Személyek: |
Az illegális pártfinanszírozás rendszere – ahogy a résztvevők látják, 1. rész
Markában tartja-e a Fidesz az ellenzéket, s ha igen, milyen eszközökkel? Hogy működött egy nagykoalíció a pártfinanszírozás szürkezónájában, és hogy lett annak kizárólagos irányítója a Fidesz? Cikksorozatunk az illegális pártfinanszírozás elmúlt harminc évét mutatja be a rendszer működtetőinek elmondása alapján, és egy demokráciát, ahol még azt is megvásárolhatod, hogy ki legyen a választáson az ellenfeled.
Ellenzéki kampányfinanszírozás külföldi támogatásai
Jobbikos plakátolás Simicska felületein
Postabank-ügy
Aczél Zoltán
Bajnai Gordon
Balásy Gyula
Boldvai László
Budai György
Erős János
Gál György
Hagyó Miklós
Hatvani Szabó János
Máté László
Matyi László
Mesterházy Ernő
Molnár Zsolt
Puch László
Schmidt Zoltán
Simicska Lajos
Soros György
Székely Gábor
Virág Attila
Action for Democracy
Belfry-csoport
Budapest Airport (BA) Zrt.
Civil Összefogás Fórum - Civil Összefogás Közhasznú Alapítvány
DatAdat Professional Kft.
Fejér B.Á.L. Építő és Szolgáltató Zrt.
Fidesz
Jobbik
Kelet-Út Kft.
Közép-Európai Sajtó és Média Alapítvány (KESMA)
Mahir
Mi Hazánk
Mindenki Magyarországa Mozgalom Egyesület
MSZP
Nézőpont Csoport Zrt.
Postabank
Strabag
Századvég Csoport
SZDSZ
Wallis cégcsoport
ÁSZ-ellenőrzés
háttér
kampányfinanszírozás
közbeszerzés
lobbi
pártfinanszírozás
Tíz év után lepleződhet le a fővárosi baloldal egyik rejtélyes bűnügye
Újra nyomoz a sajtóban Demszky Gábor egykori főtanácsadójával, Mesterházy Ernővel összefüggésbe hozott, Balin található luxusvillapark ügyében a Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) – tudta meg a Magyar Nemzet. Az egykori SZDSZ-es, a BKV-botrányban is érintett háttéremberről a Privát Kopó bűnügyi magazin írta meg évekkel ezelőtt, hogy öt luxusvillából álló pihenőkomplexum köthető hozzá Bali szigetén, amire a hatóság is felfigyelt. Az újraindított eljárást korábban már kétszer felfüggesztették, mert a magyar ügyészek jogsegélykérelemmel fordultak az indonéz szervekhez, amelyektől bizonyító erejű információkat kértek.
Bige László valahogy „belekényszerült”, hogy százmilliókat adjon a Fradinak
Különleges interjút adott le a Partizán hétfő este: Gulyás Márton az egyik leggazdagabb magyar vállalkozót kereste fel nyíregyházi otthonában, ahol házi őrizetben van. A műtrágyagyártásból fölépített több százmilliárdos Bige-birodalomra évekkel ezelőtt rászálltak a hatóságok: a NAV, a rendőrség és a katasztrófavédelem is rendszeresen razziázott gyáraiban, közben magánvádak alapján is büntetőügyek indultak az üzletember ellen.
Ez a két pazar építkezés mindent elmond az elmúlt 15 évről
Jól ismerte az olajos alvilág Gyárfás zsarolóit
Günter Regen álnéven jelentkeztek nyáron Gyárfás Tamásnál azok, akik egy újabb, Portik Tamás által rögzített hangfelvétellel akarták megzsarolni, és ezáltal pénzt kicsikarni a Fenyő János meggyilkolásának ügyében ekkor már meggyanúsított volt úszószövetségi elnöktől.
Ez a zsarolás vezetett aztán ahhoz, hogy egy „teherautónyi” felvételt foglalta le a rendőrök. De nem igaz, hogy mindet egy temetőben.
Amikor zsarolással kapcsolatba hozott figuráknak néztünk utána, olajos alvilágba és plüssfigurákba botlottunk, miközben minden szál Portikhoz vezet.
De a börtönben raboskodó Portikról azt mondják, nincs túl jó bőrben.
Lenyelte a BKV, hogy egymilliárddal tartozik neki Habony haverja
A Welt-Stadt nem akárkinek az érdekeltségébe tartozik. Az ügyvezetője az az izraeli Michael Gagel, akiről 2016-ban került nyilvánosságra egy fotó, amin a miniszterelnök kommunikációs tanácsadójával, Habony Árpáddal látható egy előkelő szórakozóhelyen. De látható volt egy olyan fotón is, amin Habonnyal és Andy Vajna kormánybiztossal pózoltak együtt. Gagel a vezetője a Princess Pékségeknek is, amelyek a metróvonalak mentén üzemelnek, és amelyekről az Átlátszó írta meg, hogy milyen előnyös együttműködésük van a BKV-val még a Demszky-érából.
Aba Botond
Antal Attila
Demszky Gábor
Gag-El Michael
Habony Árpád
Hagyó Miklós
Michael Gagel
Oláh Zoltán
Tarlós István
BKV (Budapesti Közlekedési Vállalat) Zrt.
Princess
VolDan Investments Ltd.
Welt-Stadt Immobilien Kft.
állami / önkormányzati vállalat
háttér
ingatlan
klientúra
offshore
privatizáció
Az ügyészség nem nyomoz az MVM milliárdjai után
A vádhatóság nem boncolgatta, hogy az ötmilliárdért vásárolt „központi termelésmegjelenítő” rendszer valójában mennyit ér.
Újabb gyanúsítottat hallgattak ki Alstom-ügyben
Az M2-es és M4-es metróvonalra kiírt közbeszerzési eljárás során megkötött szállítási szerződésekkel kapcsolatos nyomozásban november 10-én újabb embert hallgatott ki a Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF). Az Alstom-ügyben - ahogy írták - gazdálkodó szervezet önálló intézkedésre jogosult dolgozója által kötelességszegéssel, bűnsegédként elkövetett vesztegetés gyanúja miatt történt a kihallgatás.
Másfél évet kapott Hagyó Miklós
Az elsőfokú döntést megváltoztatva jogerősen másfél év, három évre felfüggesztett börtönbüntetéssel sújtotta Hagyó Miklóst, Budapest egykori szocialista főpolgármester-helyettesét a Szegedi Ítélőtábla pénteken - írja az MTI.
Hagyó nevetve távozik a bíróságról: megúszta felfüggesztettel a volt szocialista főpolgármester-helyettes
Jogerősen másfél év, három évre felfüggesztett börtönbüntetéssel sújtotta Hagyó Miklóst, Budapest egykori szocialista főpolgármester-helyettesét a BKV-ügyben a Szegedi Ítélőtábla pénteken.