Intézmények: |
|
Személyek: |
Rogánék egyelőre nem tudják ráhúzni az ellenzékre a tiltott kampányfinanszírozást
A „dollár-baloldalazást” igazoló jelentést igyekezett készíteni a Rogán-féle titkosszolgálat, ám eddig nem tudott bizonyítékkal szolgálni arra, hogy az ellenzék pártjait vagy kampányát szabálytalanul finanszírozták külföldi pénzekből.
Ellenzéki kampányfinanszírozás külföldi támogatásai
Bajnai Gordon
Dessewffy Tibor
Ficsor Ádám
Gyurcsány Ferenc
Korányi Dávid
Márki-Zay Péter
Páva Zoltán
Szigetvári Viktor
Action for Democracy
DatAdat Professional Kft.
Demokratikus Koalíció (DK)
Eagle Eye-Marketing Kft.
Edemokrácia Műhely Egyesület
Gemius Hungary Kft.
Hungaroplakát Kft.
Mindenki Magyarországa Mozgalom Egyesület
Nemzeti Információs Központ
Oraculum 2020 Kft.
Super Future Kft.
ÁSZ-ellenőrzés
civilek
háttér
kampányfinanszírozás
közbeszerzés
lobbi
pártfinanszírozás
tanácsadás
titkosszolgálat
Amerikai Egyesült Államok
Észak- és Közép-Amerika
Európa
Magyarország
Svájc
Hiába a válság és az infláció, már Orbánéknak is van megtakarításuk
Viszonylag rövid időn belül adtak le ismét vagyonnyilatkozatot a parlamenti képviselők és kormánytagok: a 2022-ben megválasztott országgyűlés, illetve az új kormány tisztségviselői megtették ezt legutóbb tavasszal és nyáron is. Most azonban a január 31-i határidő kötelezte őket erre.
Már senki sem mondhatja, hogy Orbán Viktornak semmije sincs.
Áder János
Gulyás Gergely
Gyurcsány Ferenc
Hadházy Ákos
Kocsis Máté
Kövér László
Kunhalmi Ágnes
Lantos Csaba
Lázár János
Matolcsy György
Menczer Tamás
Nagy István (Fidesz)
Nagy Márton
Navracsics Tibor
Németh Szilárd
Novák Katalin
Orbán Viktor
Pintér Sándor
Semjén Zsolt
Szalay-Bobrovniczky Kristóf
Szijjártó Péter
Varga Judit
Varga Mihály
Agrárminisztérium
Belügyminisztérium (BM)
Demokratikus Koalíció (DK)
Energiaügyi Minisztérium
Építési és Közlekedési Minisztérium
Fidesz
Honvédelmi Minisztérium (HM)
Igazságügyi Minisztérium
KDNP
Magyar Nemzeti Bank (MNB)
Miniszterelnökség
MSZP
átláthatóság
gazdálkodás
háttér
hitelezés
ingatlan
juttatás
vagyonátadás / közérdekű alapítvány
vagyonosodás / vagyonnyilatkozat
A sok százmilliós kérdés: felveheti az ellenzék a versenyt a kormánypropagandával a Facebookon?
Most egyeztetnek az ellenzéki pártok arról, hogyan lehetne a Fidesz kampánymódszerét lemásolni úgy, hogy az mindenben szabályos legyen. Csakhogy a Fidesz módszere mögött rengeteg pénz is van: csak a Megafon 600 millióból hirdet a Facebookon, az ellenzék egy jóval szerényebb büdzséből veheti fel a versenyt.
Bige László
Deák Dániel
Déri Stefi
Dessewffy Tibor
Ficsor Ádám
Gyurcsány Ferenc
Karácsony Gergely
Koncz Zsófia
Márki-Zay Péter
Páva Zoltán
Rákay Philip
Szigetvári Viktor
Állami Számvevőszék (ÁSZ)
Amplify App OÜ
Budapest Beszél
Civil Összefogás Fórum - Civil Összefogás Közhasznú Alapítvány
Demokratikus Koalíció (DK)
Facebook
Fidesz
Magyarország Kormánya
Megafon Digitális Inkubátor Központ Nonprofit Kft.
MSZP
átláthatóság
civilek
hirdetés
jogalkotás
kampányfinanszírozás
média
választások - népszavazás
Egyre átláthatatlanabb Gyurcsány vagyona
Egyre több a kérdőjel Gyurcsány Ferencnek az Altusból kimentett vagyonával kapcsolatban. Mivel a DK elnöke közel kétmilliárd forintot vett ki a vállalatból, s az összeg nem jelent meg a politikus portfóliójának más szegmenseiben, kérdés, hogy a pártja finanszírozására is költött-e belőle. A parlamenti képviselők tegnap megjelent vagyonnyilatkozata szerint az egyik leggazdagabb baloldali politikus az MSZP-s Tóth Csaba, a legeladósodottabbak között a Karácsony-párti Tordai Bence és az LMP-s Demeter Márta említhető.
