Személyek: |
Lopakodó módon gyűri maga alá a Kúriát a politika
Újabb, ítélkezési gyakorlat nélküli alkotmánybíró kerülhet a Kúriára. Az igazságszolgáltatás csúcsszervei – csendesebben, mint Handó Tünde idején – Varga Zs. András elnök közreműködésével egyre inkább a politika szolgálatába állhatnak, és ezen még az EU-nak tett vállalások sem változtatnak.
A NER arisztokratái bemutatják, milyen a családbarát kormányzás
Botrányosra sikeredett Varga Zs. András Kúria-elnök feleségének minapi kinevezése, meghökkenést váltott ki Deutsch Tamás unokaöccsének diplomáciai megbízása. Az elmúlt 12 év hasonló módon nagy közérdeklődést kiváltó esetei is mutatják, hogy Magyarországon jóval könnyebben érvényesül, aki a NER köreiben valakinek a rokona, barátja, üzletfele.
Orbán szőlők
Áder János
Deutsch Domonkos
Deutsch Tamás
Handó Tünde
Horváth Bianka
Kovács Helga Mariann
Lázár János
Lévai Anikó
Magyar Péter
Matolcsy Gyöngyi
Matolcsy György
Mészáros Lőrinc
Novák Katalin
Orbán Győző
Orbán Viktor
Parragh László
Pesti Imre
Pesti Máté
Pölöskei Gáborné
Polt Péter
Polt-Palásthy Marianna
Rogán Antal
Rogán-Gaál Cecília
Schmitt Pál
Schmitt Pál Péter
Szájer József
Szalay-Bobrovniczky Kristóf
Szalay-Bobrovniczky Vince
Szentkirályi Alexandra
Tiborcz István
Varga Judit
Varga Zs. András
Vesztergom Dóra
BDPST Group
Fidesz
Hodler Zrt.
Humánreprodukciós Igazgatóság
Igazságügyi Minisztérium
Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM)
Klebelsberg Intézményfenntartó Központ (KLIK)
Kormányzati Ellenőrzési Hivatal (KEHI)
Legfőbb Ügyészség
Magyar Kereskedelmi és Iparkamara
Magyar Közút Nonprofit Zrt.
Magyar Külkereskedelmi Bank (MKB) Zrt.
Magyar Nemzeti Bank (MNB)
Miniszterelnökség
Országos Bírósági Hivatal
Szárhegydűlő-Sárazsadány-Tokajhegyalja Kft.
Századvég Csoport
Top News Hungary Kft.
átláthatóság
bankok - pénzintézetek
diplomácia
egészségügy
háttér
hitelezés
ingatlan
jármű / gépgyártás
jogalkotás
juttatás
klientúra
koncesszió
protekció
repülőtér / légügy
rokonok
szerencsejáték
támogatás
„Ez nem a jogállamiságról szólt” – Vadász Viktor a magyar kormány uniós pervesztésének hátteréről
Az uniós támogatások korrupt kormányokkal szembeni védelme a kulcs az Európai Unió Bíróságának múlt heti határozatához – mondja Vadász Viktor, aki évekig a magyar bírói függetlenségért folyó küzdelem egyik élharcosa volt az Országos Bírói Tanács szóvivőjeként. Aztán váratlanul bírói tisztjéről is lemondott és Németországba költözött, hogy idén januártól az Európai Jogi Akadémia igazgatóhelyetteséként folytassa pályáját. Tőle kértünk tehát segítséget, hogy megértsük, mit jelent Magyarország és Lengyelország pervesztése az uniós bíróságon. A tét az uniós támogatások egy részének elvesztésénél is nagyobb. Ha megrendül Magyarországgal szemben a többi tagállam bizalma, az a vegyesvállalatokra, a vegyes házasságokra, de még a határon átnyúló bűnözésre is hatással lehet. Interjú.
Az újabb GRECO-jelentés is elégedetlen a magyarországi korrupcióellenes intézkedésekkel
Tavaly augusztusban csak hosszú huzavona után publikálhatta Magyarországra vonatkozó, 2018-ban készült jelentését a Korrupció Elleni Államok Csoportja (GRECO), a magyar hatóságok ugyanis nyolc hónapon át nem adtak rá engedélyt. Abban a dokumentumban többször is utaltak arra, hogy a magyar kormány egyáltalán nem hajlandó az együttműködésre, és nem teljesíti a korrupció elleni harc jegyében született ajánlások nagy részét. Az elmúlt két évben szinte semmilyen előrehaladás nem volt a javaslatok teljesítésében. Összességében nem kielégítő – így foglalja össze a friss GRECO-jelentés, hogyan (nem) felelnek meg a magyarországi korrupcióellenes előírások azoknak az ajánlásoknak, amelyeket a szervezet még 2015-ben fogalmazott meg.
Egy újabb apró NER-manőver a bíróságok bedarálására
Az Alkotmánybíróság 15 mai tagjai közül csak négyen voltak ítélkező bírók alkotmánybíróvá válásuk előtt, de Áder János most mégis rendes bírónak nevezett ki nyolc Ab-tagot, pályáztatás nélkül. A politikai kinevezések példátlanok a magyar bírósági szervezetben, az viszont nem lesz teljesen az, ha az ítélkezési gyakorlattal nem rendelkező Varga Zs. András – Polt Péter korábbi helyettese – veszi át a Kúria elnöki posztját év végén.
Családban marad: Répássy lesz az OBH elnökhelyettese
Kinevezésével Handó Tünde utódlását készítik elő.
Személyes adataik kiszivárogtatásával 51 bíróra próbáltak nyomást gyakorolni a Budapest Környéki Törvényszéken
Gerber Tamást idén januárban nevezte ki Handó Tünde a Budapest Környéki Törvényszék élére. Gerber február végén rendkívüli értekezletet hívott össze, ahol az alá tartozó bírósági vezetőknek kiosztott egy listát 51 bíró nevével és adószámával. A listán a Magyar Bírói Egyesült (MABIE) nevű, Handó Tündével konfliktusban lévő érdekvédelmi szervezet tagjai szerepeltek. Egyes beszámolók szerint Gerber azt kérte az értekezlet résztvevőitől, hogy lista alapján beszéljenek a hozzájuk tartozó bírákkal, hogy azok fontolják meg a kilépést a MABIE-ből.
1,2 milliárdért őrizheti a bírósági hivatalokat Pintér volt üzlettársának cége
Óriási megbízást húzott be az állami tendereken jól futó S-System Service Kft., éveken át ők biztosítják majd az Országos Bírósági Hivatal épületeit.
OBT: Handó Tünde teljesen ellenőrizhetetlenül ténykedik
A magyar igazságszolgáltatás rendszerszinten a törvényhozás alárendeltségében működik az Országos Bírói Tanács szerint.
OBT: Eltussolta Handó Tünde törvénysértéseit a Fidesz belföldön, belebukhat a bírósági rendszer külföldön
Az Országos Bírói Tanács szerint az Országgyűlés keddi döntésének következménye az, hogy nemzetközi színtéren is egyértelművé válik: az Országos Bírósági Hivatal elnökének hatalmával szemben jelenleg nincs semmilyen működő fék vagy alkotmányos kontroll Magyarországon. Ezt pedig éppen a kormánypártok adták írásba.