Helyek: |
|
Lapok: |
Kitálalt a gyulai exfideszes vezető a város elitjéről
Állítása szerint a Fidesz vezetőinek, köztük Orbán Viktornak szánta egy volt fideszes politikus azt a dokumentumot, amelyben Gyula város belső politikai-gazdasági viszonyait és egy, a helyi vezetéssel állítólag összenőtt üzleti kört leplezett le, csakhogy a dolgozat végül kézről kézre járt, még az Indexhez is eljutott. Gyula fideszes polgármestere rágalmazás miatt feljelentette a szerzőt, aki nem tekinti magát árulónak, de ha a Fidesz első emberei nem lépnek az ügyben, függetlenként indul majd az őszi önkormányzati választáson.
Költségvetési csalással vádolja az ügyészség a fideszes polgármestert
Az ügy végül most jutott el oda, hogy Tát Margit, Méhkerék fideszes polgármestert költségvetési csalással és hamis magánokirat felhasználásával vádolja a Gyulai Járási Ügyészség, derül ki csütörtöki a Magyar Narancs cikkéből. Rögtön az elején hozzáteszik: Tát ismét polgármesterjelöltje a Fidesznek helyben.
Tát Margit elsőrendű vádlott a támogatási szerződés aláírásakor fennálló valós - az írásban lefektetett megtévesztő nyilatkozatától eltérő - szándéka az volt, hogy a legfeljebb 31 millió forint összegű, vissza nem térítendő támogatást az engedélyezett felhasználási cél megvalósítása nélkül jogtalanul megszerezze, és azt más, az eljárás során ismertté nem vált célra fordítsa
Szarvason mindenki név szerint ismeri a csicskákat
Százötven embert tartanak modernkori rabszolgaságban, csicskaként Szarvason. Az egész város tud róla, mindenki név szerint ismeri a csicskákat, van, aki szökni segít nekik, de a boltból például kitiltották őket, amiért ételt lopnak. Az Ótemplomi Szeretetszolgálat 20 éve próbálja kimenteni ezeket az embereket, de évente csak egy-kettő olyat sikerül, aki nem tér vissza a tartóihoz. A csicskák inkább tűrik, hogy éheztessék vagy verjék őket, mert semmiképp nem akarnak visszakerülni a hajléktalanellátásba. A szarvasi családok az egész Alföldre kiterjedő hálózatot építettek ki, vidéki nagyvárosok hajléktalanszállóiról vadásszák össze az embereket. A rendőrség tehetetlen, Szarvason még soha senkit nem ítéltek el csicskáztatásért. Az Abcúg helyszíni riportja.
Fidesz-közeli milliárdosok tervei égtek porrá Békéscsabán
Egyelőre nem lehet tudni, mi okozta a tüzet, ahogy azt sem, mekkora a kár a kedden leégett békéscsabai malomban, vagy hogy egyáltalán felújítható-e az épület, mondta Békéscsaba fideszes országgyűlési képviselője, Herczeg Tamás szerdai sajtótájékoztatóján. Kedd óta többen pénzfelajánlást is tettek, egy magánszemély például 150 ezer forintot ajánlott fel, írja az MTI. A másfél évszázados épület tetőszerkezete összeomlott, és mind a hat szintjének födémszerkezete is beszakadt. Egyelőre még a tűzoltók sem léphetnek be az épületbe, a hatósági tűzvizsgálati eljárás a helyi polgármester szerint leghamarabb csütörtökön kezdődhet meg.
Üzletszerű csalás Szeghalmon
Egy kilenctagú bűnbanda másfél év alatt 105 millió forintot csalt ki vállalkozóktól, gazdasági társaságoktól Szeghalmon. A Szeghalmi Járási Ügyészség vádat emelt az ügyben.