Szeviép-botrány: Gyurcsányék ebben a buliban is benne voltak
Ahogy arról korábban beszámoltunk, első fokon mindhárom Szeviép-vezért szabadságvesztésre ítélte a Szegedi Járásbíróság. Oltványi Józsefet és Pistrui Lászlót öt év, Baranyi Sándort hat év szabadságvesztésre ítélte el a Szegedi Járásbíróság első fokon. Botka László és a szegedi városvezetés kezdettől fogva igyekezett úgy beállítani, mintha nem a baloldal botránya lenne az Szeviép-ügy, nem sok sikerrel. Hiszen, ahogy korábban írtunk, mind a szegedi önkormányzattól, mind pedig a baloldali kormányok idején számos más költségvetési szervtől is kapott megbízásokat a cég. A botrányban nyakig benne volt Oláh Lajos, a Gyurcsány-párt országgyűlési képviselője, aki a 2007-ben átadott 4000 négyzetméteres Szeviép-székházat az általa felügyelt Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatallal rögtön bérbe is vette havi ötmillió forintért.
Szeviép-ügy
Baranyi Sándor
Botka László
Gyurcsány Ferenc
Oláh Alekszandr László
Oláh Lajos
Oltványi József
Pistrui László
Valentik Csaba
Cheeragon Ltd.
Demokratikus Koalíció (DK)
Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal
MSZP
állami/önkormányzati szerződések
hitelezés
offshore
önkormányzat
rokonok
strómanok
Csongrád megye
Szeged
Deutsch Tamásnak egymillió forintot kell fizetnie Gyurcsány cégének
A Fővárosi Törvényszék megállapította, hogy Deutsch Tamás megsértette a Gyurcsány Ferenc által tulajdonolt Altus Zrt. jó hírnevét, ezért egymillió forint sérelemdíj megfizetésére kötelezte. A bíróság egyúttal arra kötelezte a fideszes politikust, hogy hozza nyilvánosságra az alábbi közleményt: Sajnálkozásomat fejezem ki amiatt, hogy valótlanul állítottam, hogy az Altus Zrt. az elnyert uniós megbízása keretében kapott forrásból juttatott 80 millió forintot Czeglédy Csabának.
Kifizethetik a Czeglédy-Gyurcsány botrány eltapsolt pénzeit
Az Országgyűlés keddi döntésével felkérte a kormányt arra, hogy kártalanítsa azt a mintegy ezer diákot és nyugdíjast, akik a Czeglédy-Gyurcsány botrány miatt nem juthattak hozzá a pénzükhöz. A baloldal szombathelyi képviselője, akit még júniusban helyeztek előzetes letartóztatásba egy rendkívül szövevényes hálózatot működtett. A gyanú szerint a cégei több mitn hárommilliárd forintot nem fizettek ki a költségvetésnek. A Czeglédy-botrányban feltűnik Gyurcsány Feerenc és Dobrev Klára, de az MSZP Nemzeti Választási Bizottsághoz delegált tagja ellen is nyomozhatnak.
Bemutatjuk a Gyurcsány-közeli offshore céget, ahová titkos MSZP-s pártpénzek folyhattak
Lobbipénzeket, titokzatos párttámogatásokat és MSZP-s potentátok energetikai ügyleteiből befolyt nyereségét „nyelhette el” 2011 előtt az a svájci-angol „offshore” cég, amelynek többségi tulajdonosa 2016 januárja óta Oláh Lajos DK-s országgyűlési képviselő testvére. A PestiSrácok.hu forrásai szerint alappal feltételezhető, hogy Oláh Alekszandr László csupán stróman, és rajta keresztül valójában politikus bátyja irányíthatja a társaságot, aki nem mellékesen Gyurcsány Ferenc hűséges embere. Azé a Gyurcsány Ferencé, aki 2013-ban arról beszélt, „jobb, ha nem tudjuk”, milyen forrásokból érkezett a pénz a szocialista párthoz…
Öt alapkezelőnél tartja a pénzét Gyurcsány
Cáfolja a pártfinanszírozásról szóló vádakat, de elismeri, hogy adott kölcsönt a DK-nak. Alig pár hónap alatt több mint 1,6 milliárd forinttal gazdagodott Gyurcsány Ferenc korábbi miniszterelnök, aki jelenleg az ellenzéki Demokratikus Koalíció (DK) elnöke. A tavalyi év után 1 341 176 000 forint osztalékot vett fel az Altus Portfólió Kft.-ből, emellett nemrégiben tőkecsökkentést is végrehajtott 300 millió forint összegben. Rövid időn belül tehát elég szép summa került a Gyurcsány-családhoz.
Újabb megbízást nyert Gyurcsány cége az Európai Bizottságtól
Az Európai Bizottság egy Magyarországon aktív pártpolitikus cégét finanszírozza, ez a politikus pedig saját pártjára költi a támogatást - mondta a Miniszterelnökség parlamenti államtitkára kedden az MTI-nek.