language

Kulcsszavak:

antikorrupció highlight_off
háttér highlight_off
Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [565]  Oldalak:   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10   >  >>

Az élmezőnyben volt EU-s szinten az OLAF által észlelt problémás magyar ügyek értéke

Az OLAF, az EU egyik csalásellenes szervezete tavaly a harmadik legtöbb vizsgálatot indította Magyarországgal kapcsolatban, igaz, nem is nagyon jöttek EU-s támogatások. 2019–2023 között viszont az élmezőnyben szerepelt az ország az OLAF által észlelt szabálytalanságok értékét nézve.

Medián: A Fidesz szavazói is érzékelik a korrupciót, de nem a rendszer, hanem egyének bűnének látják

A Medián friss felmérése szerint Tisza Párt hívei utasítják el a legkövetkezetesebben a kormányzati korrupciót. A megkérdezetteknek fele hallott az Integritás Hatóságról, de ez utóbbiaknak csak az ötöde tartja azt a kormánytól független, tisztán szakmai szervezetnek

Elkészült a GRECO-jelentés, a korrupcióellenes szervezet elnöke szerint sok a javítanivaló Magyarországon

A testület látleletet ad arról, milyen előrehaladást tapasztalt a két utoljára vizsgált területen. Ezek a korrupció megelőzése és a feddhetetlenség ösztönzése a parlamenti képviselők, a bírák és ügyészek, valamint a vezető kormányzati tisztviselők és a bűnüldöző hatóságok körében.

Idén is hazánk lett az EU legkorruptabb országa a Transparency International rangsora szerint

A Transparency International (TI) 29. alkalommal készítette el a világ országait rangsoroló Korrupció Érzékelési Indexet (CPI). A jelentésből kiderül, hogy hazánk korrupciós helyzete a tavalyi évben sem javult, sőt: már második éve hazánk az Európai Unió tagállamainak sereghajtója. Diagramjainkon bemutatjuk, hogyan alakultak az egyes országok pontszámai az elmúlt tíz évben, és hogy teljesít Magyarország az idei rangsorban Közép- és Kelet-Európával, valamint a szomszédos országokkal összevetve.

Az EP-képviselők negyede érintett valamilyen botrányban, de ezeknek gyakran semmi következménye nincs

Az uniós polgárok néhány hónap múlva választják meg az új Európai Parlament képviselőit. Azonban több mint egy évvel azután, hogy több (volt) képviselő is belekeveredett a Katargate néven elhíresült hatalmas vesztegetési botrányba, továbbra is kérdéses, hogy az intézmény mennyire van felkészülve arra, hogy a törvényhozók megszegjék a szabályokat. A Follow the Money és médiapartnerei által végzett vizsgálat szerint alig áll készen. A vizsgálatból kiderül, hogy a jelenlegi uniós törvényhozók közel negyede érintett a hírekbe került botrányokban, vagy egyenesen törvényt sértett – a zaklatási ügyektől kezdve a nagyszabású korrupciós ügyekig. A Follow The Money összeállítása.

Interaktív oldalon magyarázza el a Helsinki Bizottság az uniós pénzek zárolásának okait

A Magyarországnak szánt 21,8 milliárd eurónyi, vagyis közel 8300 milliárd forint összegű uniós támogatás zárolásának okairól készített a Magyar Helsinki Bizottság interaktív weboldalt Eltékozolt lehetőségek címmel. Az anyagból kiderül, hogy megannyi feltételnek kellene ahhoz teljesülnie, hogy hazánk megkaphassa ezeket a pénzeket.
Találatok: [565]  Oldalak:   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10   >  >>