból bagóért magánkézbe.