Lényegében a rágalmazással vádolt Kiss Ernő nyugalmazott rendőr dandártábornok állításait támasztották alá volt kollégái, akiket tanúként hallgattak ki a Draskovics Tibor volt igazságügyi miniszter által kezdeményezett perben. A tegnapi tárgyaláson Draskovicsot is meghallgatták.
Bíróságon nézett egymással farkasszemet Kiss Ernő (62) nyugalmazott rendőr dandártábornok és vádlója, Draskovics Tibor volt igazságügyi és rendészeti miniszter abban az elmérgesedett rágalmazási ügyben, amelynek során a volt főrendőr még saját magát is bűncselekmény elkövetésével vádolta meg, hogy Draskovicsra tett kijelentéseit fenntartsa.
Fenntartotta korábbi állításait a bíróságon a rágalmazás miatt perbe fogott Kiss Ernő nyugalmazott rendőr dandártábornok, aki szerint 1996-ban Horn Gyula akkori MSZP-s kormányfő utasítására szüntették meg az államtitkárként dolgozó Draskovics Tibor elleni nyomozást.
Védekezés közben saját magát is bűncselekmény elkövetésével vádolta meg Kiss Ernő (62), a Központi Bűnüldözési Igazgatóság egykori vezetője abban a rágalmazási perben, melyet Draskovics Tibor volt rendészeti miniszter indított ellene.
Politikusok és rendőrtisztek is tudtak arról, hogy 1996-ban Hézag fedőnéven titkos nyomozás indult Draskovics Tibor, a Pénzügyminisztérium államtitkára ellen.
Nyilvánvalóan nem volt szükség még egy politikai botrányra, ezért Horn Gyula - miniszterelnöksége idején - leállíttatott egy nyomozást, ami Draskovics Tibor, akkori államtitkár, jelenlegi igazságügyi miniszter ellen zajlott az olajügyekben.
Horn Gyula állította le a Draskovics Tibor ellen folytatott, Hézag fedőnevű titkos nyomozást 1996-ban.
Ismét fontos kormányzati pozícióba kerül az eddig pénzügyi vonalon érvényesülő Draskovics Tibor, aki a Horn-kormány idején tisztázatlan jövedékiadó-üggyel, az első Gyurcsány-kormány idején a költségvetés kozmetikázásával hívta fel magára a figyelmet.
Draskovics Tibort és a Pénzügyminisztérium több korábbi vezetőjét is gyanúsnak találta az egyik olajügyben az ügyészség.
Az olajügyeket vizsgáló parlamenti bizottság hétfői ülésén Arnold Mihály, a vámhivatal országos parancsnoka az ülésen azt állította, hogy Dunai Imre, az Ipari és Kereskedelmi Minisztérium volt államtitkára és Bártfai Béla, a pénzügyi tárca helyettes államtitkára egy, a vámvisszaélések megelőzése érdekében hozott utasítás visszavonására szólította fel 1994-ben.