Csizi Pétert három nagy, patinás állami cég élére nevezték ki szeptember közepén: ő vezeti most már a FŐKEFE-t, az ERFO-t és a KÉZMŰ Közhasznú Nonprofit Kft.-t, értesült a hírről a Szabad Pécs. Csizi Péter is megáll tehát a saját lábán azt követően, hogy nem került be az új magyar parlamentbe, sem április 8-án, sem Balog Zoltán hirtelen jött lemondása után.
Komoly csalódást okozott a múlt hét azoknak, akik kedvelik a Miniszterelnökséget vezető miniszter diktálta tempót, amikor csak úgy röpködnek az uniós százmilliárdok. A múlt hét mindössze 115 pályázati döntést, értékben 6,6 milliárdot hozott. De nem kell aggódni, még nem értünk a forrásallokációs rally végére, nem a kiosztható pénz fogyott el, talán csak a pályázati értékelők és más közreműködők motivációja mérséklődött.
„Bizonyos üzleti körök bizonyos információkra támaszkodva” támadják az új városvezetést György István szerint.
Tévesen írtuk január 20-án, hogy a Főkefe adott megbízásokat Frei Tamásnak. Az ismert tévés újságíró cégét valójában a Fővárosi Közterült Fenntartó Zrt. bízta meg tanulmányírással, személyes meggyőző erejének latba vetésével a cég érdekében.
A megváltozott munkaképességűeket foglalkoztató cégek vezetőinek milliomos béreiről többször cikkeztünk. A vezetők az elbocsátásokat és a veszteséges gazdálkodást a nehéz gazdasági helyzettel és az állami, rehabilitációs támogatás csökkenésével indokolják.
Szocialista káderszálló – a legjobban így jellemezhetnénk bizonyos megváltozott munkaképességűeket foglalkoztató, államilag támogatott cégeket, amelyekkel korábbi cikkünkben már foglalkoztunk.
A megváltozott munkaképességűeket foglalkoztató cégek általában a fogyatékkal élőknek munkát adó gazdasági társaságokként ismerik.