A paksi atomerőmű-bővítés érdekeire, a kiszolgáló infrastruktúra biztosítására hivatkozva hatalmas ingatlanvásárlásokra adott engedélyt a Miniszterelnökség, ami alkalmat adott a környék néhány fideszes politikusának, hogy projektből maguk is nagy pénzeket akasszanak le. Az ingatlanügyleteket az állami tulajdonban lévő paksi ipari park, hivatalos nevén a PIP Közép-Duna Menti Térségfejlesztési Nonprofit Kft. hajtotta végre Lázár János minisztersége idején. 2018-ban több mint 4,3 milliárd forintot költött el új területek felvásárlására.
A 24.hu írta meg 2018 decemberében, hogy a kft. nemcsak paksi földeket vett, hanem egy rég csődbe ment, lepusztult húsüzemet is, ami ráadásul 40 kilométerrel arrébb, Szekszárdon található. 2018 májusában 1,8 milliárd forintot fizettek ki a használaton kívüli gyártelepért, ami azóta is üresen áll.
És a takarító cég uniós pénzből képzett gyakornokokat - pallérozásukra méregdrága digitális kütyüket vásároltak.
A paksi atomerőmű bővítésére hivatkozva az év elején bősz terjeszkedésbe kezdett a paksi ipari park. Az állami tulajdonba került cég, amelyet februárban PIP Közép-Duna Menti Térségfejlesztési Nonprofit Kft.-vé kereszteltek át, az utóbbi hónapokban több mint 4,3 milliárd forintot költött el új területek felvásárlására.
Összesen 135 millió forint EU-pénzt kapott gyakornokképzésre Fajszi Lajos (Fidesz) volt szekszárdi önkormányzati képviselő négy családi takarítócége. Fajsziék annak idején a trafikmutyin is nagyon szakítottak: a família összesen 5 dohánybolt koncesszióját húzhatta be.
Az uniós támogatásokból származó milliók kreatív felhasználásának komoly hagyományai alakultak ki Magyarországon, de mindig akadnak olyanok, akik az erős mezőnyben is tudnak meglepetést okozni.
A trafikmutyibotrány „szülővárosának” értékelőlapjait átvizsgálva a földpályázatoknál megismert módszer tűnt fel: a nyertesek nagyon sok pontot kaptak a szubjektíven megítélhető üzleti tervükre, a veszteseket meg jól lehúzták. Arra is akad példa, hogy ugyanannak a pályázónak két nagyon különböző pontszámot adtak, ha úgy akarták, hogy csak egy trafikot nyerjen.
Hangfelvétel bizonyítja, hogy nem mondott igazat Horváth István szekszárdi polgármester, amikor letagadta a trafikmutyit: a hvg.hu birtokába került felvétel tanúsága szerint valóban volt egyeztetés a helyi fideszesekkel, amelyen egyenként vették végig, ki ismeri a dohányboltra pályázókat.
A trafik-koncessziók gyanúra okot adó Tolna megyei jelenségeiről tartott sajtótájékoztatót az MSZP Szekszárdon. Kiderült, hogy több kormánypárti politikus és annak rokona jutott dohánybolthoz Tolnában a múlt héten kiértékelt tender eredményeképp.