Kulcsszavak: |
|
Lapok: |
A Tocsik-per: sikerdíj, amely pártokat rengetett meg
A rendszerváltozás utáni politikai életet megrengető ügy azzal kezdődött, hogy az állami vagyonkezelő egy külsős jogásznőt bízott meg az állami vállalatok alatt fekvő belterületi földek után, az önkormányzatoknak járó részesedés lealkudására. A jogásznőt Tocsik Mártának hívták, aki az ügyletekért átlagosan tíz százalék, összesen 804 millió forint sikerdíjat kapott. Az összeg kiverte a biztosítékot, Tocsik célkeresztbe került. Noha a hét évig tartó büntetőperben felmentették a csalás vádja alól, a polgári pert, mert megbízási szerződései jogszabályba ugyan nem, de a jó erkölcsbe ütköztek, elvesztette. A sikerdíjat 2013-ban bekövetkezett haláláig vonták a nyugdíjából. Huszonöt éve, 1996. szeptember 19-én pattant ki a botrány, akkor jelent meg egy újságcikk, A megtakarító címmel.
Beperelte a Pénzügyminisztériumot a Transparency International
Bár a magyar ügyészség már vádat emelt EU-s kistérségi fejlesztési források hűtlen elköltése gyanújával Simonka György ellen, de a Transparency International Magyarország nehezményezi, hogy a Pénzügyminisztérium nem ad ki adatokat az ügyről, ezért beperelték.
Feljelentést tesz a budavári önkormányzat a Red Bull Air Race ügyében
Hűtlen kezelés gyanúja miatt tesz feljelentést az I. kerület a 2015 és 2018 közötti Red Bull Air Race versenyek közterülethasználati kedvezményével kapcsolatban, jelentette be az önkormányzat. A Red Bull Air Race rendezvénysorozat közterülethasználati díjának elengedésével a számítások szerint 135 millió forinttal károsította meg 2015 és 2018 között az előző önkormányzati vezetés a Budavári Önkormányzatot – jelentette be V. Naszályi Márta polgármester.
Vádat emeltek az Alstom-ügy gyanúsítottjai ellen
A Központi Nyomozó Főügyészség gazdálkodó szervezet önálló intézkedésre jogosult dolgozójának kötelessége megszegésére irányuló vesztegetés bűntette miatt emelt vádat négy személy ellen a Fővárosi Törvényszéken.
A vádhatóság közleménye emlékeztet arra, hogy a Legfőbb Ügyészség által 2016. szeptember 16-án ügyészi nyomozási hatáskörbe vont és az eljárás további folytatására a Központi Nyomozó Főügyészséget kijelölő bűnügyben a nyomozás elrendelésére 2011. január 3-án került sor, a nyomozást addig a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda folytatta.
Az OLAF 2012. február 2-án kezdett vizsgálatot az ügyben, majd a 2016. november 28-án kelt ajánlását – amely 2016 decemberében érkezett a Legfőbb Ügyészségre – az ebben a tárgyban többek között a Magyarországon már folyamatban lévő nyomozás adataira alapozta, írták.
Bűnösnek találták a kórházi gyerekosztályoknak pénzt gyűjtő nőt
Hűtlen kezelés és folytatólagosan elkövetett hamis magánokirat felhasználása miatt 1 év börtönre ítélte és kötelezte az eljárás során felmerült 242 428 forint bűnügyi költség megfizetésére Gy. B. vádlottat a Pécsi Járásbíróság. A büntetést 2 évi próbaidőre felfüggesztették, és rendelkeztek, hogy az eljárás során lefoglalt alapítványi iratokat az alapítvány ügygondnokának adják ki.
Quaestor-ügy: vádat emelnek a soltvadkerti takarék vezetői ellen
Vádat emel a Fővárosi Főügyészség a Quaestor-ügyhöz kapcsolódóan a Soltvadkert és Vidéke Takarékszövetkezet vezetői ellen - írja közleményében az ügyészség. A vádirat szerint T. Csaba és társai egy olyan bűnszervezetet működtettek, amely a valóságban nem létező értékpapírokat is értékesített többek között a Quaestor cégcsoporton befektetőinek.A VÁDLOTTAK 2004 ÁPRILISA ÉS 2010 MÁRCIUSA KÖZÖTT ÖSSZESEN TÖBB MINT 2,3 MILLIÁRD FORINT KÁRT OKOZTAK A TAKARÉKSZÖVETKEZETNEK,amelyből több mint 500 millió forintnak az eredetét leplezték fiktív jogcímmel végrehajtott átutalásokkal és a házipénztárból való kivétellel.
Quaestor: 2,3 milliárdos kárt okoztak a soltvadkerti takarék vezetői
Vádemelést javasol a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) a Soltvadkert és Vidéke Takarékszövetkezet két vezetője ellen a Questor-ügyben - írja a Police.hu. A soltvadkerti takarék gazdálkodását hűtlen kezelés gyanúja miatt vizsgálta a rendőrség.
Elítéltek egy korrupt önkormányzati cégvezetőt
Három év börtönbüntetésre ítélte hűtlen kezelés és hamis magánokirat felhasználása miatt a Nyíregyházi Városüzemeltető és Vagyonkezelő Nonprofit (NyírVV) Kft. korábbi ügyvezetőjét nem jogerősen a Nyíregyházi Törvényszék. A cégvezető két társát - jogerősen - felfüggesztett börtönnel sújtotta a másodfokú bíróság - közölte az MTI.
Felmentették első fokon Kocsis Istvánt
Felmentették első fokon Kocsis Istvánt, az álllami Magyar Villamos Művek (MVM) volt vezetőjét és egy társát a kaposvári bíróságon, írja az MTI. Egyszer már lement ez a per egyébként, csak 2016-ban újra kellett indítani az egészet.
Megkezdődött Fürst György és társai másodfokú pere
Megkezdődött a másodfokú tárgyalás a Fürst György volt VI. kerületi szocialista párti alpolgármester és társai - valamennyien MSZP-s vagy SZDSZ-es önkormányzati képviselők - ügyében két Andrássy úti ingatlan 2004-es elidegenítése miatt folyó perben a Fővárosi Ítélőtáblán szerdán - írja az MTI.