Kulcsszavak: |
|
Személyek: |
Szeviép-botrány: Gyurcsányék ebben a buliban is benne voltak
Ahogy arról korábban beszámoltunk, első fokon mindhárom Szeviép-vezért szabadságvesztésre ítélte a Szegedi Járásbíróság. Oltványi Józsefet és Pistrui Lászlót öt év, Baranyi Sándort hat év szabadságvesztésre ítélte el a Szegedi Járásbíróság első fokon. Botka László és a szegedi városvezetés kezdettől fogva igyekezett úgy beállítani, mintha nem a baloldal botránya lenne az Szeviép-ügy, nem sok sikerrel. Hiszen, ahogy korábban írtunk, mind a szegedi önkormányzattól, mind pedig a baloldali kormányok idején számos más költségvetési szervtől is kapott megbízásokat a cég. A botrányban nyakig benne volt Oláh Lajos, a Gyurcsány-párt országgyűlési képviselője, aki a 2007-ben átadott 4000 négyzetméteres Szeviép-székházat az általa felügyelt Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatallal rögtön bérbe is vette havi ötmillió forintért.
Szeviép-ügy
Baranyi Sándor
Botka László
Gyurcsány Ferenc
Oláh Alekszandr László
Oláh Lajos
Oltványi József
Pistrui László
Valentik Csaba
Cheeragon Ltd.
Demokratikus Koalíció (DK)
Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal
MSZP
állami/önkormányzati szerződések
hitelezés
offshore
önkormányzat
rokonok
strómanok
Csongrád megye
Szeged
Újabb gyanúsítottat hallgattak ki Alstom-ügyben
Az M2-es és M4-es metróvonalra kiírt közbeszerzési eljárás során megkötött szállítási szerződésekkel kapcsolatos nyomozásban november 10-én újabb embert hallgatott ki a Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF). Az Alstom-ügyben - ahogy írták - gazdálkodó szervezet önálló intézkedésre jogosult dolgozója által kötelességszegéssel, bűnsegédként elkövetett vesztegetés gyanúja miatt történt a kihallgatás.
Heil: Nem Gyurcsányék alatt tűnt el a 18 milliárd
"A 18 milliárdos kár nem akkor keletkezett a Nemzeti Fejlesztési Ügynökségnél (NFÜ), amikor Dobrev Klára ott dolgozott, hanem most keletkezik, amikor a politika inkább szándékosan beáldozza a 18 milliárd forintot, ahelyett hogy vitatná az uniós felvetéseket" – mondta az NFÜ akkori elnökhelyettese, Heil Péter az ATV Egyenes beszéd című műsorában Rónai Egonnak.
Hűtlen kezelés miatt magyarázkodhat Gyurcsány? – Soron kívül foglalkozik az ügyészség a szoci csúcsmutyival
Soron kívül továbbítja a Legfőbb Ügyészség Lázár János szocialista korrupciós ügyben tett feljelentését az EMIR-rendszerrel kapcsolatban – közölte Fazekas Géza, a szervezet szóvivője egy keddi háttérbeszélgetésen. Ismertette, megérkezett a Legfőbb Ügyészségre Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszternek az EMIR-rendszer (Egységes Monitoring- és Informatikai Rendszer) kiépítésével összefüggő szabálytalan közbeszerzések miatt tett feljelentése. Lázár János hűtlen kezelés gyanúja miatt tett feljelentést.
A kormány lemond 18 milliárdról - Vajon miért?
A kormány új álláspontjával szemben nem tartja védhetetlennek az EMIR korábbi rendszerének kiépítésének ügyét Heil Péter. Már csak azért sem, mert az ezt megelőzően 9 vizsgálaton mindent rendben találtak.
Milliárdokba kerülhet Magyarországnak a Gyurcsány házaspár trükkje
Akár 18 milliárd forintot is visszakövetelhet Magyarországtól az Európai Bizottság, mert szabálytalan közbeszerzésekre bukkantak a 2007–2013-as uniós gazdasági ciklus ellenőrzésekor. Az erről szóló jelentéstervezet összefoglalója jutott most el az Origóhoz. A kifogásolt ügy az ún. EMIR projekt, amely az előző uniós költségvetés magyarországi pénzeinek informatikai kezeléséért felelt. A rendszer kiépítésével egy szocialista elköteleződésű magáncéget, a Welt 2000 Kft.-t bízták meg, de úgy, hogy az EU megállapítása szerint a sokmilliárdos megbízások teljes mértékben megszegték a közbeszerzési szabályokat, és súlyosan megsértették a magyar állam érdekeit. Az EMIR története Gyurcsány Ferenc miniszterelnökségének egyik zavaros ügye, pláne, hogy a trükközésben a jelenlegi DK-vezér felesége, Dobrev Klára és a Gyurcsány család egyik bizalmasa, Heil Péter is vastagon benne lehetett. Az újabb szocialista korrupciós ügy miatt a kormány büntetőfeljelentést tesz.
Sukoró-per: letöltendőt kért az ügyész
Egy kivétellel minden vádlottra letöltendő börtönbüntetést kért az ügyész a Sukoró-per tárgyalásán. A háromórás vádbeszédben az ügyész kifejtette: a végül meghiúsult kaszinóépítést megelőző telekcsere ügyében a vádlottak az alkalmazandó jogszabályokat "kreatív módon értelmezték".
Csepreghy: „hálapénzt” adnak Gyurcsánynak
A Miniszterelnökség fejlesztéspolitikai kommunikációért felelős helyettes államtitkára azt kéri az Európai Bizottságtól (EB), gondolja újra, hogy Gyurcsány Ferenc ellenzéki politikus cégét, az Altus Befektetési és Vagyonkezelő Zrt.-t bízza-e meg a fejlesztéspolitika magyarországi működésének ellenőrzésével.
Rogán arra kíváncsi, Gyurcsány alatt mit csinált a Quaestor
Parlamenti albizottságot küldene a Fidesz a brókercég múltja után.
Döntöttek: harminc évre titkosították a paksi adatokat
A parlament 130 igen szavazattal, 62 nem ellenében és egy tartózkodás mellett fogadta el Seszták Miklós fejlesztési miniszter javaslatát.