Élet-halál ura volt, most a vádlottak padja fenyegeti a Fidesz nagy fehér főnökét
SIMONKA GYÖRGY PUSZTAOTTLAKAI POLGÁRMESTER - MILLIOMOS AGRÁRVÁLLALKOZÓ - írtuk 2010-ben az akkor a nagypolitikába készülő Simonka Györgyről. A politikus-vállalkozó akkoriban éppen dinnye- és paprikabizniszben utazott, nem is nagyon kedvelték őt mindaddig a dinnyetermelők, 2008-ban még az ő felvásárlótelepe előtt is tiltakoztak az alacsonyra nyomott árak miatt. 2010-re azonban már sikerült kibékülnie velük, ezzel a Parlamentbe katapultálnia a kacskaringós karrierű életművésznek.
Mengyi Voldemort Roland
Simonka-ügyek
Simonka György
Dél-Békés Mezőgazdasági Termelőiért Közhasznú Alapítvány
Fidesz
Magyar Termés TÉSZ Kft.
Public Sector Consulting Kft.
2014-2020-as uniós ciklus
adócsalás - költségvetési csalás
EU
felszámolás - végelszámolás
foglalkoztatás
háttér
hulladéküzlet
közbeszerzés
mentelmi jog
mezőgazdaság
rágalmazás / becsületsértés
szociál
támogatás
Békés megye
Pusztaottlaka
Hogy vásárolhatta fel a kormány holdudvara szinte az egész sajtót?
Miközben a Fidesz felvásárolja a magyar sajtópiac túlnyomó többségét Andy Vajnán vagy Mészáros Lőrincen keresztül, egy dologról meglehetősen kevés szó esik. Ezeket a bevásárlásokat a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság hivatott elbírálni az alapján, hogy az akvizíciók mennyire torzítják a piacot vagy éppen az állampolgárok sokszínű tájékozódását. Miért nem zavarja a Médiatanácsot a megyei lappiac teljes központosítása? Hogyan segíti a fideszes média erősödését? És miért csak az RTL Magyarország bevásárlását akadályozta meg az NMHH az elmúlt hét évben? Ezekre a kérdésekre próbáltuk megkeresni a választ.
A Népszabadság felfüggesztése
Andy Vajna
Karas Monika
Kollarik Tamás
Mészáros Lőrinc
Szalai Annamária
Axel Springer
Central Digitális Média (CDM)
Fidesz
Klubrádió
Lapcom Kiadó Zrt.
Médiatanács
Mediaworks Hungary Zrt.
Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH)
Opimus Press Zrt.
Pannon Lapok Társasága Kft.
Rádió 1
Radio Plus Kft.
Ringier Kft.
RTL Csoport
RTL Klub
Vienna Capital Partners
adatigénylés
átláthatóság
engedély
hatalomkoncentráció
hirdetés
ítélet/döntés
klientúra
média
nyomásgyakorlás
pályázat
versenykorlátozás - kartell
Békés megye
Békéscsaba
Rendőrt hívtak az RTL stábjára
Fejenként négymillió forint uniós támogatás érkezik a 300 lelkes dél-békési zsákfaluba, Pusztaottlakára - tudta meg az RTL Klub, ezért a Házon kívül stábját a helyszínre küldte. A pénzből kerékpáros centrum, ipari park és vadaspark is épült.
Rákay Philipet és hatszoros pénzt kapott a visszaállamosított ménes a kormánytól
Idáig 1 milliárd volt, egy friss kormánydöntéssel mostantól 7 milliárd forint lesz a jegyzett tőkéje a novemberben visszaállamosított mezőhegyesi Nemzeti Ménesbirtok és Tangazdaságnak. Az állam három hónapja 2,1 milliárdért vásárolta vissza a még 2004-ben privatizált céget.
Fideszes belharc: sok szemét és még több pénz a háttérben
A Simonka és a gyulai fideszesek közötti konfliktus ugyanis már jóval a kommentháború előtt, szeptember végén kirobbant, de különösebb visszhangot akkor nem kapott az ügy, amiben szerepet játszhatott az is, hogy csak a Népszabadság foglalkozott vele. Az azóta már bedarált lap szerint a térség hulladékgazdálkodási rendszerének működése miatt esett egymásnak két fideszes csapat.