Alig két éve alapították meg Sárospatakon a Tokaj-Hegyalja Egyetemet, de két rektort már elfogyasztott az intézmény, a harmadikat pedig épp most keresik. Az intézmény két komoly kormányközeli személyiségnek is szívügyévé vált: a felsőoktatási modellváltással megbízott kormánybiztos, sárospataki kuratóriumi elnök, e megbízatásáról nemrégiben lemondott Stumpf István, valamint Wáberer György üzletember, aki most tölti be ezt a posztot.
Elsőre azt gondolnánk, a Tokaj-Hegyalja Egyetem körüli huzavona valójában a NER valaminő mellékes belviszálya egy nemigen létező egyetemért, melyben Stumpf István megégette magát: a hóhért akasztják, sag schon. Pedig úgy tűnik, nagy dolgok érlelődnek az ország egyik történelmi borvidékén.
Budai Gyula elszámoltatási kormánybiztos, aki vizsgálódik az ügyben, lapunkat úgy tájékoztatta, összeférhetetlenség merül fel Kárpáti Zsuzsa megbízásai kapcsán. Hiszen az Egészségügyi Minisztérium háttérintézményét, az EKI-t igazgató vezető státusú közalkalmazottat miniszteri tanácsadóként is alkalmazta a tárca. Budai külön kitért Kárpáti 2008-as miniszteri megbízására.
Házkutatást tartott a rendőrség a Ciris meddőségi magánklinikán. Tiltott petesejt-kereskedelem gyanúja miatt folyik büntetőeljárás, mert felvetődött, hogy az intézmény páciensei anyagi ellenszolgáltatásért adományoztak női ivarsejteket. A klinika tagadja, hogy törvénysértést követett el.
Becsületsértési per, kizárás, nyilatkozatháború, fél év alatt eldurvult a viszony a mesterséges megtermékenyítéssel foglalkozó nőgyógyászszakma csoportjai között.
Az alkotmánybírósági döntésig felfüggesztette az egri kórház vagyonkezelésének átadása kapcsán indított eljárást a Közbeszerzési Döntőbizottság - tájékoztatta a Heves Megyei Önkormányzat főjegyzője szombaton az MTI-t.
Menesztése bejelentése után írt ki pályázatot Horváth Ágnes egészségügyi miniszter állami kórházak, valamint az Országos Tiszti Főorvosi Hivatal vezető posztjaira, és meghirdette a tárca könyvelői, illetve költségvetési osztályvezetői állását is. A pályázatok beadási határideje meglepően rövid, így a miniszter még távozása előtt dönthet a kinevezésekről.
A férje is elkísérte afganisztáni hivatalos látogatására Horváth Ágnes egészségügyi minisztert. Az útitárs nem fizetett a külföldi látogatásért, igaz, a szervezők azt állítják: kinntartózkodása nem is jelentett többletköltséget.
A Fidesz országgyűlési frakciója aggályosnak tartja, hogy Horváth Ágnes egészségügyi minisztert hivatalos afganisztáni látogatására férje is elkísérte - közölte Csompa Zsolt fideszes országgyűlési képviselő.
A Fidesz tudni szeretné, igaz-e az a sajtóinformáció, miszerint Kovács Attilának, az Egészségügyi Minisztérium volt államtitkárának a szakrendelői több mint 12 millió forint állami támogatásban részesültek.