A sajtóban felbukkanó erzsébetvárosi és terézvárosi ingatlancsalások szövevényes dzsungelében próbálja eligazítani az olvasót az alábbi értekezés. Bár a bíróság több embert már előzetes letartóztatásba helyezett, a nyomozók még csak a dzsungelbe vezető út tisztásain járnak. Az igazi kérdés: hol a pénz?
Bemutatjuk, hogyan került félreérthető helyzetbe a „központi MSZP” pénztárnoki stábjának két kulcsfigurája, illetve miként folytatódott a licit nélküli magánosítás a 2004-es palotabizniszek után.
Egy harmadik bennfentes értékbecslő cég is felbukkan a terézvárosi ingatlanpanamában. Az Osso Arttal ráadásul határozatlan idejű megbízási szerződése is volt 2003 óta a kerület önkormányzatának.
A Heti Válasz Online értesülései szerint a 2002-2006-ban regnáló terézvárosi képviselőtestület tucatnyi MSZP-s és SZDSZ-es tagjának küldött gyanúsítotti idézést a rendőrség "különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettének megalapozott gyanúja" miatt.
A Heti Válasz Online információja szerint az ügyészség ügyvédi visszaélés kísérlete miatt még múlt pénteken meggyanúsította H. Katalint, a Terézvárosi Vagyonkezelő Zrt. jogi képviselőjét a Bajcsy-Zsilinszky út 61. szám alatti üzlethelyiség eladásával kapcsolatban.
Ügyvédi visszaéléssel gyanúsította meg a Budapesti Nyomozó Ügyészség Halmai Katalint, a Terézvárosi Vagyonkezelő Zrt. vezető jogtanácsosát a Bajcsy-Zsilinszky út 61. számú ingatlannal kapcsolatos nyomozás legújabb fejleményeként.
A terézvárosi ingatlaneladásokkal foglalkozó múlt heti cikkünket egy helyi képviselő „büntetőjogilag értelmezhetőnek” találta, és továbbította az ügyészségnek.
Miután a Heti Válasz tegnapi száma feltárta a terézvárosi ingatlaneladások hátterét, az Andrássy és Bajcsy-Zsilinszky úti paloták értékbecslését készítő cég megszüntette internetes elérhetőségét.
Politikus, baráti értékbecslő, közbeiktatott vállalkozó - az erzsébetvárosi ingatlanbotrány hatósági leleplezése óta nyilvánvaló, hogy van értelme személyi felelősségről beszélni Budapest történelmi negyedeinek magánosítása kapcsán.