Kulcsszavak: |
|
Lapok: |
Dőltek az állami százmilliók a pártokhoz, el is herdálták rögtön
Dőltek az állami százmilliók a pártokhoz, el is herdálták rögtön - Jó pár politikai szervezet nem is létezne állami milliók nélkül, mások óriási veszteséget termelnek.
Az MVM fontolgatja a paksi atomerőmű üzemidejének hosszabbítását
A geopolitikai helyzet megváltozásával indokolja Kóbor György, az MVM Zrt. elnök-vezérigazgatója, hogy elgondolkoztak a paksi atomerőmű üzemidejének meghosszabbításán. A Mátrai Erőmű visszavásárlásával, mely egyelőre több tízmilliárdos mínuszt hozott, szerinte a jövőt vettük meg, a tőzsdére lépés pedig azért szükséges első hazai közvállalatként, mert az MVM gyakorlatilag kinőtte a hazai piacot. Nagyinterjú.
Rezsiharccal indult, államosítás a vége?
Állami beavatkozásra vár az Alföldvíz, ami lehetne tulajdonosi tőkejuttatás, rezsicsökkentés-kompenzáció, közműadó-megszüntetés vagy az önkormányzati tulajdonosok által kezdeményezett vagyonátvétel is. De mielőbb dönteni kéne.
Budavár: félmilliárd hiányzik, feljelentést tettek
Feljelentést tett nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés miatt az I. kerületi önkormányzat új vezetése, jelentette be Gelencsér Ferenc, momentumos alpolgármester sajtótájékoztatón.
Mint elmondta, nemrég vették észre, hogy 500 millió forint hiányzik az önkormányzat vagyonából. Gelencsér elmondása szerint a szálak 2013-ba nyúlnak vissza, ekkor kötött szerződést a korábbi fideszes polgármester, Nagy Gábor Tamás a Széchenyi bankkal: 500 millió forintot kötött le az önkormányzat pénzéből.
Leírta az érdi polgármester, hogy szivattyúzták a közpénzt a kézilabdából
2017-ben 275 millió, 2018-ban 359 millió, 2019-ben 388 millió forint önkormányzati támogatás ment a működtető Sport Kft.-nek az érdi adóbevételek terhére. Szerinte az érdi az egyetlen klub, amit kizárólag adóforintokból finanszíroznak. A kft 2020-ra 700 milliós igénnyel állt elő.
Csőzik megemlíti, hogy csak az érdi működéséből 40 milliárdos bevételre szert tevő, Mészáros Lőrinc érdekeltségéhez fűzhető cégeket sem sikerült megszerezni támogatónak az előző vezetés idején. Sőt, támogatás helyett még a város fizetett 10 millió forintot a mezekért annak a 2Rule-nak, amelyik mögött szintén Mészáros állt.
Schmidt Mária alapítványa két budai ingatlant is megkap ingyen az államtól
Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes éjjel benyújtott egy salátatörvény-tervezetet, amely alapján számos jogszabály módosítását tervezi a kormány a veszélyhelyzetben, a polgármesterek döntési jogát megváltoztató részekről ebben a cikkünkben írtunk. De hogy mennyire salátatörvény is ez, remek példa a végén található 50-es paragrafus „a Közép- és Kelet-európai Történelem és Társadalom Kutatásáért Közalapítvány részére történő ingyenes vagyonjuttatás” címmel.
Nagyon drágán vette meg az állam a Mátrai Erőművet
Az MVM 17,44 milliárd forintért vásárolta meg a Mátrai Erőművet és a Geosol Kft. hulladék-feldolgozót Mészáros Lőrinc érdekeltségeitől. A vállalkozó elég jó üzletet kötött, de nem egy piaci szereplővel, hanem a magyar állammal. Nagyon komoly átvilágítás kezdődhet a cégnél, feltéve, hogy a vírus végre engedi a szükséges üzleti lépéseket.
Kizárás, eltűnt taomilliók és NAV-feljelentés a kisvárosi fociálom vége
Visszaléptette a Pest megyei első osztályú bajnokságban szereplő labdarúgócsapatát a Nagykőrösi Kinizsi, miután kiderült, hogy a klub 50 millió forinttal tartozik az MLSZ-nek. A klub elnöke, a fideszes önkormányzati képviselő, Sohajda Márk azzal védekezett, hogy csak nemrég értesültek az adósságról, amit még az előző vezetés halmozott fel. A szövetség válaszaiból azonban nem ez derül ki. Az ügyben az MLSZ költségvetési csalás gyanúja miatt feljelentést tett. Az 50 milliós követelés miatt veszélybe került az új székház felépítése is, amire az önkormányzattól 200 millió forintot kapott a klub.
27 ügyvédi irodának fizetett százmilliókat Erzsébetváros fideszes vezetése
Bruttó százezer forintos ügyvédi órabér jogi konzultációért, havi 300 ezer forint a kerületi média jogi szempontú figyeléséért. Az új polgármester felmondta az elődje szerződéseit, hiszen csak a hivatal megbízásai 72 milliót vittek el tavaly, és ebben az önkormányzati cégek ügyvédi kiadásai még nincsenek is benne.
A rendőrség szerint nem volt bűncselekmény, amivel Karácsonyt támadták a kampányban
lap állítása szerint Karácsony felmondta az önkormányzat és az önkormányzati cég közötti bérleti szerződést, amely alapján 137 millió forint lett volna három zuglói sportpálya bérleti díja. Ennyit fizetett a cég az önkormányzatnak. Később aztán - folytatta a Pesti Srácok - a zuglói polgármester felszólította a cég ügyvezetőjét, hogy írja alá az új bérleti szerződést, amely háromhavi bérleti díjat határozott meg. Ennek összege 320 millió forintot tett ki, amit a cég át is utalt az önkormányzat számlájára.
Tényi mellett Kovács Balázs Norbert korábbi fideszes zuglói képviselő is feljelentést tett hivatali visszaélés, hanyag kezelés, gazdasági csalás és saját tőke csorbítása miatt. Szerinte az önkormányzat valótlan gazdasági eseményt színlelve, jogosulatlanul jutott haszonhoz azzal, hogy az előnytelen szerződés aláírására kötelezte a céget. Egy értékbecslést is csatolt Kovács a feljelentéshez, amely alapján a három sportpálya éves bérleti díja összesen 110 712 000 forint ér.
A Budapesti Rendőr-főkapitányság a két feljelentést összevonva különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés miatt indított nyomozást, később aztán átadta az ügyet a Pest Megyei Rendőr-főkapitányságnak, miután Karácsonyt főpolgármesternek választották.
A NOVEMBERI RENDŐRSÉGI HATÁROZAT SZERINT VALAMENNYI SZERZŐDÉS MEGKÖTÉSÉT ÉS A KFT. JEGYZETT TŐKÉJÉNEK LESZÁLLÍTÁSÁT KÉPVISELŐ TESTÜLETI HATÁROZATOK ELŐZTÉK MEG, "ÍGY VAGYONKEZELÉSI KÖTELEZETTSÉG MEGSZEGÉSE NEM ÁLLAPÍTHATÓ MEG."