Személyek: |
|
Kulcsszavak: |
Találatok: [8] Oldalak: 1
A NER arisztokratái bemutatják, milyen a családbarát kormányzás
Botrányosra sikeredett Varga Zs. András Kúria-elnök feleségének minapi kinevezése, meghökkenést váltott ki Deutsch Tamás unokaöccsének diplomáciai megbízása. Az elmúlt 12 év hasonló módon nagy közérdeklődést kiváltó esetei is mutatják, hogy Magyarországon jóval könnyebben érvényesül, aki a NER köreiben valakinek a rokona, barátja, üzletfele.
Orbán szőlők
Áder János
Deutsch Domonkos
Deutsch Tamás
Handó Tünde
Horváth Bianka
Kovács Helga Mariann
Lázár János
Lévai Anikó
Magyar Péter
Matolcsy Gyöngyi
Matolcsy György
Mészáros Lőrinc
Novák Katalin
Orbán Győző
Orbán Viktor
Parragh László
Pesti Imre
Pesti Máté
Pölöskei Gáborné
Polt Péter
Polt-Palásthy Marianna
Rogán Antal
Rogán-Gaál Cecília
Schmitt Pál
Schmitt Pál Péter
Szájer József
Szalay-Bobrovniczky Kristóf
Szalay-Bobrovniczky Vince
Szentkirályi Alexandra
Tiborcz István
Varga Judit
Varga Zs. András
Vesztergom Dóra
BDPST Group
Fidesz
Hodler Zrt.
Humánreprodukciós Igazgatóság
Igazságügyi Minisztérium
Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM)
Klebelsberg Intézményfenntartó Központ (KLIK)
Kormányzati Ellenőrzési Hivatal (KEHI)
Legfőbb Ügyészség
Magyar Kereskedelmi és Iparkamara
Magyar Közút Nonprofit Zrt.
Magyar Külkereskedelmi Bank (MKB) Zrt.
Magyar Nemzeti Bank (MNB)
Miniszterelnökség
Országos Bírósági Hivatal
Szárhegydűlő-Sárazsadány-Tokajhegyalja Kft.
Századvég Csoport
Top News Hungary Kft.
átláthatóság
bankok - pénzintézetek
diplomácia
egészségügy
háttér
hitelezés
ingatlan
jármű / gépgyártás
jogalkotás
juttatás
klientúra
koncesszió
protekció
repülőtér / légügy
rokonok
szerencsejáték
támogatás
„Ez nem a jogállamiságról szólt” – Vadász Viktor a magyar kormány uniós pervesztésének hátteréről
Az uniós támogatások korrupt kormányokkal szembeni védelme a kulcs az Európai Unió Bíróságának múlt heti határozatához – mondja Vadász Viktor, aki évekig a magyar bírói függetlenségért folyó küzdelem egyik élharcosa volt az Országos Bírói Tanács szóvivőjeként. Aztán váratlanul bírói tisztjéről is lemondott és Németországba költözött, hogy idén januártól az Európai Jogi Akadémia igazgatóhelyetteséként folytassa pályáját. Tőle kértünk tehát segítséget, hogy megértsük, mit jelent Magyarország és Lengyelország pervesztése az uniós bíróságon. A tét az uniós támogatások egy részének elvesztésénél is nagyobb. Ha megrendül Magyarországgal szemben a többi tagállam bizalma, az a vegyesvállalatokra, a vegyes házasságokra, de még a határon átnyúló bűnözésre is hatással lehet. Interjú.
Egy újabb apró NER-manőver a bíróságok bedarálására
Az Alkotmánybíróság 15 mai tagjai közül csak négyen voltak ítélkező bírók alkotmánybíróvá válásuk előtt, de Áder János most mégis rendes bírónak nevezett ki nyolc Ab-tagot, pályáztatás nélkül. A politikai kinevezések példátlanok a magyar bírósági szervezetben, az viszont nem lesz teljesen az, ha az ítélkezési gyakorlattal nem rendelkező Varga Zs. András – Polt Péter korábbi helyettese – veszi át a Kúria elnöki posztját év végén.
Saját törvénysértéseit orvosolná Handó
Módosító javaslatokat tett az Országos Bírósági Hivatal (OBH) elnöke a közigazgatási bíráskodással összefüggő salátatörvény tervezetéhez, amelyek között a közigazgatási bíróságokat nem érintő, de az Országos Bírói Tanács (OBT) jogköreivel és a bírói tanács által megállapított törvénysértésekkel összefüggő módosításokat is megfogalmazott.
Handó Tünde érinthetetlen
Handó Tünde tetszése szerint élhet, akár vissza is a bírói pályázatok eredménytelenné nyilvánításával, a Győri Törvényszék mai végzése szerint ugyanis ezen döntéseit nem lehet megtámadni, ezek miatt nem lehet jogorvoslatot kérni.
„Mintha öngyilkosságra szántam volna magam” – Polt és Handó miatt távozott a korrupciós ügyeket tárgyaló bíró
– És akkor mégsem mondott le.
– Igaz, nem Polt Péter legfőbb ügyészsége az első a világtörténelemben, amely valamilyen szinten blokkolja az igazságszolgáltatás működését. Nem gondolom, hogy 2010 előtt tökéletesen működött volna a rendszer, ez távolról sincs így. Az előző kormány alatti korrupciós ügyek is akkor keltették fel a nyomozó hatóság érdeklődését, amikor napnál világosabb volt, hogy 2010-ben hatalomváltás lesz, és az elszámoltatás így is, úgy is elkerülhetetlen. Csakhogy az utóbbi időszakban ez a tendencia felerősödött, és ez már hitelességi probléma. Méghozzá az én szemszögemből.
– Az önéből? Hogy az ügyészség vádat emel-e valaki ellen? Mi köze ehhez?
– Jellemzően a gazdasági bűncselekmények azok, amelyek elvéreznek az ügyészségen.
Nagyon nehéz úgy bíráskodni, hogy benne van a levegőben: a velem szemben ülő vádlott tudja, nem élvez politikai védettséget, ezért emeltek vádat ellene, miközben azzal is tisztában van, hogy mások, hasonló ügyekben soha nem kerülnek oda. Hogyan legyen így hiteles egy bíró?
Elég-e, ha az adott ügyben maximálisan felkészül és mindent beleadva, korrekten igyekszik a hiteles igazságszolgáltatás képét mutatni?
Újabb meghekkelt bírói fórum: botrány a pécsi törvényszéken is
A Pécsi Törvényszék bírói közül többen fontolgatják a lemondásukat – értesült a hvg.hu. Az ok a hatalmas csalódás és a bírósági rendszerrel szembeni totális bizalomvesztés.
Akkor most letarolja a kormány a bíróságokat is?
Hamarosan a pulpituson látjuk az első, bírósági tapasztalat nélküli, a kormány köreiből érkező bírákat. A bírósági adminisztráció kormányhű vezetője egy ideje rutinszerűen blokkolja a neki nem tetsző vezetői pályázatokat, és magatartási kódexet is megpróbált bevezetni a bíróknak. Azoknak, akiknek nyíltan beszólogatnak a vezető kormánypárti politikusok, és akik egyre nyíltabban kritizálják a rendszert, sőt, perlik a nagyhatalmú, egyszemélyi vezetőt. Mi az úristen folyik a bíróságokon?
Találatok: [8] Oldalak: 1