Korrupcióban fuldokló országok is tisztábbnak bizonyultak Magyarországnál a Transparency International listáján. Bulgáriában évek óta nem tudnak stabil kormányt összehozni, emiatt nem megy könnyen a lopás, Romániában néha-néha legalább egy kicsit dolgoznak a hatóságok, a csehek, a lengyelek és a szlovákok pedig minden botrányuk ellenére rég lehagytak minket.
Sokkal jelentősebb mértékű pénzmosás zajlott a Danske Bank észt leánybankjainál, mint azt eddig sejteni lehetett. A Bloomberg szerda délutáni cikke szerint az észt bankokban akár 8,3 milliárd dollárt is tisztára moshattak 2007 és 2015 között. Ez kétszerese a korábbi becsléseknek.
Az e-állampolgárság mellett fél óra alatt alapítható cég, online beadható adóbevallás és mérlegbeszámoló, illetve helyi banki tranzakciók is kezdeményezhetőek az Észt Köztársaságban, anélkül, hogy odautaznánk. Adóilletőséget azonban mindez nem ad, és csak nagyon korlátozottan alkalmas arra, hogy a magyar cégek kihasználják a társasági adót (tao) alig ismerő észt adórendszer előnyeit.
Trösztellenes eljárást indított a Gazprom orosz földgázipari állami óriásvállalat ellen az Európai Bizottság szerdán, mert úgy ítéli meg, hogy a cég visszaél piaci erőfölényével, 8 tagállamban felosztotta a piacot, és tisztességtelen árakat határozott meg.
Egy hónapok óta zajló illegális pártfinanszírozási vita miatt csütörtökön benyújtotta lemondását Kristen Michal észt igazságügyi miniszter.
Mind az észt Centrum Pártot, mind pedig a tallinni városvezetést érinti az a korrupciós botrány, amely a minap került nyilvánosságra Észtországban.