Eddig több mint 16 millió forintot keresett hallgatói érdekvédelemből a Momentum Mozgalom több tagja. Soproni Tamás, a párt alelnöke, aki korábban trágárságával hívta föl magára a figyelmet például több mint másfél millió forintot tett zsebre a höközéssel. A nyilvános adatok végigböngészése után gyakorlatilag kiderült, hogy a Momentum nagyrészt a budapesti egyetemi vezetőkre épül. És már korábban jól éltek a mozgalmárkodásból, azelőtt, hogy kitalálták volna olimpiaellenes klubjukat, és hogy megjelent volna a háttérben Soros György.
Ismét Török Márkot választotta a szegedi egyetem hallgatói önkormányzata (EHÖK) elnökké, közölte a szervezet sajtófőnöke. Patai Ádám azt írta, "az Egyetemi Hallgatói Önkormányzat rendes választmányi ülése lezajlott, 2 pályázat érkezett be az EHÖK elnöki poszt betöltésére, az egyik pályázó még a választás előtt visszalépett".
Török Márk 12 éve a hallgatói önkormányzat elnöke Szegeden. Pályáját sok vitatott ügy kísérte, a legtöbbet a HÖK-höz köthető kocsmák miatt támadják. Néhány napja 12 helyi dékán szólította fel a távozásra a 30 éves hallgatót, mire ő szokatlanul kemény levélben vágott vissza. Azt mondja, eddig fontolgatta a távozást, de most már csak azért sem adja fel. Interjú.
Úgy tűnik, bajban nincs gazdája a szegedi egyetem hallgatói önkormányzatához kötődő cégeknek. Békeidőben Török Márk HÖK-elnök a hallgatói képviselet társadalmi szervezeteiként hivatkozik rájuk, az egyetemmel közösen birtokolt kft. pedig diákmunkásokat szervez ki hozzájuk. Az ellentmondást közérdekű adatigényléssel oldanánk fel, de az egyetem erre fél éve nem válaszol. Összefoglaltuk a kapcsolódási pontokat, és megnéztük azt is, hogyan nyíltak újra az adószámtörlés miatt bezárt HÖK-közeli kocsmák.
Ön szerint is baj van, ha egy diktátor pénzeli a világ egyik legjobb egyetemét, az egyik legrosszabbon pedig háziállatok is szerezhetnek felsőfokú végzettséget?
A Transparency International magyarországi tagozata 500 diák megkérdezésével készített kutatást. Arra voltak kíváncsiak, hogy mennyire jelenik meg a korrupció a közéletben és az oktatási intézményekben.
A korrupció ott van a magyar felsőoktatásban is - az intézményekben, a Hallgatói Önkormányzatban, az ösztöndíjak és a kollégiumi férőhelyek odaítélésében - ez derül ki a Transparency International magyarországi tagozatának legújabb kutatásából.