language

Személyek:

Kóka János highlight_off

Kóka János

1972. július 5-én született Budapesten. Nős (felesége Ruzsovics Ágnes), egy gyereke van (Bianka, 1995). A Temesvári Pelbárt Ferences Gimnáziumban érettségizett Esztergomban, majd 1996-ban a Semmelweis Orvostudományi Egyetem Általános Orvostudományi Karán szerzett diplomát. Szakmai pályafutását az informatikai iparban kezdte. 1996-tól az Elender Computer Kft. ügyvezető igazgatójaként, illetve 1998 februárjától az Elender Informatikai Rt. vezérigazgatójaként tevékenykedett. 1999 szeptemberétől country manager volt a PSINet Magyarországnál, 2000 és 2002 között a PSINet Europe üzletfejlesztésért felelős alelnökeként dolgozott. 

2000 júliusában a Webigen Rt. igazgatósági elnökévé választották. 2002 októberében visszatért az Elenderhez, az Üzleti Kommunikáció vezérigazgatójaként. 2004 júniusa és szeptembere között az Euroweb Internet Szolgáltató Rt. elnöke volt. Eközben 2003 márciusától 2004 októberéig az Informatikai Vállalkozások Szövetségének (IVSZ) elnökségét is elvállalta. 2003-tól miniszteri kinevezéséig a brüsszeli székhelyű EICTA (European ICT Association) elnökségi tagjaként, a Magyar-Indonéz Üzleti Tanács elnökeként működött. 2000-ben elnyerte az Informatikai Vállalkozások Szövetsége által alapított "Év Informatikai Menedzsere" díjat. 

2004 októberében az SZDSZ támogatásával gazdasági és közlekedési miniszterré nevezték ki. 2006 januárjában belépett a pártba.  A 2006. évi országgyűlési választásokon országos listán nyert mandátumot. 2006. júniusában újra gazdasági és közlekedési miniszterré választották. 2007-2008 között az SZDSZ elnöke, 2010-ig frakcióvezetője. Ezt követően visszatért az üzleti életbe, 2011 óta a mobilfizetéssel foglalkozó Cellum Global Zrt. elnök-vezérigazgatója és a Cellum Bulgaria igazgatósági elnöke. Politikai karrierje lezárultával 2010-ben visszatért az üzleti életbe.


Kapcsolódó linkek
Kóka János Honlapja 
Pumázó playboy a bársonyszékben - Kóka miniszterségét értékeli az Index 
Kóka Portré a Manager Magazninban 
Telekügyek 
Feketemunkások Kóka építkezésén

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [159]  Oldalak:   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10   >  >>

Másfél évtized után tűnt fel a volánok hetvenmilliárdos alvállalkozói mutyija

A szocialista-szabaddemokrata időszakban indult, a fideszes hatalomátvétel ellenére is zavartalanul működött tovább a buszos pénzszivattyú.

Pénzért életet – így növeszti nagyra a kormány a magánegészségügyet

Az elviselhetetlen hosszúságúra nőtt várólisták miatt tömegek vándorolnak a magánegészségügybe, hogy pénzért vegyék meg azt, amit a járulékukért egyszer már megvásároltak. Hova jutott a magyar egészségügy 12 év alatt azzal, hogy alapjaiban fordították ki a sarkaiból? Százmilliárdokból újultak meg a kórházak, eltűnt a hálapénz, történelmi béremelés történt, mégis a magánrendelőkbe áramolnak a betegek. Közben még a visegrádi négyek mögött is leszakadtunk a közegészségügy finanszírozásában, és a magyarok költik a legtöbbet zsebből a gyógyulásukra. De miért támogat az állam fizetős magánegészségügyi szereplőket százmilliókkal, ahelyett, hogy az általa fenntartott egészségügyet rakná rendbe?

