language

Akták:

Dohányboltellátó mutyi highlight_off

Dohányboltellátó mutyi

Dohányboltellátó mutyi

Lázár János június elején jelentette be, hogy 2015. november 1-jétől az Országos Dohányboltellátó Kft. végzi a dohány-kiskereskedelmi ellátási feladatokat, mivel a karácsonykor megnyílt lehetőségre csak a British American Tobacco (BAT) és Tabán Trafik Zrt. közös társasága reagált. A hírre reagálva a versenytársak tízszeres koncessziós díjat ajánlottak, amit Lázár János blöffnek nevezett és a Fejlesztési Minisztérium 24 órán belül elutasított.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [29]  Oldalak:   1 2 3   >  >>

Megint milliárdos nyereséget termelt a dohánybiznisz Lázár holdudvarának

Minden eddigi rekordját megdöntötte a trafikhálózat ellátására egyedüliként felkent Országos Dohányboltellátó Zrt.: 741 milliárd forint árbevételt és 5,3 milliárd forint nyereséget ért el 2020-ban. Az állammal koncessziós szerződést kötött cég árbevétele az egy évvel korábbihoz képest 70 milliárddal nőtt, és egymilliárddal lett több az adózott profitja.

Hatalmas dohány van az államosított dohánykereskedelemben, csak nem az államnak

Négy év alatt 14 milliárd forint osztalékot fizetett tulajdonosainak az állami koncesszióban működő dohányboltellátó, eközben az államnak 2 milliárd forint koncessziós díjat juttatott. A nemzeti trafikokat felügyelő állami cég némi nyereséget tudott produkálni a dohánykövető rendszernek köszönhetően.

Kaszálnak a fideszes trafikosfamíliák

Röpködnek a több százmilliós bevételek és a több tízmilliós nyereségek azoknál a kormányközeli cégeknél, amelyek irányított pályázatokon jutottak koncesszióhoz.

Ontja a milliárdokat a dohánybiznisz Lázár holdudvarának

Évente bő négymilliárd forintot termel a dohánymonopólium. A Lázár János holdudvarához sorolt Sánta családnál lassan 40 milliárd forintos vagyon bontakozik ki. A trafikokat ellátó cég felügyelőbizottságában egy nyugdíjas miniszter is feltűnik.

Óriási dohányt szakított Lázár János ismerőse az állami monopóliummal

Indulása óta 6 milliárd forint osztalékot termelt tulajdonosainak, elsősorban Sánta János hódmezővásárhelyi vállalkozónak az állami dohánykereskedelmi monopólium. Az államhoz eközben koncessziós díjból és nyereségadóból együtt 1,3 milliárd folyt be. A monopólium tulajdonosai ráadásul a dohánykövetési rendszerrel kapcsolatos kiadásaikra is százmilliókat vettek ki.

22 ügy, amiben a kormány előhúzta a mindent vivő kártyát

Öt éve él a jogszabály, amellyel a kormány elvette a lehetőségét annak, hogy versenyszabályok miatt esetleg meghiúsuljon a nagy Fidesz-barát média-összefonódás. Eddig sem volt hiány nemzetstratégiai jelentőségre és közérdekre való hivatkozásban, ha olyan ügyletről volt szó, amit a kormány bármi áron keresztül akart vinni. Végignéztük ezeket, és bár van köztük pár meredek, a mostani testhosszal veri őket.

Trafikkoncesszió: évek óta nincs pályáztatás, egy ember szava dönt

Az állam 2015 áprilisa óta nem ír ki új trafikpályázatot, azóta mégis 601 trafik kapott engedélyt, és a kijelöléskor egy ember, a Nemzeti Dohánykereskedelmi Zrt. vezérigazgatójának szava dönt. A tavaly 3,6 milliárd forint nyereséget termelő dohányellátó nagykereskedő többségi tulajdonosa, a Tabán Trafik Sánta János érdekeltsége - aki viszont a dohányzást felmenő rendszerben teljesen betiltani, a trafikok számát pedig csökkenteni szándékozó Lázár János holdudvarához tartozik.

Lázár János a dohányzás visszaszorításáért fog küzdeni

Jánosunknak a nemdohányzók fokozottabb védelme és a dohánypiac szabályozására vonatkozó kormányzati teendők ellátása lesz a feladata. Miután 2012-es trafiktörvénye -csak tavaly- 29 milliárdot hozott baráti cégének a Continentalnak.

A nemzeti újraelosztás rendszere: minden doboz cigarettán 30 forint nyereség

2015-ben a Lázár miniszter közeli ismerőse, a Tabán Trafik-os Sánta János többségi érdekeltségébe került az államilag újraosztott trafikhálózat ellátásának monopóliuma. A tavalyi volt az erre alapított Országos Dohányboltellátó Kft. első teljes éve: az adatokból az látszik, hogy legkevésbé a magyar állam járt jól a piac újrafelosztásával. A központi költségvetésnek mindössze 100 millió forint koncessziósdíj- és 200 millió forint társaságiadó-bevétel jutott a nyereségből; ennél több, 376 millió ment el TAO-ra, a tulajdonosoknak pedig 3 milliárdot meghaladó tiszta profit hozott az egyszereplőssé tett piac.
Találatok: [29]  Oldalak:   1 2 3   >  >>