language

Személyek:

Hagyó Miklós highlight_off
Ikvai-Szabó Imre highlight_off

Hagyó Miklós

1967. július 20-án született Jászberényben. Nős, egy gyermeke született. 

1985-ben érettségizett. 1989-ben üzemmérnöki diplomát szerzett a Kertészeti és Élelmiszer-ipari Egyetem Élelmiszeripari Főiskolai karán Szegeden. 1998-ban a Kertészeti Egyetem Élelmiszer-ipari Kar menedzseri szakirányán szerzett mérnöki másoddiplomát. Nemzetközi cégeknél dolgozott vezető beosztásokban, jelenleg a Wirtass Kft. ügyvezetője és tulajdonosa. 

Már politikusi pályája előtt kiterjedt ingatlantulajdonra tett szert. 1998-ban belépett az MSZP-be. A Budapest XII. kerületi elnökség és az országos választmány tagja. A párt karitatív tagozatának ügyvezető elnöke. A 2002. évi országgyűlési választásokon az MSZP országos listájáról jutott be a Parlamentbe. 

A 2006. évi országgyűlési választásokon Budapesti területi listán szerzett mandátumot. 2006. május 30-tól a gazdasági és informatikai bizottság tagja. 

2006. decemberében Budapest főpolgármester-helyettesévé választották. Bírálói legtöbbször Leisztinger Tamás nagyvállalkozóhoz fűződő kapcsolatát kérik rajta számon.

2009 nyarán nyilvánosságra került BKV-s ügyek kapcsán az MSZP októberben felmondta a fővárosi MSZP-SZDSZ koalíciót és visszahívta Hagyó Miklós polgármester-helyettest is. 

A BKV körüli botrányok miatt 2010 februárjában az MSZP budapesti elnöksége kérésére lemondott fővárosi közgyűlési mandátumáról, visszalépett budapesti listás helyéről és az egyéni képviselőjelöltségtől is. Március elején a Balogh Zsolt a BKV egykori megbízott vezérigazgatója az ügyben terhelően nyilatkoztott Hagyóról. A volt főpolgármester-helyettes ezt követően MSZP-s párttagságát is felfüggesztette és a XII. kerületi szocialista alapszervezet elnöki pozíciójáról is lemondott. 

2009 nyarán kirobbant a túlzott végkielégítésiés a korábbi, a cég számára aránytalanul hátrányos szerződéskötések körüli botránysorozat. Mindez oda vezetett, hogy az MSZP budapestielnöksége felkérte Hagyót és Horváth Csabát, hogy november 20-áig mondjanak le főpolgármester-helyettesi tisztségükről,és a koalíciót is felmondták. 2010-ben tovább folytatódtak a botrányok. Volt szóvivőjét azzal gyanúsította meg rendőrség, hogy úgy vett föl 24 millió forintot a BKV-tól, hogy nem végzett érdemi munkát. Antal Attilaletartóztatása után, 2010 februárjában az MSZP budapesti elnöksége kérésére lemondott fővárosi közgyűlési mandátumáról, visszalépett budapesti listás helyéről és az egyéni képviselőjelöltségtől is. 2010 márciusában korrupcióval gyanúsította meg Balogh Zsolt, a BKV egykori megbízott vezérigazgatója. Ezután MSZP-s párttagságát is felfüggesztette és a XII. kerületiszocialista alapszervezet elnöki pozíciójáról is lemondott.

Hagyó Miklóst a BKV-ügyben 2017. szeptember 29.-én jogerősen hivatali visszaélés és - felbujtóként elkövetett - hűtlen kezelés bűntettében mondták ki. Az ítélőtábla döntésével enyhítette az egykori főpolgármester-helyettesre első fokon kiszabott büntetést: másfél év, három évre felfüggesztett börtönbüntetésre.
Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [12]  Oldalak:   1 2   >  >>

Hagyó vallomásaival indul a MikiLeaks

Demszky a médiának rendszeresen azt nyilatkozta, hogy nem tud semmiről, gyakorlatilag én lettem kinevezve az úgynevezett főgonosznak, aki kézi vezérléssel irányít mindent - panaszkodott vallomásában Hagyó Miklós volt főpolgármester-helyettes, akit az ügyészség bűnszervezetben elkövetett hűtlen kezeléssel és zsarolással gyanúsít.

Végállomás, kiszállás!

Noha leginkább Hagyó Miklósra és az MSZP-re látszik ráégni a BKV-botrány, a közlekedési vállalatból kinyerhető javakat az SZDSZ sem tolta el magától.

Elmerül az MSZP a BKV-botrányban

Horváth Csaba volt főpolgármester-helyettes Hagyóval ellentétben megjelent a vizsgálóbizottság ülésén, de aztán durcásan távozott

BKV-ügy: Demszky és a koalíció felelősségét is felveti a jelentés

Az Index értesülései szerint Demszky Gábor főpolgármester, a jelenlegi és volt helyettesei, valamint a koalíciós pártok felelősségét állapítja meg az a jelentéstervezet, amelyet a BKV ügyeket vizsgáló fővárosi bizottság terjeszthet elő a közgyűlésnek.

Senki nem vállal felelősséget

Sem politikai, sem más felelősséget nem érzek a BKV-nál történtek miatt – nyilatkozta tegnap Horváth Csaba volt főpolgármester-helyettes a BKV fővárosi vizsgálóbizottságának tegnapi ülése után. Az MSZP főpolgármester-jelöltjének logikája szerint inkább várható ellenfelének, Tarlós Istvánnak és a Fidesz frakciójának kellene felelősséget vállalnia a korrupciógyanús ügyek miatt.

Ikvai-Szabót és Horváth Csabát is meghallgatják

Ikvai-Szabó Imrét, az SZDSZ főpolgármester-helyettesét egy 2007-es, Demszky Gábor bizalmasának írott dokumentum miatt hallgatja meg ma újra a fővárosi BKV-vizsgálóbizottság. Az MSZP-s Horváth Csaba, volt főpolgármester-helyettes ma először áll a bizottság elé.

BKV-bűnügy: az MDF-SZDSZ közös jelöltje is képbe került

Ikvai-Szabó Imrét és Horváth Csabát is kihallgatják szerdán a BKV-ügy kapcsán. Az Index értesülései szerint Ikvai-Szabó adott teljes felhatalmazást Mesterházy Ernőnek a fővárosi cégek üzleti és személyi döntéseibe való beleszólásra, Hagyó pedig kijelentette: politikusi pályán a közösségért való tenni akarás hajtotta.

Hagyó vagyona: elmentve

A BKV kézi vezérlésének gyanújába keveredett Hagyó Miklós folytatta vagyonkimentési sorozatát: lánya nevére íratott, párttársának eladott érdi háza és cégén keresztül értékesített budai ingatlanjai után a szocialista politikus ezúttal barátnője nevére jegyeztette be saját lakásának haszonélvezeti jogát. A jelek arra mutatnak, hogy továbbra is külföldre készül a szocialista politikus.

Mesterházy Ernő nagyon sokat tudhat

Információink szerint négy magáncégben is volt közös érdekeltsége korábban a BKV-botrányok miatt előzetes letartóztatásba került Mesterházy Ernőnek és Tóthfalusi Györgynek.
Találatok: [12]  Oldalak:   1 2   >  >>