Gyárfás Tamás cégének egyik igazgatójának és egyben tanácsadójának meghallgatásával folytatódik a Fenyő János médiatulajdonos meggyilkolásával kapcsolatos büntető tárgyalás ma a Fővárosi Törvényszéken. A tanúként idézett egykori vezetőt az eredendően Nap Tévé tulajdonában lévő RTV műsorújság eladásával kapcsolatos részletekről faggatja a bírói tanács, illetve a vád képviselője.
A Védelmi Beszerzési Ügynökség megkötötte azt a kétmilliárd forintos megállapodást, amelyet korábban leállított kartellgyanú miatt.
Több mint négy hónapos kényszerszünet után folytatódott kedden a Fenyő János néhai médiamágnás 1998-as meggyilkolása miatt indított büntetőper, amelynek legutóbbi tárgyalásán az ügyben felbujtással vádolt Gyárfás Tamás tehette meg észrevételeit, a volt sajtócézár és sportvezető szerint a vádiratban egyetlen olyan pont sincs, amely alátámasztaná a bűnösségét. A másik felbujtónak a a Prisztás-gyilkosság és a négy halálos áldozatot követelő Aranykéz utcai robbantás miatt már jogerősen elítélt Portik Tamást tartja az ügyészség. Portiknak a Gyárfással történt megbeszéléseiken készített titkos hangfelvételei nagymértékben hozzájárultak ahhoz, hogy a volt sportvezetőt a nyomozóhatóságok összekapcsolhassák az üggyel. Az ügyben számos tanút meghallgatnak, közöttük van az első magyarországi maffiaper főszereplője, Tasnádi Péter, aki azt állítja, Gyárfás először őt bízta meg Fenyő meggyilkolásával, ő pedig ugyan átvette az azért járó pénzt, de a megbízást nem teljesítette. Ugyancsak tanú lesz a Horn-kormány belügyminisztere, Kuncze Gábor, akinek pontos információi lehettek Fenyő és Gyárfás harcáról, mégsem lépett semmit, tanúként azonban igazat kell majd mondania.
Fenyő János meggyilkolásának ügyében a Fővárosi Főügyészség – Portik Tamás gyanúsított kapcsán – megállapította, hogy a bizonyítékok alapján vádemelésnek lenne helye, azonban a bíróság előtti felelősségre vonás megfelelő módja az ő esetében nem a vádemelés, hanem a perújítási eljárás.
Több olyan hangfelvétel leiratát szereztük meg, amelyek Gyárfás Tamás és Portik Tamás kétezres években rögzített beszélgetéseit tartalmazzák. Noha a leiratok arról árulkodnak, hogy az úszószövetség egykori elnökét a Prisztás-gyilkosság és az Aranykéz utcai robbantás miatt elítélt bűnöző szorongatta, de csak következtetni lehet arra, hogy ez Fenyő János meggyilkolásával függött össze. Mire építik a rendőrök a gyanújukat, és mivel magyarázza az ártatlanságát hangsúlyozó Gyárfás a Portikkal való kapcsolatát? Ezt próbáltuk kibogozni a megszerzett dokumentumok alapján.
Günter Regen álnéven jelentkeztek nyáron Gyárfás Tamásnál azok, akik egy újabb, Portik Tamás által rögzített hangfelvétellel akarták megzsarolni, és ezáltal pénzt kicsikarni a Fenyő János meggyilkolásának ügyében ekkor már meggyanúsított volt úszószövetségi elnöktől.
Ez a zsarolás vezetett aztán ahhoz, hogy egy „teherautónyi” felvételt foglalta le a rendőrök. De nem igaz, hogy mindet egy temetőben.
Amikor zsarolással kapcsolatba hozott figuráknak néztünk utána, olajos alvilágba és plüssfigurákba botlottunk, miközben minden szál Portikhoz vezet.
De a börtönben raboskodó Portikról azt mondják, nincs túl jó bőrben.
Meglepő fordulat történt a Fenyő-gyilkosság nyomozásának ügyében, miután a felbujtóként meggyanúsított Gyárfás Tamásról kiderült: a nyáron megint megzsarolták, erről azonban nem beszélt a rendőröknek. A nyomozók végül nemcsak a zsarolókhoz, de egy vádalkunak köszönhetően teherautónyi olyan hangfelvételekhez jutottak el, amiket a több alvilági leszámolásban érintett Portik Tamás titokban vett fel. A megtalált Portik-felvételek túlnőhetnek a Gyárfás-sztorin, és tényleg olyan bűnügyi szenzációnak számítanak, ami más befolyásos vagy egykor befolyásos embert is magával ránthat.
Kuncze Gábor volt SZDSZ-es politikust, egykori belügyminisztert is kihallgatták a Fenyő-gyilkosság ügyében, igaz nem most, hanem korábban. Ez persze egyáltalán nem meglepő, miután Fenyő egykori bizalmasa, Perczel Tamás halálos betegen egy róla szóló, 2004-ben készült dokumentumfilmben részletesen beszélt a médiacézárral való kapcsolatáról. Perczel akkor elmondta, hogy Horn Gyula akkori kormányfő és Kuncze Gábor volt belügyminiszter is tudott Fenyő János és Gyárfás Tamás médiapiaci háborújáról.
Február végén hozták nyilvánosságra annak a közbeszerzésnek az eredményét, amelyet szolgálati alsó- és felsőruházat beszerzésére írtak ki az Országgyűlési Őrség számára, nettó 355 millió forint értékben. Az Országgyűlés Hivatalának döntése már önmagában is érdekes, de valójában a nyertes cég ismeretében vált még érdekesebbé a napokban: a tendert ugyanis az a Milipol Zrt. nyerte meg, amely a meggyilkolt Fenyő János médiavállalkozó egykori bizalmasa, Székely Herbert tulajdonában áll.
Húsz évvel ezelőtt, 1998 február 11-én, a budai csúcsforgalomban lőtték le Fenyő János médiavállalkozót. A nagy port kavart ügyön nyomozott a megoldatlan emberöléseket vizsgáló "döglött ügyek" osztálya is, amelyet évekig Kovács Lajos vezetett. A ma már nyugdíjas rendőrrel a húszéves évforduló miatt ültünk le beszélni, de szóba kerültek más témák is.