A Fidesz-kormány az év végén nemcsak távközlési szolgáltatóból, hanem szénbányából is bevásároltatott az állammal. Leisztinger Tamás cégének, az Ormosszén Zrt. bekebelezésével immár rendelkezésére áll a településeknek osztogatott, gyenge minőségű borsodi barnakőszén. A felhasználók egészsége másodlagos.
Milliókat érintő járványügyi korlátozásokat és döntéseket hoz, illetve javasol a kormánynak a csaknem két éve működő operatív törzs, ám az, hogy mit mérlegel és mi alapján dönt a testület, legkorábban 2030-ban derülhet ki, mivel az ülések dokumentumai tíz évig nem nyilvánosak.
Nincs nagy meglepetés abban, hogy ki gyérítheti országszerte a szúnyogokat a következő években. A Belügyminisztérium alá tartozó katasztrófavédelem tavaly októberben írt ki pályázatot a 2020-2022 közötti irtásokra, a nyílt eljáráson pedig rutinos cégek– a hasonló tendereken rendszeresen jól szereplő Corax-Bioner Biotechnológiai Zrt., a Szemp Air Légiszolgáltató Kft. és a Rovért Kft. – futottak be.
Két héttel ezelőtt történt, hogy ismeretlenek egy Oszter Sándorra emlékeztető személy társaságában elzárták az Oszter Sándor birtokán engedély nélkül kialakított mesterséges tó kifolyóját, minek következtében másnapra veszélyhelyzet alakult ki. A gátszakadás elmaradt, viszont a hozzánk eljutott dokumentumok alapján a hatóság mintha nem az illegális tó illegális feltöltőivel foglalkozna, hanem az Oszterrel hadakozó horgászegyesületet csuklóztatná.
A leleplező levél névtelen írója ellen indult hajtóvadászat, ahelyett, hogy a vádak valódiságát tisztáznák a megyei katasztrófavédelem vezetői.
Már több mint egy éve végzik országszerte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) szakemberei a kéményellenőrzéseket, de sokuknak a mai napig nincs megfelelő felszerelésük munkájuk elvégzéséhez. – A saját tapasztalataim mellett ezt bizonyítja az is, hogy a szervezet még csak most vásárol meg olyan műszereket, amelyekre már tavaly júliusban, a kéményseprő szolgáltatás elindításkor szüksége lett volna – nyilatkozta lapunknak a Kéményseprők Országos Szakszervezetének elnöke. Vámos Csaba elmondta: többször járt olyan ingatlanban, ahol a tulajdonos arról beszélt, hogy az OKF kéményseprője néhány napja papíron ugyan elvégezte a füstelvezető ellenőrzését, de a valóságban ez nem történt meg, mert a szakember nem rendelkezett olyan műszerrel, például füstgázmérővel, amelyre az ellenőrzéshez szüksége lett volna.
Feljelentést tesz a Kéményseprők Országos Szakszervezete (KOSZ), mert a birtokába jutott dokumentumokra alapozott gyanúja szerint az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) kéményseprő munkatársai egy magáncég nevében is végeznek főmunkaidőben kéményellenőrzési munkákat az állami szervezet eszközeivel, felszereléseivel – tudtuk meg a KOSZ elnökétől.
Múlt héten a Közbeszerzési Döntőbizottság több mint 6 millió forintra bírságolta a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóságot a szúnyogtender nem nyilvános volta miatt, hétfőn pedig kihirdette az ajánlatkérő a több mint 1,1 milliárd forintos közbeszerzés eredményét.
Összeférhetetlenségi vizsgálatot rendelt el a belügyminiszter, azt írva elő a katasztrófavédelemnél, a rendőrségnél, a büntetés-végrehajtásnál és a Belügyminisztérium felügyelete alá tartozó egyébb szerveknél, hogy vezető beosztású tagjai nyilatkozzanak május 15-ig a gazdasági társaságokban betöltött vezető tisztségviselői és felügyelőbizottsági tagsági viszonyaikról – írta a Lánglovagok tűzoltóportál.
Eddig megvédte a belügyminiszter az álláshalmozó katasztrófavédelmi vezetőket, de már nem csak nekik, hanem a szervezet főigazgatójának is kell mondania a tisztségével összeférhetetlen céges megbízásokról. Egyről már lemondott, de kiderült, van még másik kettő ilyen állása. Ha a minisztérium nem is szankcionálta a törvénysértő álláshalmozást, az ügyészség még elrendelhet nyomozást.