Nehéz lesz úgy orvoshoz menni, hogy ne a NER nagyágyúinak fizessünk vizitdíjat

Észrevették a magyar pénzemberek az egészségügyben és az élettudományokban rejlő profitot. Egyre több jel utal arra, hogy ennek kiaknázását az Orbán-kormány is elő akarja segíteni a hozzá közel állók számára.

Sorra nyernek NER-közeli cégek pénzt az államtól külpiaci terjeszkedésre

Összefoglalva a cégkivonatok alapján az látszik, hogy sok nyertes pályázó esetében tavaly nyárra, kora őszre esett egy-egy tulajdonosváltás, új tulajdonos felbukkanása, vagy épp új tevékenységi kör felvételét időzítették erre az időszakra. Bár az összes nyertes cég megismerésére még várnunk kell, az eddig nyilvánosságra hozott nyertesek sorra nagy múlttal és NER-közeli kapcsolódási pontokkal rendelkező vállalatok, akik az újabb projektek és a külpiaci terjeszkedés révén tovább tudják növelni a gazdasági érdekeltségeik stabilitását. A 33 eddig nyertes vállalkozásból 11 neve ismert, ebből 5 esetben beazonosítható valamilyen kapcsolódási pont a Nemzeti Együttműködés Rendszeréhez, annak prominens tagjához.

Kisvárosnyi NER-lovag kapott diplomata-útlevelet

A Külügyminisztérium 2010 óta 16952 diplomata-útlevelet állított ki – tudta meg lapunk. Ez több, mint amennyire hivatalosan szükség lenne. A kormány erősen titkolja, hogy kiknek jár a kiváltság, de amikor egy-egy név mégis nyilvánosságra került, abból mindig botrány lett.

Négy szerződéssel annyit dobott ki az állam, mint a nyugdíjpénztári vagyon

Számításaink szerint 2853 milliárd forinttal járt volna jobban az ország, ha az M5-ös és M6-os autópályánál PPP-szerződések helyett inkább hitelt vesznek fel.

Három éve nyomoznak, de még mindig nincs felelőse az SZDSZ félmilliárdos csalásának

Hiába tart több mint három éve, még mindig nincs gyanúsítottja annak a különösen nagy kárt okozó csalás miatt folyó nyomozásnak, amit a már megszűnt SZDSZ tartozásai ügyében rendelt el az ügyészség. A parlamentből 2010-ben kiesett liberális törpepárt ugyanis több százmillió forint adósságot halmozott fel, amit elfelejtettek visszafizetni.

Kóka János: A visszatérő

Szijjártó Péter rendszeresen kikéri a véleményét – nyilatkozta lapunknak Kóka János volt gazdasági miniszter. Cége, a Cellum nem kapta meg az igényelt hitelt a Szijjártó által felügyelt Eximbanktól, pedig „van ott pénz mostanában sok mindenre, aminek kevesebb exportösztönző haszna van”. Tőzsdére vihetik a céget, de nem Budapesten.

Kókaközelben cseng a fesztiválkártya-kassza

Az újabban Szijjártó Péter külügyminiszter által kiállított diplomata-útlevéllel utazó Kóka János volt SZDSZ-elnök, a Gyurcsány-kormány gazdasági minisztere igazgatósági tagságával alapított céget a fesztiválkártyák továbbfejlesztésére többségi tulajdonosként a Cardnet Zrt., illetve a Gerendai Károly fesztiválguru nevével fémjelzett Sziget Menedzser Iroda Kft.

Na, ki pénzeli Kuncze Gábort és Kóka Jánost? Kiderítettük!

A politikából „kikopott” exkormányfők, -miniszterek ritkán maradnak az út szélén – többnyire külföldi vagy magyar nagyvállalatok, üzletemberek dobnak mentőövet nekik. A volt SZDSZ-elnök Kuncze Gábort például az OTP bolgár lánybankja javadalmazza, a Fidesz által egykor körbelőtt Kóka János cége pedig egy félig állami tőkealap segítségével terjeszkedik a világban.
Találatok: [159]  Oldalak:   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10   >  >>