language

Intézmények:

Veszprém Megyei Jogú Város Önkormányzata highlight_off
Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [11]  Oldalak:   1 2   >  >>

Néhány fidelitasos megmutatta, hogyan kell a NER-ben sokmilliárdos cégbirodalmat építeni

Milliárdos állami támogatások és megrendelések egyengették a Fidelitas egy maroknyi csapatának útját, hogy hat év alatt a nulláról építsen fel egy nagy vállalatcsoportot, háttérben a legfelsőbb politikai körökből érkező mentorokkal.

Szíjj László kézilabdacsapatának nem kell visszafizetnie félmilliárdos adósságát

Sőt, még 221 millió reklámpénzt is kap Veszprémtől. Ahogy Porga Gyula fideszes polgármester ígérte, megsegíti a milliárdos útépítő tulajdonában lévő városi kézilabdaklubot: nem kell visszafizetnie az önkormányzattal szembeni félmilliárd forintot meghaladó adósságát. A tartozást az Európa Kulturális Fővárosa programsorozat reklámozásával dolgozhatja le. Szíjj László kézilabdás cége így se jár pórul, az önkormányzat ugyanis 166+55 millió forintért rendel városmarketing szolgáltatásokat a passzív sportturisták megdolgozásáshoz.

Nem a programokról fog szólni a 2023-as EKF: 67 milliárdot szórnak szét a beruházásokra

2023-ban Veszprém és a Bakony-Balaton régió közösen viselheti Európa Kulturális Fővárosa (EKF) címet. A 88,5 milliárdos programsorozat megszervezésével a Veszprém-Balaton 2023 Zrt.-t bízták meg. Most az Átlátszó tudomására jutott néhány eddig nem publikus költség: reklám- és propagandakiadásokra 1,5 milliárd forintot, személyi juttatásokra közel 3 milliárd forintot, utazási- és szállásköltségre 150 millió forintot terveznek költeni. Kíváncsiak voltunk, hogy megismétlődik-e a 2010-es pécsi eset, amikor a pénz túlnyomó részét megkérdőjelezhető fontosságú építési beruházásokra költötték. A válasz: igen. Veszprém esetében a kormányzati források szintén háromnegyed részét, 88,5 milliárdból 67,4 milliárdot – csakúgy, mint anno Pécsett – infrastrukturális fejlesztésekre szórják szét. Miközben a város fideszes polgármestere nem győzi hangsúlyozni, hogy az ő EKF-programjuk nem az infrastruktúrafejlesztésre fókuszál. A Veszprémi Főegyházmegye is beállt a közpénzeső alá: 39 milliárd forintból újíthatja fel a veszprémi várnegyedben lévő épületeket.

Fától az erdőt – Hasít a Garancsi nővére résztulajdonában álló veszprémi cég

Az elmúlt tíz évben 43 alkalommal nyerte el veszprémi önkormányzati beruházások kivitelezési jogát a VeszprémBer Zrt., amelyben résztulajdonos Garancsi Mária, Orbán Viktor barátjának, Garancsi Istvánnak a nővére is.

Egy történet: így vágja maga és magunk alatt a fát a Fidesz

Erre találtunk most egy jó példát Veszprémben, ahol a helyi fideszes többségű képviselő-testület még tavaly úgy döntött, hogy 2019-től saját kezébe veszi a helyi közösségi közlekedést a Volán regionális vállalatától. V-Busz Kft. néven alapítottak céget azzal a céllal, hogy a helyi buszos szolgáltatás színvonala javuljon, az utasszám bővüljön. Aztán kineveztek élére egy embert, akinek politikai lojalitásához nem férhet kétség.

Babafinghoz hasonlította az ellenzéki feljelentést Veszprém alpolgármestere

Amit ön csinál, amit ön mond, képviselő úr, az körülbelül annyit ér, mint babaszellentés a gázpiacon – egy birtokunkba került hangfelvétel szerint ezt mondta Némedi Lajos veszprémi alpolgármester annak a DK-s képviselőnek, aki feljelentést tett a rendőrségen egy, az alpolgármestert is érintő ügy miatt. Némedi azután mondta ezt, hogy a rendőrség megszüntette a nyomozást azzal az indokkal, hogy a bűncselekmény – mely miatt közel tízmillió forintos kárt szenvedett a város – időközben elévült.

Hiába történt bűncselekmény, a fideszes alpolgármester megússza

Hűtlen kezelés miatt nyomozott a rendőrség egy, a veszprémi alpolgármestert, Némedi Lajost érintő ügyben. Az eljárást még márciusban rendelte el az országos rendőrfőkapitány-helyettes, de nem a veszprémi, hanem a Somogy megyei rendőrséget bízta meg a nyomozással, merthogy a veszprémiek esetében esetleg fennállna az elfogultság. Mindezt azután, hogy a veszprémi közgyűlés DK-s képviselője, Katanics Sándor feljelentést tett.

Mészáros Lőrinc 600 milliót adott Veszprémnek a kézicsapatért

Mi is megírtuk, hogy a veszprémi kézilabdacspatot megvásárolta Mészáros Lőrinc. A sajtóban már megjelentek olyan információk, melyek szerint a csapatnak fél milliárd forintnál is több vesztesége van, ezt pótolhatta ki a felcsúti polgármester üzlettársa és barátja, Szíjj László tulajdonában álló Duna Aszfalt Kft., amikor tőkeemeléssel többségi tulajdont szerzett a klubot működtető Veszprém Handball Team Zrt.-ben (VHT). Arról is volt hír, hogy az önkormányzat a pénzért cserébe áron alul értékesít majd ingatlanokat Orbán Viktor barátjának.

Politikai szála van egy veszprémi bűnügynek

Némedi Lajos alpolgármester is érintettje lehet egy olyan eljárásnak, amely a Veszprémi Intézményi Szolgáltató Szervezet működésével kapcsolatban indult. Az Index birtokába jutott hivatalos iratok szerint a megyei rendőrség gazdaságvédelmi osztálya tavaly októberben döntött arról, hogy egy hűtlen kezelés gyanúja miatt indult nyomozáshoz "hozzácsap" egy másik ügyet.

VESZPRÉMBEN FÉLMILLIÁRDBA KERÜL KÉT ISKOLAI LABOR

Veszprémben nem olcsó mulatság az EU-nak középiskolai laboratóriumot létrehozni: 585 millió forintból tudtak két természettudományos termet kialakítani. Hasonlóan a gyanús szekszárdi ügyekhez, itt sem a tanterem kialakítása, hanem az igénybe vett szolgáltatások, a projektmenedzsment, az előkészítés viszi el a támogatás javát, az egyik iskolában 338 millió forintból 235 milliót. Egy uniós pályázati szakértő szerint az önkormányzatok eljárása jogos, a pályázati kiírásban megfogalmazott költségarányok torzak - ez pedig kormányzati felelősség.
Találatok: [11]  Oldalak:   1 2   >  >>