Tordai kikérte a kormányhivatal határozatát, ami szerint az építtetőnek április 21-től számítva 90 napon belül el kell bontani az épületet és az ahhoz kapcsolódó építményeket. A határozatban több szabálytalanságot is megemlítenek, az épület több szempontból is eltér az eredeti tervrajzoktól. Például nagyobb lett, mint ahogy ígérték, a parkolókat sem úgy alakították ki, mint az tervben volt, extra fürdőszoba került a szivarszobához, és több ponton is erdőt kellett pusztítani ahhoz, hogy a villa a jelenlegi formájában megépülhessen.
Tíz éve félkészen áll a hírhedt Csipak-villa a Hármashatár-hegyen. Hiába kellene elbontani a garázsát és visszaállítani az eredeti állapotot, láthatóan semmi sem történik, a természet pedig már elkezdte birtokba venni a luxusingatlant.
50 ezer euró kölcsönnel maradt adósa Szivek Norbert MNV-vezérnek Csipak Péter, az egykor Fidesz-közeli, de azóta kegyvesztetté vált, hírhedt ingatlanvállalkozó. Az Átlátszó birtokába került irat szerint az üzletember azzal érvelt, hogy a szerződés színlelt volt, valójában „ügyleti jutalékot” kapott Szivektől, és nem számított arra, hogy vissza kell fizetnie az összeget. Az elszámolási vitából per lett, amit Szivek jogerősen megnyert.
Az elmúlt évek egyik legkirívóbb fővárosi természetkárosítási ügye volt az a hármashatár-hegyi építkezés, ahol egy gigantikus luxus-lakóépületet részben a szomszédos, állami tulajdonban lévő védett erdő letarolt fáinak helyére és a jobb panoráma érdekében a tervezett helyétől bő 15 méterrel távolabb építettek. Az erdőből bő 2300 négyzetmétert kerítettek el, a nagy részét elpusztították.
Két év felfüggesztett börtönbüntetésre ítélték első fokon Csipak Péter vállalkozót természetkárosítás miatt, mivel házát védett természeti területre „terjesztette ki”.
Golyófogónak mondja magukat, a kilencvenes évek éjszakai életének ismert alakjait Portik Tamás az Átlátszónak adott interjújában. Üzleteik hasznát 70-80 százalékban a politika fölözte le – mondta. Nem érzi kétségbeesett, üres vagdalkozásnak, hogy az utóbbi időben beállt abba a sorba, akik minden sötét ügy mögött a magyar bűnüldözést a rendszerváltás óta különböző posztokon irányító Pintér Sándor belügyminisztert látják, de utal más felső kapcsolatokra is.
Az éjszakai élet meghatározó alakjai, bankvezetők, politikusok, szépségkirálynők – nagy vonalakban így fest a belvárosi ingatlanmutyiban jól járt Szetlik-Pápa család kapcsolatrendszere. Szembetűnő: mintha gyakrabban fordulna elő sztorijukban zsarolásként is értelmezhető nyomásgyakorlás, mint a hagyományos gazdálkodó famíliák életében. Cikksorozatunk harmadik részében igazoljuk az alapfeltevést: Rogán-Habony-Pintér tengely sejlik fel az V. kerületi eseménysorban, ráadásként adunk némi politikai hátteret is magyarázatként.
Három évvel az ügyet kirobbantó cikkünk és másfél évvel a nyomozás lezárása után fordulat történt az ismert ingatlanvállalkozó, Csipak Péter eddig lassan folydogáló bűnügyében: a Nemzeti Nyomozó Iroda már hivatali visszaélés miatt is nyomoz.