Négyszer is találkozott Svájcban Kósa Lajos azzal a csengeri örökösnővel, akiről azt hitte, hogy mesés örökség birtokosa. Egy alkalommal Zürichben két bankban és egy ügyvédnél is jártak közösen, hogy a fideszes politikus rendelkezhessen a nő állítólagos svájci bankszámlája felett. Az egyik privát bankban exkluzív környezetben fogadták őket.
A legnagyobb szerb bulvárlap, a Blic hozzátette, hogy - szintén meg nem erősített hírek szerint - Smokvica az Orbán barátjának nevezett Csányi Sándor tulajdona. A horvát sajtóban tavaly nyáron jelent meg, hogy a magyar bankvezér érdekeltségébe kerülhet a sziget, az információt azonban nem erősítették meg hivatalosan. Most az OTP kommunikációs főosztálya kérdésünkre elismerte, hogy a sziget valóban a Csányi-birodalomhoz került:
A Chelsea és a Videoton mérkőzésre népes VIP-delegáció utazott Londonba csütörtökön. A britek 1-0-s győzelmét a Stamford Bridge stadionban nézte végig Orbán Viktor miniszterelnök, Schmidt Mária, Andnan Polat török üzletember, valamint az OTP-vezér Csányi Sándor és fia.
Pár héten belül kiadhatják a svájciak a magyar hatóságoknak Sz. Gábornét – tudta meg a 24.hu. Ő az a titokzatos csengeri háztartásbeli asszony, aki évek óta azt állítja magáról, hogy 1300 milliárd forintnyi vagyont örökölt. Az asszony befektetési tanácsokat kért Kósa Lajostól, akivel többször is találkozott, és egy megállapodást is aláírtak közjegyző előtt. Kósa elismerte a dokumentum valódiságát, de csalónak nevezte Sz.-nét, aki április elején elhagyta az országot, még az előtt, hogy az ellene csalás gyanújával nyomozást folytató Nemzeti Nyomozó Iroda beidézte volna kihallgatásra. Ezt követően európai elfogatóparancsot adtak ki ellene, majd elfogták. Sz.-né politikai menedékjogot kért Svájcban.
A Jobbik vagyonnyilatkozati eljárást kezdeményez Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettessel szemben és feljelentést tesz vesztegetés gyanújával – közölte Szilágyi György, az ellenzéki párt országgyűlési képviselője hétfői budapesti sajtótájékoztatóján.
A sorozat utolsó részében most azt mutatjuk be, hogyan hálózta be Kiss Szilárd agrárminisztériumi kollégáit szívességekkel, vacsorákkal, drága hotelekkel. Volt, hogy Putyin dolgozószobájáig vezetett egy magyar küldöttséget. Az attasé ráadásul közös bizniszbe fogott több, a Simicska-körhöz sorolt agrárminisztériumi figurával.
Egy nemzetközi felmérés szerint a magyarok háromnegyede úgy érzi, a korrupció széles körben elterjedt az országban; a munkavállalók csaknem fele szerint abban a szektorban is, ahol ő dolgozik. Ez a második legrosszabb európai adat, holott a helyzet a kontinensen sehol nem jó.
Bíró Ferenc, az Ernst&Young visszaélés-kockázatkezelési üzletágának vezetője ismertette a 2011-es Európai Visszaélési felmérés eredményeit, melyben Magyarország a második helyet foglalja el Oroszország után. Hazánkban sokkal magasabb a korrupciós kockázat, mint Európa más országaiban.
Helmut Kohl volt kancellár idén január 19-én tartotta búcsúbeszédét. Kohl hatalmas botrányok közepette volt kénytelen lemondani a Kereszténydemokrata Párt (CDU) tiszteletbeli elnöki posztjáról.