A Központi Nyomozó Főügyészség vádat emelt vezető beosztású hivatalos személy által kötelességszegéssel elkövetett vesztegetés bűntette és más bűncselekmények miatt az adóügyek elintézésére szakosodott székesfehérvári bűnszövetkezet tagjai ellen; az ügynek 66 vádlottja van.
66 adóhatósági tisztviselővel és vállalkozóval szemben emelt vádat a Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF), csütörtökön, a Székesfehérvári Törvényszéken, vezető beosztású hivatalos személy által kötelességszegéssel elkövetett vesztegetés bűntette és más bűncselekmények miatt - értesült a HavariaPress.
A Fővárosi Törvényszék kiemelt jelentőségű üggyé minősítette és elnapolta a csütörtökre kitűzött első tárgyalást a hivatali visszaéléssel vádolt egykori APEH-vezetők ügyében.
A Fővárosi Törvényszék kiemelt jelentőségű üggyé minősítette és elnapolta a csütörtökre kitűzött első tárgyalást a hivatali visszaéléssel vádolt egykori APEH-vezetők ügyében.
Az egykori APEH (a Nemzeti Adó- és Vámhivatal egyik elődje) vezető beosztású dolgozói álltak csütörtökön a Fővárosi Törvényszék elé, de a tárgyalást elnapolták. A revizorok az ellenőrzési szakigazgató vezetésével tízmilliós mulasztási bírságokat engedtek el különböző embereknek. Még az is lehet, hogy jótékonykodásból, a nyomozó ügyészség ugyanis nem tudott fényt deríteni az okokra. Az egyik esetből azonban kiviláglik: az uram-bátyám ország tovább él.
Vagyonosodási vizsgálatot kilátásba helyező, fiktív adóhatósági idézések segítségével csaltak ki vállalkozóktól csaknem húszmillió forintot annak a hattagú társaságnak a tagjai, akikre kettőtől négy és fél évig terjedő börtönbüntetést szabott ki pénteki, nem jogerős ítéletében a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Bíróság.
Hivatali visszaélés bűntettének megalapozott gyanúja miatt állította elő és hallgatta ki gyanúsítottként a rendőrség az Adó- és Pénzügyi Ellenőrzési Hivatal (APEH) Észak-magyarországi Regionális Igazgatósága salgótarjáni kirendeltségének egyik vezető tisztségviselőjét...
Szabadon engedte a bíróság tegnap azokat a volt APEH-ellenőröket, akiket korrupció gyanújával kedden vett őrizetbe a rendőrség.
Nem rendelte el az előzetes letartóztatását a bíróság annak a két volt APEH-dolgozónak, aki a rendőrség gyanúja szerint kenőpénzekért cserébe azt ígérte cégeknek, hogy megszüntetik az ellenük folyó eljárásokat.
Eljárás indult két APEH revizor ellen, mert a gyanú szerint több millió forintot kértek egy vállalkozótól egy ellenőrzés leállításáért.