language

Személyek:

Demeter Szilárd highlight_off
Fabó György highlight_off

Demeter Szilárd

Demeter Szilárd (Székelyudvarhely, 1976. július 1. –) magyar író, politikai elemző, publicista, végzettsége szerint filozófus; 2018 decembere óta a Petőfi Irodalmi Múzeum (PIM) főigazgatója. 2019. augusztusától 2021. december 31-ig a nemzeti könyvtár, a magyar könyvszakma és irodalmi közgyűjtemények integrált fejlesztéséért felelős miniszteri biztosa volt, 2020 nyarán pedig „a magyar könnyűzene koordinálásáért és társadalmasításáért felelős miniszteri biztos” pozíciót is megkapta. A Magyar Kultúráért Alapítvány nevű közérdekű vagyonkezelő alapítvány kuratóriumi elnöke, 2021 óta az alapítványhoz kerülő, közpénzmilliárdokkal megtámogatott Petőfi Kulturális Ügynökség vezérigazgatója. A 2010 utáni Orbán-kormányok idején magyar kulturális élet egyik legbefolyásosabb szereplője.


Fabó György

Seszták Miklós üzleti partnereA Magyar Nemzet 2008-as tudósításában Fabó György a budai Oxygen Wellness Központ koordinátoraként, míg Seszták Miklós ügyvédként – a fideszes irányítású önkormányzat kerületi újságjának 2010-es tudósításában pedig a sportközpont képviselőjeként – jelent meg. Fabó Györgyöt 2011-ben a Seszták Miklós vezette Magyar Sakkszövetség elnökségébe választották. Seszták Miklóshoz több ponton kapcsolódó, bt.-jével a trafiknyertesek listáján is szereplő Fabó György 2011-ben azért mondott le egy cég vezérigazgatói posztjáról, mert „az állami adóhatóság jogellenes cselekményeivel a társaság működését ellehetetlenítette”. A legfontosabb kapcsolatot a Ramiris jelentheti, amit sokan Seszták-érdekeltségnek tartanak. A Ramiris jelenleg egy ciprusi cég és Fabó György tulajdona, de a cégalapításkor jelen volt egy Sándor Kornél nevű férfi is, aki Seszták osztálytársa volt a 80-as években Kisvárdán. 

 
Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [1]  Oldalak:   1

A nagy raktárkoncerttrükk: segítségbe csomagolt NER-nyomulás

Hetek óta zajlanak a raktárkoncertek, amelyekkel a Covid-járvány miatt nehéz anyagi helyzetbe került könnyűzenei iparágat próbálja segíteni a kormány. A lebonyolítás körül megmagyarázhatatlan furcsaságok vannak, például a helyszínt, a felvételeket sorsát, a pénzelosztást vagy épp a programról szóló NER-es belső döntéshozatalt illetően. Mivel ez a program a közvélemény szeme előtt zajlik, most jól látszik, hogy az állam hogyan téríti el a piaci alapú rendezvényszervezést a NER-cégek felé, és hogyan rendeli alá a szakmai kérdéseket a területszerzésnek. A kulcsszereplő a területen még újoncnak számító, de máris tízmilliárdokkal kitömött állami Antenna Hungária és egy vele együttműködő, egyre növekvő magáncég.
Találatok: [1]  Oldalak:   1