Tesztprogrammá zsugorodott a fővárosi „feketeürítések” felszámolását célzó digitális rendszer, miközben az FKF kétmilliárd forintot kapott erre a projektre.
A Fővárosi Közterület-fenntartó Zrt. (FKF) tavaly novemberben rendelt egy tanulmányt az indonéziai exportlehetőségekről 11 millió forintért. A dokumentumban az áll, hogy az előzménye egy 2018-as elemzés a lehetséges ázsiai célpiacokról. Közadatigénylésekkel derítettük ki, hogy ezt az úgynevezett előtanulmányt a kormányközeli Századvég írta az FKF-nek Vietnam, Srí Lanka, Laosz és Indonézia jellemzőiről, szintén nettó 11 millió forintért. Pályázatnak nincs nyoma: úgy tűnik, hogy a Századvég maga ajánlotta fel, hogy elemzést ír az ázsiai országokról.
Mészáros Lőrinc betársulna Keszthelyi Erik mellé az utóbbi évek biztosítási alkuszi sikersztorijába, a Hungarikum Alkuszba, derült ki a GVH honlapjáról. A felcsúti polgármester és lánya – közösen: a Mészáros Csoport – Keszthelyivel közösen szereznek irányítást utóbbi cégeiben. Ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy Mészárosék átveszik az állami cégek kiszolgálására szakosodott alkusz-cégcsoport egy részét, a vállalat ugyanis eddig kizárólag Keszthelyi közvetett tulajdonában volt.
Mintegy másfél milliárd forinttal többet számlázhat az elvégzett őrzés-védelmi munkákért a T.O.M. Controll 2001 Vagyonvédelmi és Szolgáltató Zrt. és a PFM Biztonsági Szolgáltató Kft. a Fővárosi Közterület-fenntartó (FKF) Zrt.-nek – derült ki az uniós közbeszerzési értesítő legújabb számából.
Miután nyilatkozott a HírTV Célpont című műsorának Király András a Helyiipari és Városgazdasági Dolgozók Szakszervezetének elnöke, számonkérték munkahelyén, a Fővárosi Közterület-fenntartónál, majd három kollégájával együtt elbocsátották. A hivatalos indoklás szerint azért, mert munkaszerződésük jogszabályba ütközik. Király amúgy húsz éve dolgozik a cégnél.
Még nincs eredménye annak a vizsgálatnak, ami a Fővárosi Közterület-fenntartó szerződéseinek ügyében indított Szeneczey Balázs, főpolgármester-helyettes. Korábban kiderült, korrupciós botrányban érintett az FKF: a szervezet tanácsadójának „játszottak ki” egy sokmilliós tendert, így előfordult olyan is, hogy egyes tanácsadók 350 ezer forintos napidíjért dolgoztak.
„Azonnali, teljes, részletekbe menő vizsgálatot” rendelt el Szeneczey Balázs városfejlesztésért felelős főpolgármester-helyettes a Fővárosi Közterület-fenntartó (FKF) Nonprofit Zrt. szerződéskötései ügyében. Ezt azután jelentette be a városvezető, hogy a Mandiner hétfőn arról írt: korrupciós botrányban érintett az FKF, a szervezet tanácsadójának játszottak ki egy sokmilliós tendert.
Felmentette az FKF Zrt. volt vezérigazgatóját a különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettének vádja alól hétfőn első fokon a Fővárosi Törvényszék. A döntés nem jogerős, mert az ügyészség még nem döntötte el, kíván-e fellebbezni az ítélettel szemben.