A szeptember 24-én elhunyt Pallag László egykori kisgazda országgyűlési képviselő országos ismertségét a parlamenti olajbizottság elnöki posztjának köszönhette. 2000-ben a hírekben leggyakrabban szereplő és legtöbbet idézett politikus volt.
A Székesfehérvári Városi Bíróság háromévnyi tárgyalás után ítéletet hirdetett a Fehérvár FC - jelenleg Videoton - korábbi ügyvezetőinek és játékosügynökeinek ügyében: adócsalás és további bűncselekmények miatt valamennyiüket elítélték.
Hazánk 1989 óta íródó történelme sok sötét foltot rejt magában. Számos olyan ügyet, melyekben az igazság talán soha nem derül ki, csak annyi biztos, hogy sokan, és sokat loptak. Összeállítás-sorozatunkban ezeket az ügyeket járjuk körül az olajmaffiától a brókerbotrányig, Tocsiktól Zuschlagig.
Nem foglaltak le fiktív számlákat a Humet Rt. irodáiban, és a sajtóban ezzel kapcsolatban elterjedt álhírek jelentős veszteséget okoztak a társaságnak - közölte keddi sajtótájékoztatóján Civin János, a vállalat elnöke. Burillák Attila APEH-szóvivő azonban az Üzleti Negyednek elmondta: decemberben az APEH a Humet Rt.-nél foglalta le a 400 millió forint értékű fiktív számlát.
Megnyerte Gál László, a Belügyminisztérium felügyeleti és ellenőrzési hivatalának volt vezetője, korábbi Békés megyei rendőrfőkapitány jogerősen is azt a személyiségi jogi pert, amelyben három kiadót és egy kereskedelmi televíziót perelt be a róla megjelent írások és híradások miatt. Gál azért perelte be a médiumokat, mert korrupciós- és olajügyletekkel hozták kapcsolatba.
Pallag Ferenc az ügyek elfektetésével, hűtlen kezeléssel és hivatali bűnpártolással gyanúsította a Békés megyei vámosokat. A szervezett bűnözéshez szorosan kapcsolódó jelenségek sorában említést tett a Viharsarokban folyó kiterjedt olajszőkítésről, valamint szesz-, drog- és cigarettacsempészetről.
Őrizetbe vette az ügyészség Békés megye rendőrfőkapitány-helyettesét. Ábrahám Béla ezredest azzal gyanúsítják, hogy közreműködött egy hatmilliós zsarolási ügyben, s ezért 1,6 millió forintot kapott.