Akták: |
|
Személyek: |
Csík Zoltán
Találatok: [4] Oldalak: 1
Elhiszi még bárki, hogy gazdasági okokból zárták be a Népszabadságot?
A tények egyértelműen cáfolják a kormány meséjét, de nekik már az is elég, ha el tudják bizonytalanítani az embereket, és megalázhatják az újságírókat.
A Népszabadság felfüggesztése
Csermely Péter
Csík Zoltán
Habony Árpád
Heinrich Pecina
Liszkay Gábor
Mátrai Gábor
Mihók Attila
Nemescsói András
Schmidt Zoltán
Spéder Zoltán
Horváth és Társai ügyvédi iroda
Mediaworks Hungary Zrt.
Népszava (újság)
Opimus Group Nyrt.
Status Capital Kockázati Tőkealapkezelő Zrt.
háttér
média
nyomásgyakorlás
rokonok
Már évekkel ezelőtt behálózta a Népszabadságot a Fidesz
Heinrich Pecina most eladott kiadója, a Népszabadságot bezáró Mediaworks létre sem jöhetett volna a kormány beleegyezése nélkül. Pecina a kormánnyal akkor még szövetséges Spéder Zoltán embere volt. A Simicska–Orbán szakítás és a Spéder-leszámolás után dőlt el végleg, hogy 2018 előtt kormányközelbe kell vonni a kiadót. Pecina kirakta a kisebbségi tulaj MSZP-s alapítványt a Népszabadságból, de lap bezárásában a szocialisták is nyakig sárosak. Orbánék nem hagytak más választást Pecinának, mint hogy bezárja az újságot, mielőtt átjátssza a kiadót Mészáros Lőrinc köreinek.
Hiába állítja Mészáros, hogy semmi köze a Népszabadság felvásárlójához, nem mond igazat
Mészáros Lőrinc a Borsnak adott interjújában tagadta, hogy bármi köze lenne a Népszabadság kiadóját, a Mediaworksöt felvásárló Opimus Grouphoz. A felcsúti polgármester azt mondta, hogy neki nincs egyetlen Opimus-részvénye sem, és a rengeteg üzletében megjelenő Csík Zoltán (minden híresztelés ellenére) nem visel pozíciókat az Opimus-csoportban.
Súlyos logikai buktatók a Népszabadság megszüntetése körül
A történteket nézve több szempontból sem állja meg a helyét a Mediaworks Zrt. hivatalos magyarázata arról, miért kellett szombaton váratlanul beszüntetni a Népszabadság működését. A hivatalos indoklás szerint a lap példányszáma az elmúlt tíz évben 74 százalékkal csökkent, 2007 óta pedig több mint 5 milliárd forint veszteséget halmozott fel. Ezt a magyarázatot vette át a Fidesz kommunikációja is. A párt szerint a lap megszüntetése ésszerű gazdasági döntés volt, és épp az lenne a sajtószabadság megsértése, ha beleszólnának egy médiatulajdonos döntéseibe. Ez a narratíva azonban logikailag sem stimmel.
Találatok: [4] Oldalak: 1